×

Wyszukaj artykuł

Milczenie owiec - Antony Hopkins jako Hannibal Lecter - Gdzie oglądać online?

Redakcja Pinbook | 31-07-2019 | skomentuj

Milczenie owiec - Antony Hopkins jako Hannibal Lecter - Gdzie oglądać online?

plakat filmu

Oceń


Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 5 Średni

Dodaj do profilu jako

Chcę obejrzeć Już oglądałem

Milczenie Owiec - twórcy i premiera

To pełnometrażowy thriller psychologiczny, produkcji USA. Reżyserem jest Jonathan Demme, zaś scenariusz oparty o książkę Thomasa Harrisa o tym samym tytule, to dzieło Teda Tally'ego. Produkcja tego filmu to działka Kennetha Utt, zaś wytwórniami Milczenia Owiec są: Orion Pictures i Strong Heart/Demme. Światowa premiera odbyła się 30 stycznia 1991r., a na ekrany polskich kin trafił 11 miesięcy później. Film został bardzo dobrze przyjęty przez krytyków i widzów, na co dowodem jest 5 oscarów: najlepszy film, aktor  pierwszoplanowy – Anthony Hopkins, aktorka pierwszoplanowa – Jodie Foster, reżyseria – Jonathan Demme i za scenariusz adaptowany – Ted Tally. Film zajął również drugie miejsce w rankingu najbardziej przerażających filmów wszechczasów magazynu "Giant".
Gdzie oglądać Milczenie Owiec cały film online? Obecnie ten film znajdziemy w ofercie wielu dystrybutorów video online m.in cda.pl, player.pl i vod.pl. Z serwisów skorzystamy za drobną opłatą lub w ramach darmowego okresu testowego.

Przeczytaj również: Django - gdzie oglądać online?

  Zobacz także  


Milczenie Owiec - opis fabuły

To historia młodej, ambitnej i niedoświadczonej agentki FBI - Clarice. Wkłada wielkie zaangażowanie w swoją pracę, co dostrzega i docenia jej szefostwo. Postanawiają rzucić ją na głębokie wody i przekazują sprawę tajemniczych morderstw kobiet. Sprawcą jest psychopata, który jest nieprzewidywalny w swoich działaniach. Federalni nie są w stanie poprawnie stworzyć nawet profilu psychologicznego, gdyż morderca działa według całkiem niezrozumiałych dla nich schematów. Tonący brzytwy się chwyta, dlatego też postanawiają poprosić o pomoc jednego z najlepszych psychiatrów, specjalisty od morderstw i wyjątkowych przypadków - skazanego za kanibalizm dr Hannibala Lectera. Agentka Starling spotyka się z nim w więzieniu i przez kraty prosi o pomoc w rozwikłaniu sprawy. Osadzony zgadza się, lecz w zamian oczekuje, że kobieta zdradzi mu fakty z jej życia. Po co? Żeby nakarmić jego chorą, psychologiczną ciekawość. To wielkie wyzwanie dla młodej kobiety, która z czasem zaczyna wątpić, czy uniesie to brzemię jakie na nią nałożono. Tymczasem, ginie kolejna kobieta...

Przeczytaj również: Fight Club/Podziemny Krąg - gdzie oglądać online?

  Zobacz także  


Milczenie Owiec - obsada

Clarice Starling – Jodie Foster

Hannibal Lecter – Anthony Hopkins

Jame Gumb „Buffalo Bill” – Ted Levine

Instruktor FBI – Lawrence A. Bonney

Agent Burroughs – Lawrence T. Wrentz

Jack Crawford – Scott Glenn

Dr Frederick Chilton – Anthony Heald

Barney – Frankie Faison

Miggs – Stuart Rudin

Młoda Clarice – Masha Skorobogatov

Catherine Martin – Brooke Smith

Dr Akin – Kenneth Utt

Senator Ruth Martin – Diane Baker

Szef FBI Hayden Burke – Roger Corman

Ojciec Clarice – Jeffrey Lane

Agent Terry – Chuck Aber

Sierżant Tate – Danny Darst

Telewizyjny kaznodzieja – Jim Roche

Szeryf Perkins – Pat McNamara

Oscar – Gene Borkan

Pan Lang – Leib Lensky

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiKomentarze: