×

Wyszukaj artykuł

Program tvFilmBox Arthouse program TV. Program telewizyjny FilmBox Arthouse na dziś, jutro i weekend

  • Kino obwoźne 21:00

    Akcja niepozbawionego czarnego humoru filmu "Kino obwoźne" toczy się w Transylwanii lat 60. XX wieku. Do jednej z tamtejszych niewielkich miejscowości w niezwykle ulewny dzień przyjeżdża młody komunistyczny aktywista Tavi (Dorian Boguta) i jego kolega. Mają wyświetlić mieszkańcom rosyjski film propagandowy. Obaj bohaterowie obrazu "Kino obwoźne" są jednak nieprzyjemnie zaskoczeni, ponieważ nikt ich w wiosce nie wita. Panująca wokół pustka budzi niepokój zarówno Taviego, jak i jego kolegi. Wkrótce staje się też jasne, że nikt z mieszkańców nie weźmie udziału w projekcji. Tymczasem mężczyźni spotykają atrakcyjną dziewczynę, która wpada w oko Taviemu.(n)

  • Soldate Jeannette 22:35

    Wyprodukowany w Austrii film "Soldate Jeannette" ma dwie bohaterki. Fanni (Johanna Orsini-Rosenberg) i Anna (Christina Reichsthaler) to dwa zupełnie inne życiorysy i dwie odmienne osobowości. Pierwsza w nich mieszka w Wiedniu. Jest zamożna, prowadzi więc wystawne życie, w którym niczego jej nie brakuje - poza sensem, którego wciąż poszukuje. Anna zaś to dziewczyna wychowana na wsi, która ciężko pracuje na fermie. Pewnego dnia obie stwierdzają, że mają dość swojego życia. Fanni zostawia za sobą wszystko. Kupuje namiot i wyrusza na wyprawę w góry. Po drodze spotyka drugą z bohaterek filmu "Soldate Jeannette". Odtąd razem kontynuują podróż po Alpach. Film Daniela Hoesla "Soldate Jeannette" nominowany był podczas festiwalu w Sundance do Głównej Nagrody Jury.(n)

  • Piosenka o ciszy 23:55

    Bohaterką zrealizowanego w Chinach dramatu obyczajowego "Piosenka o ciszy" jest nastoletnia Xiao Jing (Yaning Ying), która mieszka w oddalonej od cywilizacji osadzie na prowincji Hunan. Dziewczyna nie słyszy, co utrudnia jej kontakt z otoczeniem. Jedynym towarzyszem samotnej Xiao jest wujek artysta, któremu nastolatka od czasu do czasu pozuje. Życie bohaterki filmu "Piosenka o ciszy" zmienia się, gdy nietypowa relacja łącząca ją z wujkiem wywoduje skandal obyczajowy. Przez tę sytuację Xiao musi się przeprowadzić do ojca, policjanta Haoyanga (Qiang Li). Mężczyzna mieszka ze swoją ciężarną dziewczyną, Xiao Mei (Bingbin Wu), wschodzącą gwiazdką rocka.(n)

Lista stacji