× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Czarne lustro | Black mirror - Opis i obsada - Gdzie oglądać online?

Redakcja Pinbook | 03-07-2019 | skomentuj

Czarne lustro | Black mirror - Opis i obsada - Gdzie oglądać online?

Netflix

Oceń


Black Mirror – twórcy i premiera

Czarne lustro – serial Science-fiction produkcji brytyjskiej. Twórcą jest Charlie Brooker, brytyjski komik, krytyk, scenarzysta, producent i prezenter telewizyjny. Doskonale znając świat technologii i mediów, wykorzystał tą wiedzę by stworzyć satyryczny serial fantastycznonaukowy mini serial. W mroczny sposób skupia się na tematach, które dotyczą współczesnego społeczeństwa, szczególnie na negatywnych konsekwencjach rozwoju nowych technologii. Pierwsze 6 odcinków wyemitowano 4 grudnia 2011 roku w Channel 4. Po 4 latach prawa do serialu wykupił Netflix, po czym ogłosił powstanie dwóch kolejnych sezonów, składających się również z 6 odcinków.

Gdzie oglądać Black mirror online? 

Portal streamingowy, na którym znajdziemy wszystkie odcinki w najwyższej jakości to właśnie Netflix. Za niewielka opłatą zyskamy dostęp do Black Mirror oraz niemal nieograniczonej bazy filmowej. Niezdecydowanym polecamy skorzystanie z darmowego okresu testowego, który powinien rozwiać wszelkie wątpliwości.

 Korzystasz z Netflix? Przeczytaj również o Stranger Things!

  Zobacz także  


Czarne Lustro – opis fabuły

To nie jest typowy serial, w którym akcja toczy się wokół określonego, jednego wątku. Nie znajdziemy tam wspólnych historii ani bohaterów. To antologia, która porusza problemy współczesnego świata oraz możliwe (czarne) scenariusze jego przyszłości. Każdy odcinek serii to inna historia, której akcja toczy się w alternatywnej rzeczywistości lub niedalekiej przyszłości. Jej bohaterowie, to osoby, których życiem zawładnęła technologia. Oni sami lub ich otoczenie żyją w technoparanoi – najnowocześniejsze technologie, mające poprawić jakość życia, wnieść je na inny poziom, po czasie okazują się nakręconym na siebie przez ludzkość batem. Skutki jego uderzeń są nie do przewidzenia. Każdy odcinek to odseparowana historia, którą z pozostałymi częściami łączy jedno – czarny scenariusz, napisany przez technologiczny rozwój. W bardzo mroczny i brutalny sposób pokazane są tu konsekwencje przenoszenia rzeczywistego życia w coraz większym stopniu do wirtualnej rzeczywistości. W każdym odcinku głównym powodem dramatów, a nawet tragedii są najnowocześniejsze zdobycze technologii, które zawładnęły świadomością społeczeństwa, lub wykorzystywane są przez innych ludzi, chcących podporządkować sobie pozostałych.

  Zobacz także  


Black Mirror – obsada

W 30 odcinkach wystąpiły setki aktorów. Nie sposób wypisać ich wszystkich, więc zdecydowaliśmy się wyróżnić tych, które kreacje najbardziej zapadły w pamięć. 

Daniel Kaluuya jako Bing
Jessica Brown Findlay jako Abi Khan
Rory Kinnear jako Michael Callow
Hayley Atwell jako Martha
Domhnall Gleeson jako Ash
Jon Hamm jako Matt
Alex Lawther jako Kenny
Toby Kebbell jako Liam

Bandersnatch – Interaktywny odcinek Black Mirror

Prawdziwą ciekawostką w tej serii jest interaktywny odcinek, nie należący do żadnego sezonu. Bandersnatch – to oryginalne uniwersum, opowiadające historie młodego programisty, pracującego nad grą komputerową. Z czasem zaczyna do niego docierać, że to nie on podejmuje decyzje w swoim życiu. Przeczytaj więcej i dowiedz się czy interaktywny film jest przyszłością kina?
Wszystko na temat: