×

Wyszukaj artykuł

05 Lipiec

 
Ale kino+
BBC Earth
BBC Lifestyle Polska
Canal + Dokument
Canal + Family
Canal + Film
0

Film Dokumentalny

Brytyjski Vogue: za kulisami

00:45 | BBC Lifestyle Polska

Trwa wrzesień 2015 roku. W Nowym Jorku, Londynie, Paryżu i Mediolanie odbywają się właśnie tygodnie mody. Alexandra Shulman, redaktor naczelna brytyjskiej edycji magazynu "Vogue", planuje wprowadzić do swojego pisma kilka zmian, które być może przyciągną zwolenników mediów społecznościowych.(n)

Czas: 65 min

0:45

Brytyjski Vogue: za kulisami

Film Dokumentalny

Film Dokumentalny

Wszystko dla Samy

00:20 | Canal + Dokument

Syria. Studentka z Aleppo w trakcie wojny zostaje matką. Kobieta postanawia stworzyć filmowy dziennik, ukazujący macierzyństwo w czasie śmierci, głodu i strachu. Dokument nominowano do Oscara, a także nagrodzono w Cannes.(n)

Czas: 100 min

0:20

Wszystko dla Samy

Film Dokumentalny

Film Historyczny

Legiony

00:55 | Canal + Film

Zainicjowany przez Adama Borowskiego i Tomasza Łysiaka polski film historyczny "Legiony" powstał z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Honorowym gościem uroczystej premiery, która odbyła się 16 września 2019 roku w Warszawie, był premier Mateusz Morawiecki. W związku z filmem zorganizowano akcję edukacyjną pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Muzeum Historii Polski oraz Instytutu Pamięci Narodowej. W głównych rolach wystąpiła plejada gwiazd, m.in. Sebastian Fabijański, Wiktoria Wolańska, Borys Szyc, Antoni Pawlicki i Jan Frycz. Pierwszoplanowy bohater filmu "Legiony", Józek, dezerteruje z carskiego wojska. Zbiegiem okoliczności trafia do sztabu Legionów Polskich Józefa Piłsudskiego. Musi zmierzyć się z poglądami zupełnie odmiennymi od tych, z którymi stykał się przez całe dotychczasowe życie. Jednocześnie odnajduje miłość. Zakochuje się w Aleksandrze Tubilewicz, agentce wywiadu. Kreacje postaci legionistów oparto na prawdziwych historiach. Zdjęcia do "Legionów" kręcono m.in. w Cieszynie, Bieszczadach i Modlinie. Na planie pracowało ponad pięciuset rekonstruktorów z grup historycznych i ponad pięćdziesięciu kaskaderów. Zadbano o wykonanie niemal trzystu replik mundurów i żołnierskiego ekwipunku, by jak najlepiej oddać realia I wojny światowej.(n)

Czas: 135 min

0:55

Legiony

Film Historyczny
1

Film Krótkometrażowy

Otwarcie

01:30 | Ale kino+

Właścicielka galerii (Małgorzata Hajewska-Krzysztofik) otwiera nietypową wystawę. Terminalnie chory artysta (Zbigniew Libera) postanawia zostać obiektem swojej ostatniej wystawy i umrzeć na oczach swoich widzów. Przywieziony ze szpitala w stanie przedśmiertnej agonii, zostaje wyeksponowany w galerii. Opiekuje się nim pielęgniarka (Edyta Torhan) przyzwyczajona do cielesności i śmierci. Widzowie z kieliszkami w rękach przyglądają się umierającemu mężczyźnie, dotykają go, robią zdjęcia. Wystawa zakończy się w momencie jego śmierci. Reżyser zadaje pytania o granice sztuki, jej role oraz o przedmiotowość ludzkiego ciała. Laureat Srebrnego Lajkonika dla najlepszego krótkometrażowego filmu fabularnego w konkursie polskim podczas 56. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.(n)

Czas: 35 min

1:30

Otwarcie

Film Krótkometrażowy

Film Dokumentalny

Skąd się biorą psychopaci?

01:00 | BBC Earth

Program emitowany w ramach pasma "Być Człowiekiem". Nic nie rozbudza w społeczeństwie takiego lęku jak psychopatyczny morderca. Należy jednak wiedzieć, że nie wszyscy psychopaci lubują się w przemocy. Niektórzy stali się zasłużonymi, a nawet bohaterskimi, postaciami publicznymi. Twórcy dokumentu spróbują odpowiedzieć na pytanie, co stanowi naturę psychopaty, a także czy można ją leczyć i czy w ogóle się powinno. Skonfrontują naukowców zajmujących się badaniem zasad działania jednostek psychopatycznych z kryminalistami, którzy przedstawią popełnione przez siebie zbrodnie z własnego punktu widzenia. Widzowie dowiedzą się także m.in. o skanach mózgu, które mają na celu wykrycie psychopatów oraz lekach antydepresyjnych stosowanych w więzieniach w celu zmniejszenia liczby gwałtownych zachowań wśród osadzonych.(n)

Czas: 65 min

1:00

Skąd się biorą psychopaci?

Film Dokumentalny

Film Dokumentalny

Brytyjski Vogue: za kulisami

01:50 | BBC Lifestyle Polska

Brytyjska edycja czasopisma "Vogue" przygotowuje się do hucznych obchodów stulecia swojego istnienia. Po raz pierwszy od powstania magazynu ekipa filmowa dostała pozwolenie na to, aby przyjrzeć się codziennemu życiu redakcji.(n)

Czas: 65 min

1:50

Brytyjski Vogue: za kulisami

Film Dokumentalny
2

Film Krótkometrażowy

Tacones

02:05 | Ale kino+

Mężczyzna przechodzi kryzys w małżeństwie. Ukojenie znajduje w swojej obsesji na punkcie kobiecych nóg.(n)

Czas: 15 min

2:05

Tacones

Film Krótkometrażowy

Film Krótkometrażowy

Uczciwi ludzie

02:20 | Ale kino+

Film opowiada historię dwóch kolegów z pracy, których postawy i doświadczenie życiowe bardzo się od siebie różnią. Starszy z mężczyzn (Wiktor Zborowski) jest cynikiem, a młodszy (Michał Hołub) wierzy w ideały. Obaj wyglądają na hydraulików. Wkrótce jednak ich role się odwrócą i wyjdzie na jaw prawda na temat ich prawdziwego zawodu.(n)

Czas: 30 min

2:20

Uczciwi ludzie

Film Krótkometrażowy
3

Film Obyczajowy

Biała sukienka

03:10 | Canal + Film

"Biała sukienka" to film Michała Kwiecińskiego należący do telewizyjnego cyklu "Święta polskie". Akcja obrazu rozgrywa się w okolicach Białegostoku, a rozpoczyna się w piękny słoneczny poranek, gdy wierni przygotowują się do obchodów święta Bożego Ciała. Maciek (Sambor Czarnota), dla którego w życiu liczą się przede wszystkim pieniądze, jedzie z Warszawy do rodzinnego domu nowym jeepem. Podróżuje z nim autostopowicz Damian (Paweł Małaszyński), jego rówieśnik, który ceni sobie inne wartości. W drodze bohaterowie obrazu "Biała sukienka" prowadzą gorącą dyskusję na temat wiary i religii. Mają zupełnie różne poglądy na tę kwestię. Tymczasem mieszkająca na wsi niezamożna rodzina Suszków szykuje się do wyjazdu na procesję. Jadą polonezem z uszkodzonymi hamulcami. Niespodziewanie zrywa się burza. W ulewnym deszczu dochodzi do poważnej kolizji.(n)

Czas: 70 min

3:10

Biała sukienka

Film Obyczajowy
4

Film Obyczajowy

Królowa chmur

04:35 | Canal + Family

Nostalgiczny obraz Radosława Piwowarskiego zatytułowany "Królowa chmur" należy do popularnego cyklu telewizyjnego "Święta polskie". Obraz poświęcony jest przypadającemu na 26 maja Dniu Matki. Jego wielkim atutem jest obsada, przede wszystkim role Danuty Szaflarskiej i Anny Przybylskiej. Odtwórcą jednej z ról z filmie "Królowa chmur" jest Wojciech Malajkat. Aktor wciela się w postać młodego, zamożnego Piotra, który decyduje się kupić piękną, starą willę. W domu mieszka jednak nadal jego właścicielka, ekscentryczna, 80-letnia malarka Mimi (Danuta Szaflarska), która za czasów studiów na Akademii Sztuk Pięknych nazywana była "królową chmur". Samotna obecnie kobieta miała syna, który zginął w wieku 30 lat. Teraz Mimi zaczyna dostrzegać w Piotrze utraconego jedynaka i obdarza go matczyną miłością. Cyniczny mężczyzna zamierza jednak umieścić kobietę w domu spokojnej starości. Nie mając odwagi powiedzieć jej tego wprost, zabiera staruszkę w podróż nad morze. Po drodze dołącza do nich Kasia (Anna Przybylska), ukochana Piotra. Od pierwszej chwili kobiety zaczynają rywalizować o jego względy. Stopniowo jednak relacje między bohaterami filmu "Królowa chmur" zmieniają się. Gdy po powrocie do domu mężczyzna oddaje zaskoczoną staruszkę do zakładu prowadzonego przez zakonnice, Kasia dostrzega, jakim egoistą jest jej ukochany, i opuszcza go. Osamotniony mężczyzna uświadamia sobie, co w życiu liczy się najbardziej.(n)

Czas: 85 min

4:35

Królowa chmur

Film Obyczajowy

Film Biograficzny

Mój Nikifor

04:20 | Canal + Film

"Mój Nikifor" w reżyserii Krzysztofa Krauzego to przejmująca biografia artysty zaliczonego do światowej czołówki malarzy "naiwnych". Odtwórczyni głównej roli, Krystyna Feldman, została za swą kreację wyróżniona na festiwalu w Gdyni. Krynica, rok 1960. W pracowni plastyka Mariana Włosińskiego (Roman Gancarczyk) zjawia się miejscowy żebrak, Nikifor (Krystyna Feldman). Rozpakowuje swój malarski ekwipunek i oznajmia, że będzie tu pracował. Włosiński początkowo próbuje pozbyć się natręta. Chce odnaleźć jego rodzinę. Okazuje się, że malarz samouk jest samotny, nie ma też metryki ani dowodu osobistego. W świetle prawa nie istnieje. W miarę upływu czasu Włosiński, absolwent krakowskiej ASP, przekonuje się do prostego, ludowego malarstwa tytułowego bohatera filmu "Mój Nikifor". Nie rozumie tego zupełnie jego żona, Hanna (Lucyna Malec). Wkrótce okazuje się, że Nikifor ma zaawansowaną gruźlicę. Włosiński, aby móc umieścić go w szpitalu, przejmuje nad nim opiekę prawną. Hanna zabiera córki i wyprowadza się do Krakowa. Mija siedem lat. W warszawskiej Zachęcie zostaje otwarta wystawa prac Nikifora, który jest już zaliczany do światowej czołówki malarzy "naiwnych". Niestety, ciężko chory malarz nie potrafi się już tym cieszyć.(n)

Czas: 100 min

4:20

Mój Nikifor

Film Biograficzny
5
6

Film Animowany

Wilk w owczej skórze 2

06:30 | Canal + Family

Wilki i owce żyją w doskonałej harmonii i łączy ich serdeczna przyjaźń. Wydaje się, że nic nie jest w stanie zakłócić tej sielanki, jednak na miasteczko pada cień zagrożenia. Wataha Mrocznych Wilków dowiaduje się, z kim ich bracia się zadali, i wcale im się to nie podoba. Postanawiają zaprowadzić porządek, co oznacza powrót do dawnych ról - wilków jako drapieżników, a owiec jako ofiar. Szary stanowczo odmawia, nie chcąc dopuścić do krzywdy swoich przyjaciół. Wkrótce razem z owcami przygotowują się do walki, by odeprzeć krwiożerczych napastników. Ci jednak mają przewagę, a jest nią pewna szalona zajęczyca, specjalistka od magicznych eliksirów. W polskiej wersji językowej głosu postaciom użyczyli: Otar Saralidze (Szary), Małgorzata Socha (Mami), Mirosław Zbrojewicz (Gark), Piotr Adamczyk (Skinny), Jarosław Boberek (Zico).(n)

Czas: 90 min

6:30

Wilk w owczej skórze 2

Film Animowany
7
8

Film Animowany

Sekretne życie zwierzaków domowych 2

08:00 | Canal + Family

Pani Maxa i Duke'a rodzi synka. Max początkowo odnosi się do nowego członka rodziny dość podejrzliwie. Wkrótce jednak oddaje małemu Liamowi całe swoje serce i postanawia dbać o jego bezpieczeństwo. Okazuje się, że w Nowym Jorku wszędzie czyhają zagrożenia, co doprowadza biednego psa do istnej nerwicy. Czeka go też wycieczka na farmę, gdzie trzeba będzie nauczyć się pasania owiec. Postrzelona suczka Bridget zobowiązuje się do dbania w tym czasie o jego ulubioną zabawkę. Niespodziewanie w mieście pojawia się cyrk. Zarządza nim groźny Rosjanin, który trzyma w niewoli tygrysa syberyjskiego. Problem rozwiązać może tylko królik Tuptuś, święcie wierzący w swoje niezwykłe moce. W polskiej wersji językowej głos podłożyli: Tomasz Borkowski (Max), Paweł Krucz (Tuptuś), Jakub Wieczorek (Duke), Julia Szydłowska (Liam), Agnieszka Mrozińska (Bridget).(n)

Czas: 115 min

8:00

Sekretne życie zwierzaków domowych 2

Film Animowany

Magazyn Filmowy

Hollywood Buzz

08:05 | Canal + Film

W programie nowości kinowe, relacje z planów zdjęciowych oraz ciekawostki związanych z gwiazdami srebrnego ekranu. O pracy nad najnowszymi hollywoodzkimi produkcjami opowiadają ich twórcy - znani reżyserzy i aktorzy. Autorzy magazynu przedstawiają również zwiastuny filmów wchodzących na ekrany kin.(n)

Czas: 25 min

8:05

Hollywood Buzz

Magazyn Filmowy
9
10

Film Dokumentalny

Puma. Śladem nieuchwytnego drapieżnika

10:55 | Canal + Family

We Francji znajduje się kraina, którą w 1700 roku odwiedziła mordercza bestia. Przez wieki krążyły o niej rozmaite opowieści. W tej samej okolicy od kilku lat istnieje plotka o pojawieniu się potężnego zwierzęcia z dużymi łapami oraz długim ogonem, które według świadków zdolne jest upolować konia i pozostawia głębokie ślady na korze drzew. Aby zidentyfikować tożsamość nowego potwora z Gévaudan, Bruno Loisel poznaje historię głównego podejrzanego - pumy. Dąży też do tego, by sfilmować dzikiego kota. Wyśledzenie nieuchwytnego drapieżnika przysparza jednak wielu trudności. Tropiciel udaje się w odległe podróże na różne kontynenty, co pomoże mu zrozumieć zwyczaje poszukiwanego osobnika. Śmiałka czekają ekstremalne warunki w naturalnym środowisku tego tajemniczego stworzenia.(n)

Czas: 70 min

10:55

Puma. Śladem nieuchwytnego drapieżnika

Film Dokumentalny
11
12

Film Animowany

Królowa Śniegu: Po drugiej stronie lustra

12:05 | Canal + Family

Gerda jest jedną z niewielu osób, które pozbawione są magicznych zdolności. Fakt ten komplikuje jej życie w rzeczywistości pełnej czarów. Mimo przeciwności, dziewczyna dzielnie pomaga rodzinie w prowadzeniu sklepiku z zaklęciami. Pewnego dnia jej rodzice oraz brat Kai zostają oszukani przez podstępnego Króla Haralda. Okrutny władca jest wrogiem wszystkiego, co magiczne i uważa, że nadzwyczajne moce zagrażają jego rządom. Zsyła on najbliższych Gerdy i innych magów do Krainy Luster. W ponurym miejscu nie działają żadne czary. Żeby ocalić rodzinę, dziewczynka musi zdobyć legendarny przedmiot. Jedyną osobą, która może pomóc nastolatce w niebezpiecznej misji okazuje się jej odwieczna rywalka, oziębła i tajemnicza Królowa Śniegu. Współtwórca "Shreka", "Pięknej i Bestii", "Toy Story" i "Dawno temu z trawie", Robert Lence, zaprasza widzów na kolejne spotkanie z bohaterami przebojowej serii, opartej na baśni Hansa Christiana Andersena. W polskiej wersji językowej głosu postaciom użyczyli m.in. Agata Kulesza, Natalia Szroeder, Marta Markowicz oraz Karol Jankiewicz.(n)

Czas: 95 min

12:05

Królowa Śniegu: Po drugiej stronie lustra

Film Animowany

Film Katastroficzny

Twister

12:55 | Canal + Film

Zapewniający wiele wrażeń i emocji "Twister", który opowiada o zaciętej rywalizacji dwóch zespołów tzw. łowców burz, zasłużenie nominowany był do Oscara za efekty specjalne i dźwięk. Współtwórcą scenariusza jest znany pisarz Michael Crichton, a na uwagę z pewnością zasługuje tu także świetna obsada, w której m.in.: Helen Hunt, Bill Paxton czy Cary Elwes. W filmie "Twister" do Oklahomy zbliża się potężne tornado. Podczas gdy większość ludzi drży ze strachu przed niszczycielskim żywiołem, główni bohaterowie filmu z niecierpliwością czekają na jego nadejście - jest to bowiem materiał badawczy dla dwóch rywalizujących ze sobą grup meteorologów. Pierwszą z nich kieruje Jo Harding (Helen Hunt). Jako dziecko była ona świadkiem śmierci ojca, porwanego przez trąbę powietrzną. Ćwierć wieku później sama jeździ po Stanach Zjednoczonych i zbiera informacje o huraganach. Równie gwałtowne jak pogoda są nastroje panujące w zespole naukowców. Jo musi znosić obecność swojego męża Billa (Bill Paxton), cenionego meteorologa, z którym pozostaje w separacji. Mężczyzna przyjechał właśnie ze swoją obecną przyjaciółką Melissą (Jami Gertz), by poprosić żonę o podpisanie dokumentów rozwodowych. Atmosferę podgrzewa również konkurencyjna grupa łowców huraganów, kierowana przez doktora Millera (Cary Elwes). Wydaje się, że dzięki pieniądzom potężnego sponsora jego drużyna ma większe szanse w wyścigu o to, kto zapisze się w historii nauki. Oba zespoły chcą zbadać fenomen tak dokładnie, jak to tylko możliwe, muszą więc dostać się jak najbliżej tornada.(n)

Czas: 110 min

12:55

Twister

Film Katastroficzny
13

Film Dokumentalny

Gorączka złota. Na tropie skarbu milionera

13:25 | Canal + Dokument

Forest Fenn to milioner znany na całym świecie. Kiedy 20 lat temu zdiagnozowano u niego raka, postanowił obudzić w ludziach zew przygody. Wypełnił skrzynię złotem o wartości 3 mln dolarów, ukrył ją w Górach Skalistych i opublikował wskazówki dla poszukiwaczy skarbu. Minęło wiele lat, jednak skarb nadal pozostaje ukryty. Ekscentryczny właściciel fortuny ma się nieźle i obserwuje zmagania śmiałków, przekazując kolejne rady, a nawet wydaje książki.(n)

Czas: 55 min

13:25

Gorączka złota. Na tropie skarbu milionera

Film Dokumentalny

Film Familijny

Garfield

13:40 | Canal + Family

Film "Garfield" stanowi adaptację kultowych komiksów Jima Davisa o przygodach tytułowego, słynącego z lenistwa kota. Zarozumiały Garfield mieszka ze swoim właścicielem, fajtłapowatym Jonem (Breckin Meyer), w schludnym domku na przedmieściu. Czworonóg czuje się jedynym panem tego miejsca, bo wie, że Jon pozwoli mu na wszystko. Całe dnie spędza więc na swoim fotelu i jedyne, co tak naprawdę go zajmuje, to jedzenie. Poza własną wygodą i pełnym brzuchem inne sprawy specjalnie kocura nie obchodzą. Jednak spokojne, dostatnie i przewidywalne życie tytułowego bohatera produkcji "Garfield" pewnego dnia się kończy. Dzieje się to nagle i wywołuje u rozpieszczonego Garfielda prawdziwy szok. Podczas wizyty u uroczej weterynarz Liz Wilson (Jennifer Love Hewitt) Jon dostaje od niej w prezencie uroczego szczeniaka. Odie jest słodki, ale mało rozgarnięty. Mimo to stanowi dla Garfielda konkurencję. Przebiegły Garfield postanawia jak najszybciej pozbyć się rywala. Wkrótce udaje mu się wypędzić Odiego z domu. Tymczasem psiak trafia w ręce niejakiego Happy'ego Chapmana (Stephen Tobolowsky). Mężczyzna zamierza wykorzystać go w swoim programie telewizyjnym. Przedtem chce czworonoga wytresować. Stosuje jednak niecodzienne metody szkoleniowe. Niespodziewanie Garfielda zaczynają dręczyć wyrzuty sumienia. Udaje się do miasta, by odszukać Odiego.(n)

Czas: 95 min

13:40

Garfield

Film Familijny
14

Film Dokumentalny

Kobieta inna niż wszystkie

14:20 | Canal + Dokument

Portret Katherine Johnson, wybitnej matematyczki NASA, bez której obliczeń nie udałoby się przeprowadzić kosmicznych programów "Mercury" i "Apollo". W 2015 roku badaczka została wyróżniona przez Baracka Obamę Prezydenckim Medalem Wolności. Jej kariera stanowi symbol przełamania rasowych oraz płciowych uprzedzeń.(n)

Czas: 60 min

14:20

Kobieta inna niż wszystkie

Film Dokumentalny
15

Film Dokumentalny

Szefowe. Kuchenna (r)ewolucja

15:20 | Canal + Dokument

Opowieść o siedmiu kobietach, które obecnie stoją na czele najlepszych restauracji na świecie. Twórcy pokazują też, jak kolejne pokolenia nie chcą poddawać się dostosowanym do męskiego świata ciężkim warunkom pracy w kuchni, które kiedyś były uważane za normę. Zabierają też widzów za kulisy gastronomii.(n)

Czas: 75 min

15:20

Szefowe. Kuchenna (r)ewolucja

Film Dokumentalny

Film Familijny

Garfield 2

15:15 | Canal + Family

Twórcy filmu "Garfield 2" przedstawiają kolejne perypetie najsłynniejszego kota z komiksu. Opiekun czworonoga, Jon Arbuckle (Breckin Meyer), postanawia oświadczyć się swojej dziewczynie, pięknej weterynarz Liz Wilson (Jennifer Love Hewitt). Ponieważ przebywa ona na konferencji w pewnej posiadłości pod Londynem, mężczyzna zostawia swoje dwa zwierzaki, Garfielda i psa Odiego, w hotelu dla zwierząt i wyrusza do Anglii. Jednak sprytne zwierzaki uciekają i ukrywają się w walizce swojego pana. Okazały zamek, w którym odbywa się zjazd weterynarzy, należy do kota o imieniu Książę. Zapisała mu go w spadku jego ekscentryczna właścicielka, lady Eleonor. Jednak kuzyn zmarłej arystokratki, Dargis (Billy Connolly), nie może pogodzić się z jej ostatnią wolą. Wrzuca spadkobiercę do Tamizy i zadowolony z załatwienia sprawy planuje przejęcie kontroli nad majątkiem. Tymczasem w zamku zjawia się bliźniaczo podobny do Księcia tytułowy bohater filmu "Garfield 2". Służba i mieszkające tam zwierzęta od razu poznają, że Garfield nie jest poszukiwanym spadkobiercą lady Eleonor. Nie wydają go jednak, chcąc chronić leniwego kota przed chciwym i okrutnym Dargisem. Ten jednak nie przestaje knuć i szuka sposobu, by na dobre pozbyć się czworonoga. Tłusty kocur nie przejmuje się tym zbytnio, ale korzysta z uroków królewskiego życia.(n)

Czas: 100 min

15:15

Garfield 2

Film Familijny
16

Film Dokumentalny

Jutro albo pojutrze

16:35 | Canal + Dokument

Film poświęcony trzem skejterom - Keire'owi Johnsonowi, Zackowi Mulliganowi i Bingowi Liu pochodzącym z Rockford w stanie Illinois. Młodzi mężczyźni właśnie wkraczają w dorosłość. Opowiadają o swoich trudnych doświadczeniach z dzieciństwa. Zdradzają, jaki wpływ na ich życie i stosunki z kobietami miała przemoc ze strony ojców. Borykający się z brakiem pieniędzy Keire rozpoczyna pierwszą pracę. Uwielbiający imprezy Zach zostaje ojcem. Bing ukazuje trudne życie swojej matki, która nie potrafiła przeciwstawić się brutalnemu mężowi. Jazda na deskorolce pozwala bohaterom zapomnieć o problemach. To debiut reżyserski Binga Liu. Film nominowany do Oscara w 2019 roku w kategorii "Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny". Barack Obama stwierdził, że to jeden z jego ulubionych obrazów.(n)

Czas: 90 min

16:35

Jutro albo pojutrze

Film Dokumentalny
17

Film Sf

Ad Astra

17:45 | Canal + Film

"Ad Astra" Jamesa Graya ("Królowie nocy", "Kochankowie") to dramat psychologiczny w scenerii science fiction. W roli głównej występuje Brad Pitt, który swoją dojrzałością w tej kreacji zachwycił większość krytyków. W gwiazdorskiej obsadzie znalazła się też Ruth Negga, nominowana do Oscara za "Loving". Atutem tej kosmicznej odysei są też zdjęcia Hoyte'a Van Hoytemy i muzyka Maxa Richtera. "Ad Astra" rozgrywa się w przyszłości, gdy ludzie kolonizują kosmos. Astronauta Roy McBride podejmuje się misji, która może zadecydować o przetrwaniu ludzkości. Ma lecieć w kierunku Neptuna, skąd nadciąga groźna burza elektromagnetyczna. Dowiaduje się, że jego ojciec, który przed 30 laty zaginął w tamtych rejonach, najprawdopodobniej wciąż żyje, a jego działalność jest niebezpieczna dla Ziemi i całego Układu Słonecznego...(n)

Czas: 120 min

17:45

Ad Astra

Film Sf
18

Film Dokumentalny

Mafia nie jest już taka, jak dawniej

18:05 | Canal + Dokument

Obraz zorganizowanej przestępczości na Sycylii. Reżyser filmu, Franco Maresco, udaje się do Palermo, gdzie trwają przygotowania do upamiętnienia kolejnej rocznicy śmierci sędziego śledczego Giovanniego Falcone i jego najbliższego współpracownika, Paola Borsellina. Obaj mężczyźni zginęli z rąk mafii. Rozmówcami Włocha są m.in. organizator imprez Ciccio Mira i fotografka Letizia Battaglia. Doświadczony włoski filmowiec został uhonorowany w 2019 roku za swoją produkcję Nagrodą Specjalną Jury na festiwalu w Wenecji.(n)

Czas: 115 min

18:05

Mafia nie jest już taka, jak dawniej

Film Dokumentalny

Film Animowany

Corgi, psiak królowej

18:30 | Canal + Family

"Corgi, psiak królowej" to animowana opowieść o perypetiach Reksa, pupila brytyjskiej monarchini. Mieszka on w pałacu Buckingham, gdzie pławi się w luksusach. Sielskie życie tytułowego bohatera filmu "Corgi, psiak królowej" kończy się w czasie wizyty prezydenta Donalda Trumpa. Królowa wpada wówczas na pomysł, by dla dobra relacji obu krajów wyswatać swojego psa z suczką gościa. Na skutek lawiny nieprzewidywalnych zdarzeń Rex traci swoją uprzywilejowaną pozycję, opuszcza rezydencję i w efekcie trafia do londyńskiego schroniska. Z pomocą nowych przyjaciół próbuje odzyskać dawne, beztroskie życie. "Corgi, psiak królowej" to opowieść skierowana nie tylko do najmłodszych widzów. W filmie oprócz animowanych przygód sympatycznego psiaka rasy corgi znajdziemy elementy satyry politycznej, slapstickowe gagi, a nawet aluzje do narkotyków i seksu. Współtwórcą jest Ben Stassen, który ma na koncie m.in. udaną animację o podwodnych perypetiach żółwika Sammy'ego.(n)

Czas: 95 min

18:30

Corgi, psiak królowej

Film Animowany
19
20

Film Biograficzny

Gotti

20:00 | Canal + Dokument

John Gotti (John Travolta) jest przywódcą mafijnej rodziny Gambino, jednej z najbardziej niebezpiecznych i bezwzględnych grup przestępczych w historii Ameryki. Mimo powszechności historii o jego brutalności, media i opina publiczna, oczarowane charyzmą i elegancją gangstera, uczyniły z niego ulubieńca. Wszystko więc idzie po jego myśli do czasu, kiedy syn Gotti Jr. (Spencer Rocco Lofranco) wbrew planom ojca postanawia zerwać z przestępczym półświatkiem i zawalczyć o swoje dobre imię. W główną rolę wciela się dwukrotnie nominowany do Nagrody Akademii John Travolta.(n)

Czas: 110 min

20:00

Gotti

Film Biograficzny

Film Krótkometrażowy

Rodzina

20:05 | Canal + Family

Lisę (Maia Sandoz) i Hourię (Consolate Siperius) łączy fakt, że obie są matkami. Pierwsza z kobiet ucieka przed wojną, druga otwiera jej drzwi swojego domu w Europie. Lisa przyjmuje też jej męża Youssifa (Nathan Damna), a także córkę Nour (Talya Shimba). Przybysze czekają na informację z Urzędu Imigracyjnego. Gospodyni traktuje gości życzliwie, jednak niebawem pojawiają się między nimi problemy komunikacyjne. Lokatorzy zaczynają zakłócać przestrzeń osobistą Lisy. Budzą się w niej wątpliwości oraz lęk przed rodziną, o której niewiele wie.(n)

Czas: 40 min

20:05

Rodzina

Film Krótkometrażowy

Film Sf

Terminator: Mroczne przeznaczenie

20:00 | Canal + Film

Dani Ramos (Natalia Reyes) wiedzie spokojne i zwyczajne życie w Meksyku. Niespodziewanie pojawia się nowy Terminator, REV-9 (Gabriel Luna). Udoskonalony technologicznie nie cofnie się przed niczym, by wypełnić swoją misję, którą jest zlikwidowanie Dani. Na ratunek prosto z przyszłości przybywa wojownicza Grace (Mackenzie Davis) i podejmuje walkę z zabójcą. Wkrótce obie kobiety przyłączają się do Sarah Connor (Linda Hamilton). REV-9 podąża ich tropem, niszcząc wszystko na swojej drodze. Tylko T-800 (Arnold Schwarzenegger) może stawić mu czoło. Bezpośrednia kontynuacja "Terminatora 2: Dzień sądu" z 1991 roku; w uniwersum są jeszcze cztery inne filmy. Arnold Schwarzenegger z radością powrócił do odgrywania T-800, ponieważ uważa tę postać za przełomową w swojej karierze: była to pierwsza rola wymagająca od niego czegoś więcej niż samego wyglądu osiłka. Natalia Reyes wyznała, że będąc dzieckiem, uwielbiała Sarah Connor i marzyła, by być taką jak ona. Praca z jej odtwórczynią, Lindą Hamilton, była dla niej emocjonującym doświadczeniem.(n)

Czas: 125 min

20:00

Terminator: Mroczne przeznaczenie

Film Sf
21

Film Dokumentalny

Ustrzelić mafię

21:50 | Canal + Dokument

Biografia Letizii Battaglia, włoskiej fotoreporterki dokumentującej w latach 70. XX wieku brutalne sceny morderstw. Battagila w trakcie swojej kariery zawodowej otrzymywała telefoniczne pogróżki od członków gangów, w niebezpieczeństwie znalazła się też jej rodzina. Twórcy filmu przeplatają czarno-białe fotografie z materiałem archiwalnym z tamtych czasów, chcąc pokazać prawdziwe oblicze sycylijskiej mafii ujęte okiem Włoszki.(n)

Czas: 100 min

21:50

Ustrzelić mafię

Film Dokumentalny
22
23

  Najnowsze artykuły  

Program TV online wszystkie stacje

Program TV telewizji online staje się coraz bardziej popularna przez fakt, braku potrzeby podpisywania długotrwałej umowy na takie usługi. Telewizja internetowa umożliwia zakup dostępu do platformy na wybrany okres czasu jak np. 1 dzień lub dłużej bez wiązania się umową okresową. Prosta zasada, oglądasz płacisz. Jeśli obawiasz się o jakość transmisji telewizyjnych to w dzisiejszych czasach dostępne rozwiązania umożliwiając nawet transmisje w jakości HD lub 4K.

Co dziś obejrzeć w tv ? Filmy w telewizji na dzisiaj, jutro, weekend

Chcesz sprawdzić program tv ale nie wiesz od czego zacząć ? oto pytanie jakie zadaje sobie coraz więcej osób szukających dostępu do ulubionych kanałów tv online bez limitu i ograniczeń. Abo oglądać telewizję bez abonamentu możesz wybrać jedną z wielu dostępnych platform umożliwiających streaming telewizji internetowej bez potrzeby rejestrowania konta. Zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem aby dowiedzieć się jak oglądać darmową telewizje internetowej. Sprawdź też aktualny program tv wszystkich stacji

Telewizja online oraz telewizja internetowa a program telewizyjny

Bezpłatna telewizja internetowa na żywo tak naprawdę nie istnieje - trzeba mieć przecież na uwadze fakt, że każdy dostawca tej telewizji musi ponosić pewne pewne koszty. Serwisy oferujące telewizję online oraz pobierają opłatę za całoroczny dostęp do aktualnej listy linków z kanałami na żywo - opłata ta jest na szczęście niewielka. Dodatkową zaletą jest fakt, że korzystanie z tego rodzaju serwisów nie wymaga rejestracji. Wystarczy zatem wpisać kod sms, aby móc cieszyć się długą listą dostępnych programów telewizyjnych.
Chcesz regularnie oglądać swoje ulubione kanały telewizyjne? Nie możesz doczekać się kolejnych odcinków serialu? Postaw na doskonałe rozwiązanie, jakim jest telewizja internetowa. Dzięki temu otrzymasz pełen dostęp do bogatej oferty telewizyjnej, z której będziesz mógł korzystać w dowolnym miejscu. TV online to gwarancja tego, że nigdy nie przegapisz interesujących Cię programów telewizyjnych.

Masz swoje ulubione programy, które chciałbyś oglądać regularnie, ale nie masz w domu telewizora i nie wiesz jak mógłbyś to zrobić? Zajrzyj na nasza stronę, gdzie znajdziesz bogaty zbiór linków do bezpłatnej telewizji online. Telewizja internetowa stanowi obecnie doskonałą alternatywę dla odbiorników telewizyjnych, które większość domowników posiada w swoich mieszkaniach.
Najważniejszą zaletą telewizji online jest jednak to, żę można ją oglądać dosłownie wszędzie - wystarczy tylko sprawnie działający laptop lub komputer i oczywiście dostęp do internetu.
Telewizja internetowa dostępna jest siedem dni w tygodniu, 24 godziny na dobę - można ją oglądać nie tylko na laptopie czy komputerze, ale również na ekranie tabletu czy smartfona. Jeżeli już teraz chcesz mieć dostęp do telewizji online, zdecyduj się na zakup dostępu do naszego serwisu.