× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Gry Kino Lotto Przepisy Radio Rekordy
×

Wyszukaj artykuł


Książka telefoniczna online

Internetowa książka telefoniczna. Abonenci TPSA, T-Mobile, PLUS, Orange i PLAY

Redakcja Pinbook | 08-10-2019 | skomentuj

Internetowa książka telefoniczna. Abonenci TPSA, T-Mobile, PLUS, Orange i PLAY

Oceń

PRZEJDŹ NA STRONĘ ABY SKORZYSTAĆ

Początki telefonów sięgają XIX wieku. Za jego wynalazcę uznaje się  Aleksandra Bella, który prawdopodobnie nawet w najśmielszych oczekiwaniach nie spodziewał się tak ogromnego sukcesu swojego wynalazku. Telefonia zaczęła szybko się rozwijać w wieku XX – po drugiej wojnie światowej posiadanie telefonu stacjonarnego w domu lub mieszkaniu nie było już rzadkością (zwłaszcza w Europie zachodniej). Do Polski na dużą skalę zjawisko to dotarło nieco później – w niektórych gospodarstwach domowych nie było telefonu nawet do lat 90. Ogromny wzrost zainteresowania telefonami sprawił, że konieczne stało się usystematyzowanie numerów kierunkowych i telefonicznych. Powstały też pierwsze książki telefoniczne, które zawierały dane większości abonentów – miały one ułatwić kontakt i umożliwić znalezienie numeru konkretnej osoby na podstawie chociażby miejsca jej zamieszkania.

Otwórz książkę telefoniczna online

  Zobacz także  


Opasłe tomiska zawierające setki numerów były przez wiele lat nieodzownym atrybutem posiadaczy telefonów stacjonarnych. Korzystanie z nich było mozolne, czasochłonne i nierzadko frustrujące – ostatecznie jednak papierowe książki telefoniczne spełniały swoje zadanie. Nic więc dziwnego, że tak ogromna baza danych znalazła dla siebie nowe miejsce.

Papierowe książki telefoniczne – relikt czasów minionych

Rozwój technologiczny sprawił, że dziś niemal każdy z nas ma dostęp do internetu – to właśnie w sieci znajdziemy interesujące nas informacje, obejrzymy film, posłuchamy muzyki i porozmawiamy ze znajomymi. Furorę robią też serwisy społecznościowe. Do wirtualnej rzeczywistości przeniosła się też książka telefoniczna. Za pomocą jej internetowego odpowiednika możemy skorzystać z bazy numerów osób prywatnych i firm z całej Polski. 

Wyszukiwarka numerów telefonów komórkowych i stacjonarnych

Książka telefoniczna online to rozwiązanie stosunkowo nowe. Niemal każdy z nas przynajmniej raz przeszukiwał sieć w poszukiwaniu potrzebnego numeru telefonu, kontaktu do starych znajomych lub dalekiej rodziny.  Internet stał się swego rodzaju miejscem docelowym różnego rodzaju usług, sklepów i serwisów. Swoje miejsce znalazła tu także wyszukiwarka numerów telefonów, którą nazwać można książką telefoniczną online. Jak działa taka usługa? Przed skorzystaniem z niej trzeba sobie uświadomić, że takie usługi najczęściej korzystają z informacji, które już znajdują się w sieci – usługa jest zazwyczaj katalizatorem takich informacji, które gromadzi i przedstawia w przystępnej formie. Aby z niej skorzystać trzeba posiadać pewne dane, które jednak nie różnią się zbytnio od tych, które wykorzystywalibyśmy przy wertowaniu papierowej wersji bazy numerów. Może się okazać, że nawet imię i nazwisko wystarczy do znalezienia numeru telefonu wybranej osoby. 

 

  Zobacz także  


Dlaczego właściwie szukamy numerów telefonów w sieci? Nie ma uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie. Niektórzy po prostu szukają kontaktu ze starymi znajomymi, członkami rodziny lub przyjaciółmi ze szkolnych lat. Inni w internecie szukają danych kontaktowych firm usługowych, serwisów i fachowców. Idealnym rozwiązaniem jawi się więc książka telefoniczna online, w której znajdziemy zarówno kontakty do firm, jak i osób prywatnych.

Książka telefoniczna firm i osób prywatnych

Na czym najbardziej zyskuje internet? Przede wszystkim na różnorodności dostępnych w nim treści. W sieci bez problemu znajdziemy najnowsze informacje, portale społecznościowe i serwisy poświęcone rozrywce. Podobnie jest też w przypadku wyszukiwarek numerów telefonów. Pierwszym krokiem może być próba samodzielnego odnalezienia konkretnej osoby lub numeru telefonu w sieci. Może być to jednak dość trudne lub nawet zupełnie niemożliwe. Pomocną dłoń wyciągają do nas wówczas aplikacje i usługi, które przetrząsną internet w poszukiwaniu wskazanych przez nas informacji. Oczywiście nie mamy gwarancji, że całe przedsięwzięcie zakończy się stuprocentowym sukcesem – osoba może nie widnieć w żadnej z dostępnych baz danych. Internetowa wyszukiwarka numerów pozwala jednak na szybkie sprawdzenie dostępności danych do osoby lub numeru, które nas interesują. 

Jak znaleźć właściciela numeru telefonu do osoby prywatnej po imieniu i nazwisku ?

Internetowe usługi mogą działać też w drugą stronę – możliwe jest bowiem zweryfikowanie właściciela telefonu po numerze, który wyświetla się na ekranie naszego urządzenia. Zasada działania takich aplikacji i usług jest analogiczna do książki telefonicznej online. Zbierają one dane dostępne w internecie i wyświetlają nam je w formie raportu. Dlaczego warto weryfikować takie numery? Przede wszystkim może nas to uchronić przed nachalnymi telemarketerami i połączeniami, których nie mamy ochoty odbierać. W dobie powszechnego dostępu do telefonów komórkowych warto weryfikować niemal każde nieodebrane połączenie. Książka telefoniczna online jest więc dobrym rozwiązaniem zarówno dla poszukujących konkretnego numeru, jak i tych, którzy chcą zweryfikować posiadane dane. 

 
Wszystko na temat:

Internet Książki Technologia Telefony