×

Wyszukaj artykuł

Program tvTVP Kultura program TV. Program telewizyjny TVP Kultura na dziś, jutro i weekend

  • Bilet na weekend: Wstęp do filmów "Borg/McEnroe" i "Fighter" 20:00

  • Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem 20:05

    Akcja filmu "McEnroe. Między odwagą a szaleństwem" rozgrywa się w 1980 r. Oczy całego tenisowego świata są zwrócone na prestiżowy turniej Wimbledon. W finałowym meczu naprzeciw siebie stają broniący tytułu Björn Borg (Sverrir Gudnason) i dwudziestoletni John McEnroe (Shia LaBeouf). Borg jest uznawany za najlepszego tenisistę na świecie. Kilkukrotny mistrz świata jest opanowany i skuteczny, wydaje się niepokonany. Nikt nie zdaje sobie sprawy, że poza kortem jest wrakiem człowieka. Mężczyzna cierpi fizycznie i psychicznie z powodu morderczych treningów i braku życia prywatnego. Jego rywal jest wyjątkowo zdeterminowany, by zająć miejsce pierwszej rakiety świata i zdetronizować swego idola. "McEnroe. Między odwagą a szaleństwem" to oparta na faktach historia genialnego tenisisty Björna Borga. Starcie z 1980 r. był znamienny w karierze obu sportowców, ponieważ stanowiło niejako zmierzch kariery jednego i brzask sławy drugiego. Film Janusa Metza zachwyca nie tylko miłośników tenisa, a to za sprawą bardzo dobrego aktorstwa i muzyki. Obok kreacji Sverrira Gudnasona nie można przejść obojętnie, ponieważ ukazał on całą gamę wewnętrznych przeżyć bohatera.(n)

  • Słownik filozoficzny Bronisława Wildsteina 22:00

    Mariusz Cieślik i Bronisław Wildstein snują rozważania z pogranicza nauk filozoficznych i społecznych. Ich podstawą jest książka "Bunt i afirmacja. Esej o naszych czasach".(n)

  • Aerosmith: Rocks Donington 2014 22:10

    Występ Stevena Tylera, Joego Perry'ego, Brada Whitforda, Toma Hamiltona i Joeya Kramera. Zespół Aerosmith na Download Festival zaprezentował swoje największe hity.(n)

Lista stacji