×

Wyszukaj artykuł

Thriller z Michaelem Douglasem

Fatalne zauroczenie – miłość ma różne oblicza

Redakcja Pinbook | 28-07-2020 | skomentuj

Fatalne zauroczenie – miłość ma różne oblicza

"Fatalne zauroczenie"/Materiały prasowe

Oceń


Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 5 Średni

Dodaj do profilu jako

Chcę obejrzeć Już oglądałem

„Fatalne zauroczenie” to trzymający w napięciu thriller z Michaelem Douglasem i Glenn Close w rolach głównych, który opowiada o konsekwencjach, jakie może nieść za sobą pozornie przelotny romans z nieznajomą. Główny bohater postanowi zdradzić żonę nie wiedząc zupełnie, kim naprawdę jest jego nowa kochanka. Gdy jednak odkryje jej prawdziwą naturę, będzie już za późno na jakiekolwiek refleksje. Film jest świetną propozycją dla wielbicieli tego gatunku, który jak żaden inny sprawia, że czujemy się bezpiecznie siedząc przed ekranem w zaciszu własnego domu.

Tytuł oryginalny: Fatal Attraction
Gatunek: Thriller
Rok produkcji: 1987
Premiera: 11 września 1987
Reżyseria: Adrian Lyne
Scenariusz: James Dearden

  Zobacz także  


Opis fabuły

Film przedstawia historię pewnego nowojorskiego prawnika, Dana Gallaghera, który zostaje zaproszony na przyjęcie organizowane przez zatrudniające go wydawnictwo. Podczas spotkania poznaje nową redaktorkę, Alex Forrest. Wkrótce mężczyzna korzysta z nieobecności swojej żony i dzieci, które wyjechały na wieś i wdaje się w namiętny romans z Alex. Kobieta wyraźnie zaczyna angażować się w tę relację, ale Dan traktuje ją jedynie jako przelotną znajomość. Gdy zakochana redaktorka to odkrywa, postanawia pokazać swoje prawdziwe oblicze. Staje się obsesyjnie natarczywa i zaczyna prześladować prawnika. Gdy ten chce zerwać z nią wszelkie kontakty, Alex szantażuje go odebraniem sobie życia. Zaczyna również narzucać się rodzinie Dana. Wkrótce postanawia oszukać swojego kochanka, że jest z nim w ciąży. Wówczas Dan postanawia podjąć wszystkie możliwe kroki, żeby uciec przed chorą psychicznie kobietą – kupuje nowy dom i wyprowadza się do niego z rodziną. Alex jednak nie daje za wygraną i podąża za nimi, żeby odzyskać ukochanego.

  Zobacz także  


Zwiastun

Obsada

Michael Douglas – Dan Gallagher
Glenn Close – Alex Forrest
Anne Archer – Beth Gallagher
Ellen Latzen – Ellen Gallagher
Stuart Pankin – Jimmy
Ellen Foley – Hildy
Fred Gwynne – Arthur
Meg Mundy – Joan Rogerson
Tom Brennan – Howard Rogerson

Jeśli zainteresował was film „Fatalne zauroczenie”, z pewnością spodobają wam się również takie produkcje jak „Pozwól mi wejść” czy „Ochroniarz: nowe zadanie”. Polecamy także obejrzeć niezwykły film animowany „Królowa śniegu”.

Wszystko na temat:

Kino Filmy Wszystkie tagiKomentarze: