×

Wyszukaj artykuł

Wejdź w świat prawa

Sędzia Anna Maria Wesołowska - najpopularniejsza sędzina w Polsce

Redakcja Pinbook | 09-04-2020 | skomentuj

Sędzia Anna Maria Wesołowska - najpopularniejsza sędzina w Polsce

Materiały promocyjne programu

Oceń


„Sędzia Anna Maria Wesołowska” to polski serial telewizyjny typu court show, który emitowany jest na antenie TVN od 2006 do 2011, a potem od 2019 roku. Oparty jest na niemieckim oryginale Richter Alexander Hold, który emitowany był na kanale Sat.1. Od jesieni odcinki emitowane są na antenie TTV. Na czym dokładnie polega ten program, który był tak chętnie oglądany przez widzów? 

 

  Zobacz także  


Charakterystyka formatu 

W każdym odcinku na Sali sądowej rozpatrywane są różne sprawy karne. Odcinek zaczyna się od odczytania aktu oskarżenia przez prokuratora, następnie złożenia wyjaśnień przez oskarżonego, przesłuchania świadków, po czym strony podsumowywały poprzez mowę końcową, a następnie ogłaszany jest wyrok z ustnym uzasadnieniem sędzi. Rozprawy prowadzi Anna Maria Wesołowska – sędzia Sądu Okręgowego w Łodzi. Jako jedyna pojawiła się we wszystkich odcinkach serialu. 

Serial ma głównie na celu przybliżenie i oswojenie widza z procedurami postępowania sądowego. W bardzo uproszczonej formie przedstawiane są rzeczy, które dzieją się w Polsce na co dzień. 

Obsada 

Do tej pory w serialu występowała oczywiście Anna Maria Wesołowska, a także wiele osób pobocznych m.in. Artur Łata grający prokuratora. Ze względu na swoje oszustwa – nie pojawił się w programie. Obecnie prokuratora gra Katarzyna Korman. Oprócz tego pojawiali się Paweł Panek, Andrzej Mękal, a także Magdalena Wilk czy Katarzyna Szwed-Kawka.  


Wszystko na temat:

Seriale Programy telewizyjne Wszystkie tagiKomentarze: