×

Wyszukaj artykuł

Program tvPolsat Viasat History program TV. Program telewizyjny Polsat Viasat History na dziś, jutro i weekend

 • Muzeum pełne tajemnic : Fałszywy Cellini, prawdziwi Romeo i Julia, latające "coś". Mysteries at the Museum, s08e05 3:10

  Don Wildman odwiedza słynną renesansową rzeźbę, którą niegdyś skradziono w Wiedniu, w Harvardzie ogląda rzadką książkę, która ujawnia, co było inspiracją słynnej sztuki Szekspira i analizuje dziwny obiekt latający w Arizonie.(n)

 • Muzeum pełne tajemnic : Zapomniany Lindbergh, kraina fordów, afera z sówką. Mysteries at the Museum, s08e06 3:55

  Don Wildman wybiera się do Chicago, by obejrzeć dziwny, szklany przyrząd medyczny wynaleziony przez lotnika, w Michigan odkrywa zestaw narzędzi, którego używano w nieudanym biznesie motoryzacyjnym i odwiedza Harvard, gdzie pewien gatunek ptaka ujawnia przypadek oszustwa.(n)

 • Osiem dni: jak narodził się Rzym: Zemsta Boudiki 4:40

  Pewnego dnia około 60 roku n.e. - kilka lat po tym, jak Rzymianie podbili Brytanię - rzymscy żołnierze wkroczyli do pewnej osady i upokorzyli królową miejscowego plemienia. Szybko tego pożałowali.(n)

 • Odlotowe wynalazki: Silly Putty. Wicked Inventions, s01e17 6:15

  Wyścig wojenny i podbój kosmosu dały ludzkości wiele pożytecznych wynalazków. Widzowie zobaczą, jak odkryto fale elektromagnetyczne i radio, przydatne kanistry oraz popularną plastyczną zabawkę dla dzieci.(n)

 • Ameryka: cztery pory roku: Wiosna 6:40

  Nadchodzi wiosna. Przyroda powoli budzi się do życia. Równiny Południowej Dakoty pokrywają się bujną roślinnością, która dostarcza pokarmu dla cieląt bizonów. Deszcze przynoszą życie na pustynie Arizony.(n)

 • Ślady wojny: Góry Hitlera 7:40

  Autorzy programu szukają śladów najbardziej znaczących wydarzeń z czasów wojen. Wykorzystują odkrycia archeologiczne, grafikę komputerową, trójwymiarowe rekonstrukcje, a także rozmawiają z ekspertami.(n)

 • Ślady wojny: Wojna w Wietnamie 8:50

  Badania prowadzone na terenach walk i świadectwa wielu ich uczestników oraz historyków pozwolą nam spojrzeć na ten tragiczny konflikt z nowej perspektywy.(n)

 • Ślady wojny: Waterloo 9:55

  2 grudnia 1804 roku. Napoleon Bonaparte zostaje koronowany na cesarza Francji. Ten militarny geniusz i wielki przywódca rządzi samodzielnie, nie dzieląc się z nikim władzą.(n)

 • Dzieje Europy: Kolebki Europy 11:00

  Europa to kontynent definiowany raczej przez kulturę, niż geografię. Jego nazwa pochodzi od imienia mitycznej królowej porwanej przez greckiego boga Zeusa. Później wszystkie drogi prowadzą do Rzymu.(n)

 • Włochy: ukryte miasta: Neapol 12:05

  Alexander Armstrong i doktor Michael Scott badają Wezuwiusza. Wchodzą też do podziemnego labiryntu, dzięki któremu powstał i funkcjonował Neapol.(n)

 • Tajemnice chińskich rydwanów 13:15

  Eksperci badają historię chińskich rydwanów, które przez ponad tysiąc lat - dłużej niż gdziekolwiek na świecie - dominowały na polach bitew w Azji, pomagając wygrywać wojny i jednoczyć naród.(n)

 • Berlin . s01e01 14:20

  Spojrzenie na miasto z końca II wojny światowej oczami jego mieszkańców i alianckich żołnierzy, z którego wyłania się obraz historii wyzwolenia, klęski i odbudowy.(n)

 • Polowanie na Klausa Barbiego 15:30

  Archiwalne dokumenty ukazują historię Klausa Barbiego, szefa Gestapo w Lyonie w latach 1943-1944. Ujawniają między innymi, jaką ochronę po wojnie zapewniły mu wywiady niemiecki i amerykański.(n)

 • Na polu bitwy: Piekło żywopłotów. Battlefields, s01e01 16:45

  Operacja Overlord odbyła się 6 czerwca 1944 r. Przeprowadzenie akcji było trudne i do dziś jest analizowane.(n)

 • Wyspa Adolfa 18:00

  Archeolog sądowa Caroline Sturdy Colls zgłębia historię jedynego niemieckiego obozu koncentracyjnego, który działał na wyspie należącej do Wielkiej Brytanii. Prawdę o tym miejscu ukrywano przez siedemdziesiąt lat.(n)

 • Słynne okręty: Jednostki, które umożliwiły lądowanie w Normandii 19:00

  Chronologiczna opowieść o lądowaniu aliantów w Normandii. Autorzy serii koncentrują się na statkach, które umożliwiły przeprowadzenie tej operacji - od brytyjskiego miniaturowego okrętu podwodnego typu X, po pancerniki, takie jak USS Texas i HMS Belfast, z których bombardowano plaże Normandii. Zobaczymy też statek Medusa - łódź patrolową, która spełniła kluczową rolę, prowadząc flotę przez zaminowane akweny. Twórcy programu prezentują również czołgi pływające Duplex Drive i oddają hołd Andrew Higginsowi - projektantowi i budowniczemu barek desantowych, dzięki którym było możliwe przetransportowanie żołnierzy na brzeg.(n)

 • Tajemnice muzeów : Amerykańskie Muzeum Historii Naturalnej. Museum Secrets, s02e01 20:00

  Historia chłopca ze wsi, który zmienił nasze spojrzenie na przyrodę Afryki. Widzowie dowiedzą się także, że pismo węzełkowe Inków może kryć jeszcze wiele tajemnic.(n)

 • Punkty zwrotne II wojny światowej: Przed burzą 21:00

  Program skupia się na dwudziestu latach, które nastąpiły po zakończeniu I wojny światowej i podpisaniu Traktatu Wersalskiego. Twórcy zastanawiają się, co doprowadziło do wybuchu kolejnej wojny.(n)

 • Titanic: opowieści z głębin: Miłość przetrwa. Titanic: Stories from the Deep, s01e01 22:05

  Widzowie poznają niezwykłą historię Isadory i Idy Straus, pasażerek Titanica, wchodzących w skład "czternastki z Addergoole". Dowiedzą się również o parze, która z powodu miłości zrezygnowała z konwenansów epoki - George'u Rosenshine'u oraz Gertrude Mabel Thorne.(n)

 • Czarownice z Salem: Lato umarłych. The Witches of Salem, s01e04 23:00

  Wrzesień 1692 r. Zostaje oskarżona żona gubernatora Williama Phipsa. Polityk zawiesza wykonywanie egzekucji. Po uwolnieniu więźniów Salem musi poradzić sobie z tym, co się wydarzyło.(n)

Lista stacji