×

Wyszukaj artykuł

Program tvFilmBox Family program TV. Program telewizyjny FilmBox Family na dziś, jutro i weekend

  • Einstein 20:10

    Felix Winterberg (Tom Beck) jest najmłodszym profesorem fizyki w historii Uniwersytetu w Bochum oraz niedalekim krewnym Alberta Einsteina. Dzięki genom swojego genialnego prapradziadka mężczyzna obdarzony został ponadprzeciętną inteligencją. Niestety z powodu nieuleczalnej choroby, Feliksowi pozostało jedynie kilka lat życia. Aby jak najlepiej wykorzystać swój niezwykły dar bohater postanawia zaangażować się w rozwiązywanie niewyjaśnionych dotąd zbrodni.(n)

  • Shirley Temple Show: The Land of Oz 21:00

    "Shirley Temple Show: Kraina Oz" to oparty na motywach powieści dla dzieci "Czarnoksiążnik z krainy Oz" autorstwa L. Franka Bauma odcinek serialu produkowanego na przełomie lat 50. i 60. ubiegłego wieku. "Shirley Temple Show", znany też jako "Shiley Temple Storybook", to popularna w tamtym okresie seria adresowana do dzieci i młodzieży. Wszystkie jej odcinki łączy postać Shirley Temple, która zdobyła sławę w latach 30. jako aktorka dziecięca. Tym razem Shiley Temple w swoim programie zabiera widzów w podróż po niezwykłej krainie Oz, którą zamieszkują baśniowe stwory, księżniczki, ale też i złe wiedźmy. Sama zaś wciela się w postać księżniczki Ozmy, która zostaje zamieniona przez czarownicę Mombi w chłopca. Na dodatek nie pamięta on nic ze swojej przeszłości i musi służyć wiedźmie.(n)

  • Zen Noir 21:55

    Bezimienny prywatny detektyw (Duane Sharp) nosi prochowiec, pomięty kapelusz fedora oraz dwudniowy zarost. Tęsknotę za zmarłą żoną topi w taniej whisky. Jego następna sprawa dotyczy niewyjaśnionej śmierci w buddyjskim klasztorze. Detektyw usiłuje rozwiązać zagadkę, zbierając twarde fakty, używając logiki i przyciskając potencjalnych podejrzanych do muru. Jednak w klasztorze metody te zawodzą kompletnie. Fakty nie dają się ustalić, logika okazuje się bezradna wobec filozofii zen. Natomiast podejrzani i świadkowie zamiast zeznań serwują śledczemu "koan", czyli buddyjskie zagadki, które są oparte na nierozwiązywalnych paradoksach. - Gdzie pan był w czasie, w którym nastąpił zgon? - pyta detektyw. - Czy możesz zdefiniować czas? - pada odpowiedź. Detektyw z początku jest sfrustrowany i bezsilny. Z czasem zaczyna prowadzić zupełnie inne śledztwo. Przedmiotem jego dochodzenia staje się zagadka śmierci samej w sobie oraz pytanie o tożsamość i naturę samego siebie. Film jest zderzeniem kina noir ze światem buddyjskiej filozofii. Farsa i czarny kryminał okazują się tu kolejnymi ścieżkami prowadzącymi do Oświecenia.(n)

  • Zakończenie programu 23:05

Lista stacji