×

Wyszukaj artykuł

Peaky Blinders - gdzie oglądać online?

Redakcja Pinbook | 13-08-2019 | skomentuj

Peaky Blinders - gdzie oglądać online?

Peaky Blinders plakat

Oceń


Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 5 Średni

Dodaj do profilu jako

Chcę obejrzeć Już oglądałem

Peaky Blinders – twórcy i premiera

To brytyjski serial telewizyjny, z gatunku dramatu historycznego, którego pomysłodawcą jest Steven Knight – brytyjski scenarzysta i reżyser. Producentem jest Caryn Mandabach. Pilot serialu miał premier 13 września 2013 roku na antenie stacji BBC. Dotychczas wyemitowano 4 sezony serialu. Główną rolę, przywódcy tytułowego gangu Thomasa „Tommy” Shelby’ego, odgrywa Cillian Murphy. Przedstawiona historia oparta jest na prawdziwej grupie przestępczej, działającej w dwudziestoleciu międzywojennym na terenie industrialnego Birmingham. Gang Peaky Blinders zarządzany przez rodzine Shelby z Thomasem na czele usiłuje zwiększyć swoje wpływy i pomnożyć swój majątek przez hazard oraz handel bronią. Serial zdobył aż 4 statuetki IFTA (Irlandzka Nagroda Filmowa i Telewizyjna) w kategoriach: najlepszy aktor w dramacie telewizyjnym dla Cillian Murphy w roku 2018 i 2017, najlepsza aktorka drugoplanowa w dramacie telewizyjnym dla Charlie Murphy oraz najlepsze kostiumy.
Gdzie możemy obejrzeć „Peaky Blinders” cały serial online? Tytuł znajdziemy w serwisie fili.cc oraz na platformie Netflix. Portale te, za niewielką opłatą, dają nam dostęp do nieograniczonej biblioteki filmów i seriali online.
Przeczytaj również: Detektyw

  Zobacz także  


Peaky Blinders – opis fabuły

Thomas Shelby wraz z rodziną – starszym bratem Arthurem i ciotką Polly – dowodzą jedną z najsilniejszych grup przestępczych w mieście. Budzący powszechny strach Peaky Blinders zawdzięczają nazwę noszonym przez nich czapkom z wszytymi żyletkami. Zarabiają na nielegalnych zakładach bukmacherskich, haraczach i handlu na czarnym rynku. Ambicje Tommy'ego wykraczają jednak poza rządzenie podziemnym światkiem Birmingham. Pragnie on wzmocnić swoją pozycję w mieście poprzez prowadzenie legalnych interesów. Szansa na realizację planów przychodzi, gdy w ręce Shelby'ego trafia skradziony z miejscowej fabryki transport broni. Członkowie konkurencyjnych gangów komunistycznych rewolucjonistów i Irlandzkiego Bractwa Republikańskiego zaczynają licznie nawiedzać dzielnicę Small Heath w poszukiwaniu broni. Zaniepokojony możliwością użycia jej przez komunistów lub IRA, sekretarz stanu Winston Churchill przenosi z Dublina do Birmingham bezwzględnego komisarza policji Chestera Campbella, który ma odzyskać karabiny i oczyścić miasto z gangów. Na drodze Tommy'ego staje także Billy Kimber, mający monopol na zakłady bukmacherskie, które Shelby upatrzył sobie jako źródło zarobkowania.

Przeczytaj również: Kasyno

  Zobacz także  


Peaky Blinders – obsada

Cillian Murphy jako Thomas „Tommy” Shelby
Helen McCroy jako ciotka Polly Gray
Paul Anderson jako Arthur Shelby
Joe Cole jako John Shelby
Sophie Rundle jako Ada Shelby
Sam Neill jako komisarz Chester Campbell
Annabelle Wallis jako Grace Burgess
Iddo Goldberg jako Freddie Thorne

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiKomentarze: