×

Wyszukaj artykuł

Program tvCinemax 2 program TV. Program telewizyjny Cinemax 2 na dziś, jutro i weekend

 • Rodzaj ciszy 6:00

  Czeszka Micha (Eliska Krenkova) zostaje zatrudniona jako au pair dziesięcioletniego Sebastiana (Jacob Jutte). Wyjeżdża więc z kraju, gotowa do stawienia czoła nowym wyzwaniom. Już podczas pierwszego spotkania z rodziną goszczącą orientuje się, że cena za rozwój intelektualny i poznanie nowej kultury będzie wysoka. Matka chłopca (Monic Hendrickx) od razu każe zmienić jej imię na Mia, co jest symbolicznym gestem odebrania Czeszce wolności. Jeśli Micha nie chce stracić pracy, musi dostosować się do surowych zasad panujących w nowym domu. Film zdobył uznanie publiczności na wielu festiwalach filmowych.(n)

 • Drżenia 7:40

 • Bez końca 8:05

  Nieśmiały Javier (Javier Rey) zakochuje się w pełnej życia, spontanicznej Marii (María León). Ich znajomość szybko przeistacza się w płomienny romans. Po piętnastu latach ich związek wygląda zupełnie inaczej. Mężczyzna zbyt wiele czasu poświęca pracy, natomiast w kobiecie narastają frustracja i poczucie niespełnienia. Javier mimo wszystko pragnie pomóc ukochanej i ocalić swój związek. Dochodzi do wniosku, że jedynym skutecznym sposobem na to jest zmienienie przeznaczenia. Rozpoczyna tę niezwykłą podróż w czasie, aby ponownie wzniecić w wybrance miłość. Film otrzymał nominację do Nagrody Goya za najlepszy debiut reżyserski.(n)

 • Krystal 9:45

  Nastoletni Taylor Ogburn (Nick Robinson) wiedzie spokojne życie, ograniczone w znacznym stopniu przez dolegliwości natury kardiologicznej. Z powodu problemów ze zdrowiem chłopak nie może pić alkoholu, stosować jakichkolwiek innych używek, a nawet chodzić do szkoły. Pewnego dnia zakochuje się w pięknej, lecz dwukrotnie od niego starszej Krystal (Rosario Dawson), która niegdyś zarabiała na życie jako striptizerka. Aby się do niej zbliżyć, nastolatek zapisuje się do niej do grupy anonimowych alkoholików. Rosario Dawson jest zdobywczynią Głównej Nagrody Jury przyznawanej na Festiwalu Filmowym Sundance.(n)

 • Jeszcze dzień życia 11:20

  "Jeszcze dzień życia" opowiada o trzymiesięcznej podróży wybitnego polskiego reportera Ryszarda Kapuścińskiego do ogarniętej wojną Angoli. Nakręcony techniką motion capture obraz zdobył m.in. Europejską Nagrodę Filmową i Goyę - obie w kategorii najlepszy film animowany. W polskiej wersji językowej główny bohater mówi głosem Marcina Dorocińskiego. Występują również Olga Bołądź, Arkadiusz Jakubik i Tomasz Borkowski. Akcja filmu Damiana Nenowa i Raula de la Fuente "Jeszcze dzień życia" rozpoczyna się w 1975 roku w stolicy Angoli. Po rewolucji goździków w Portugalii dochodzi do dekolonizacji posiadłości tego kraju w Afryce i Azji. Portugalczycy w pośpiechu opuszczają luksusowe dzielnice Luandy. W mieście zamykane są sklepy, znikają służby porządkowe, na ulicach zalegają góry śmieci. Kapuściński codziennie nadaje depesze do Polskiej Agencji Prasowej. W końcu wyrusza w śmiertelnie niebezpieczną podróż w głąb kraju. Wkrótce staje przed dylematem: czy reporter może zataić sensacyjne odkrycie w imię wyższego dobra?(n)

 • Ich własna liga 12:50

  "Ich własna liga" to film z gwiazdorską obsadą, który otrzymał m.in. dwie nominacje do Złotych Globów: za rolę Geeny Davis i piosenkę "This Used To Be My Playground" w wykonaniu Madonny, także odtwórczyni jednej z ról. Akcja komediodramatu "Ich własna liga" toczy się w 1943 roku, gdy większość amerykańskich bejsbolistów jest w wojsku. Pomimo wojny szefowie klubów nie zamierzają zawieszać rozgrywek. Aby przyciągnąć kibiców na stadiony, postanawiają stworzyć ligę żeńską. Wysyłają swoich agentów w różne rejony kraju, aby werbowali do drużyny odpowiednie kandydatki. O przyjęciu do ligi decydują nie tylko umiejętności, ale także uroda. Okazuje się, że wymagania spełniają pochodzące z Oregonu siostry Dottie (Geena Davis) i Kit (Lori Petty), wielkie fanki bejsbolu. Dziewczyny przyjmują propozycję wstąpienia do drużyny i niebawem wyruszają do Chicago. Na miejscu poznają inne kandydatki, w tym utalentowane Mae (Madonna), Doris (Rosie O'Donnell) i Marlę (Megan Cavanagh). Właściciel drużyny Garry Marshall (Walter Harvey) powierza rolę trenera Jimmy'emu Duganowi (Tom Hanks). Jednak ten sfrustrowany, nadużywający alkoholu mężczyzna na każdym kroku daje odczuć swoim zawodniczkom, jak bardzo jest niezadowolony z tego, iż musi pracować z kobietami.(n)

 • Listopad 15:05

  "Listopad" to dramat obyczajowy koprodukcji estońsko-holendersko-polskiej. Film miał swoją premierę 3 lutego 2017 roku. Reżyser Rainer Sarnet postanowił zekranizować powieść "Rehepappehk November", której autorem jest Andrus Kivirähk. Obraz był estońskim kandydatem do Oscara. Akcja produkcji "Listopad" - łączącej w sobie takie gatunki, jak dramat, romans czy film fantasy - dzieje się w XIX-wiecznej Estonii. Widzowie poznają młodą dziewczynę o imieniu Liina (Rea Lest). Bohaterka mieszka na wsi i jest szaleńczo zakochana w Hansie (Jörgen Liik). Obiekt westchnień niestety nie odwzajemnia uczuć Liiny. Mężczyzna z kolei traci głowę dla pewnej niemieckiej baronowej, która co jakiś czas odwiedza ich rodzinną wieś. Liina nie może pogodzić się z faktem, że Hans kocha kogoś innego. Rozpacz głównej bohaterki filmu "Listopad" sprawia, że zamienia się ona w wilkołaka.(n)

 • Bez końca 17:05

  Nieśmiały Javier (Javier Rey) zakochuje się w pełnej życia, spontanicznej Marii (María León). Ich znajomość szybko przeistacza się w płomienny romans. Po piętnastu latach ich związek wygląda zupełnie inaczej. Mężczyzna zbyt wiele czasu poświęca pracy, natomiast w kobiecie narastają frustracja i poczucie niespełnienia. Javier mimo wszystko pragnie pomóc ukochanej i ocalić swój związek. Dochodzi do wniosku, że jedynym skutecznym sposobem na to jest zmienienie przeznaczenia. Rozpoczyna tę niezwykłą podróż w czasie, aby ponownie wzniecić w wybrance miłość. Film otrzymał nominację do Nagrody Goya za najlepszy debiut reżyserski.(n)

 • Mission: Impossible 18:40

  "Mission: Impossible" to film sensacyjny, który stał się wielkim hitem. Podejrzany o zdradę agent Hunt (Tom Cruise) musi dowieść swojej niewinności. Czeka go jedna z najtrudniejszych misji w jego życiu. CIA chce namierzyć agenta, który zamierza ujawnić nazwiska wszystkich amerykańskich wywiadowców działających w Europie Wschodniej. Specjalna grupa operacyjna, którą dowodzi Jim Phelps (Jon Voight), otrzymuje zadaniem zapobieżenia przeciekowi cennych informacji. Ich przeprowadzana w Pradze akcja kończy się fiaskiem. Giną w niej wszyscy agenci z wyjątkiem żony Phelpsa, Claire (Emmanuelle Béart), i jego protegowanego Ethana Hunta. Wkrótce Ethan spotyka się ze swoim szefem. Dowiaduje się od niego, że w ich grupie działał podwójny agent, a cała misja została zaaranżowana, by go zdemaskować. Podejrzenia przełożonych padają teraz na Hunta. Oskarżony o zdradę agent musi zniknąć. Nie ma jednak zamiaru się poddawać. Postanawia dowieść swojej niewinności. W tym celu zapewnia sobie pomoc podobnych mu wyrzutków, Franza Kriegera (Jean Reno) i Luthera Stickella (Ving Rhames). Nawiązuje też kontakt z handlującą informacjami Max (Vanessa Redgrave). W filmie sensacyjnym "Mission: Impossible" nie brakuje brawurowych scen akcji pełnych efektów specjalnych. Obraz wyreżyserował Brian De Palma, który jest też autorem m.in. "Człowieka z blizną" czy "Nietykalnych".(n)

 • Starsky i Hutch 20:30

  Komedia sensacyjna "Starsky i Hutch" z Benem Stillerem i Owenem Wilsonem w rolach głównych to remake niezwykle popularnego w latach 70. serialu pod tym samym tytułem. Produkcja jest jednocześnie parodią filmów kryminalnych nagrywanych w tamtej epoce. Akcja filmu "Starsky i Hutch" toczy się w Bay City w Kalifornii. Policjant David Starsky (Ben Stiller) jest oddanym pracy służbistą i sztywniakiem, zaś funkcjonariusz Ken "Hutch" Hutchinson (Owen Wilson) to luzak, który nie zawsze stosuje się do regulaminu, lubi też pieniądze i dziewczyny. Ich przełożony, kapitan Doby (Fred Williamson), ma z nimi wiele problemów. W końcu decyduje, że zostaną partnerami. Wkrótce tytułowi bohaterowie komedii "Starsky i Hutch" wspólnie rozpoczynają śledztwo w sprawie śmierci mężczyzny, którego zwłoki znaleziono na brzegu zatoki. Trop prowadzi ich do szanowanego biznesmena Reese'a Feldmana (Vince Vaughn). Detektywi sądzą, że w rzeczywistości jest on bossem narkotykowym. Z ich ustaleń wynika, że zamierza on wprowadzić na rynek kokainę niewykrywalną tradycyjnymi metodami. Od swojego informatora Huggy'ego Beara (Snoop Dogg) detektywi dowiadują się o planowanej ogromnej dostawie towaru. Postanawiają działać.(n)

 • Deadwood . s02e01 22:10

  XIX wiek. USA, Deadwood. Robotnicy stawiają linię telegraficzną, która ma połączyć miasteczko z resztą świata. Okolicę podzielono na trzy hrabstwa. Każde z nich będzie miało własnego komisarza. Nie podoba się to Alowi Swearengenowi (Ian McShane), który dotychczas prowadził interesy, zastraszając lub przekupując swoich kontrahentów. Tymczasem szeryf Seth Bullock (Timothy Olyphant) ma romans z wdową Almą Garret (Molly Parker). W obronie kobiety staje do walki z obrażającym ją Swearengenem.(n)

 • Deadwood . s02e02 23:00

  Zaniepokojony Al dopytuje się o zdrowie Setha, który brał udział w bójce. Szeryf martwi się o swój związek z Almą i jednocześnie zastanawia, co powinien powiedzieć żonie i pasierbowi. Z licznymi siniakami i stłuczeniami postanawia udać się do swojego przeciwnika, aby odzyskać zgubione podczas walki odznakę i rewolwer. Od tego zamiaru próbuje go odwieść Charlie Utter, ponieważ domyśla się, jak mogą potoczyć się wypadki. Tymczasem Joan i Maddie chcą otworzyć lokal Chez Ami. Do osady wraca Calamity Jane.(n)

 • Krzyk 2 23:55

  Zrealizowany przez słynnego twórcę horrorów Wesa Cravena "Krzyk 2" stanowi kontynuację błyskotliwego filmu z 1996 roku, który dla wielu miłośników gatunku jest kultowy. W sumie reżyser stworzył cztery obrazy z tej serii. We wszystkich zagrali Neve Campbell, Courteney Cox i David Arquette. Akcja filmu "Krzyk 2" rozpoczyna się po dwóch latach od dramatycznych wydarzeń w Woodsboro, gdzie doszło do serii okrutnych morderstw. W kinach właśnie jest pokazywany film, opowiadający o tamtych zbrodniach. Jego scenariusz powstał na podstawie książki znanej reporterki Gale Wheathers (Courteney Cox). Podczas seansu w miasteczku dochodzi do zabójstwa dwojga studentów. Śledztwo w tej sprawie rozpoczyna zastępca szeryfa Dewey Riley (David Arquette). Interesuje się nim również dziennikarka, która ma nadzieję na zdobycie interesującego materiału na kolejną publikację. Fabuła obrazu "Krzyk 2" staje się jeszcze bardziej dramatyczna, gdy wkrótce ginie także Cici Cooper (Sarah Michelle Gellar), współlokatorka Sidney Prescott (Neve Campbell), która teraz uczy się na uniwersytecie. Wszystko wskazuje na to, że Sidney będzie kolejną ofiarą nieuchwytnego przestępcy. W kampusie wybucha panika.(n)

Lista stacji