×

Wyszukaj artykuł


"Dawno, dawno temu" online - opis fabuły | obsada | opinie

Redakcja Pinbook | 02-09-2019 | skomentuj

"Dawno, dawno temu" online - opis fabuły | obsada | opinie

Dawno, dawno temu plakat

Oceń


Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 0

Dawno, dawno temu – twórcy i premiera

To amerykański, telewizyjny serial fantastyczno-dramatyczny, wyprodukowany przez scenarzystów Edwarda Kitsisa i Adama Horowitza, twórców „Zagubieni” oraz „Tron: Dziedzictwo”. W dniu 11 maja 2017 roku Horowitz za pośrednictwem Twitera przekazał informację o przedłużeniu serialu o siódmy sezon. Kręcony od lipca 2017 roku, zawierał pełne 22 epizody. Polscy widzowie mogli śledzić poczynania bohaterów od 8 lipca 2012 roku ma antenie telewizji FOX. 6 lutego 2018 roku stacja ABC podała do wiadomości, że serial zakończy się na 22. odcinku 7. sezonu. Akcja serialu rozpoczyna się gdy na bohaterów bajek dla dzieci zostaje rzucona klątwa. Zostają przeniesieni do miasteczka Storybrook i prowadzą normalne życie, nie pamiętając tego kim są. Uratować może ich tylko córka Śnieżki – Emma. Dzieło zostało nagrodzone statuetkami Teen Choice w kategoriach ulubiony serial fantasy / science-fiction, ulubiona aktorka w serialu fantasy / science-fiction za występ Lany Parrilla oraz ulubiony pocałunek telewizyjna za duet Jennifer Morrison i Colin O’Donoghue. Zdjęcia do serialu były realizowane w Fort Langley, Richmond, Steveston, Vancouver i Burnaby w Kanadzie. Spin-offem tego tytułu był, zakończony już, seruak „Once Upon a Time in Wonderland”, który opowiadał historię Alicji w Krainie Czarów.
Gdzie możemy obejrzeć „Dawno, dawno temu” cały serial online? Tytuł znajdziemy w serwisach fili.cc oraz seriale.co, a także na platformie Netflix. Portale te, za niewielką opłatą, dają nam dostęp do nieograniczonej biblioteki filmów i seriali online.
Przeczytaj również: Kroniki Shannary

  Zobacz także  

Video dnia:Dawno, dawno temu – opis fabuły

Aby mieć całkowitą pewność, iż w Baśniowej Krainie nikt, a zwłaszcza Królewna Śnieżka nie zazna już nigdy szczęścia, Zła Królowa Regina, rzuciła klątwę, która uwięziła bajkowe postaci zamrożone w czasie i przeniosła do naszego, współczesnego świata. Chociaż bohaterowie wciąż pozostali przy życiu, nie zdawali sobie sprawy z własnej tożsamości. Nie starzejąc się, przez 28 lat kroczyli przez życie niczym lunatycy, aż do momentu, w którym pojawiła się ich wybawicielka Emma Swan. Emma nie miała pojęcia o tym, iż jest córką Śnieżki i Księcia, którzy pragnąc uchronić ją przed straszliwą klątwą, wysłali ją do naszego świata jeszcze jako niemowlę. Życie Emmy dalekie było od magii i nie za bardzo wiedziała, co ją w nim czeka. Kiedy u jej progu pojawił się jej oddany do adopcji wiele lat wcześniej, 10-letni syn Henry, trzymając w ręku książkę pełną baśni i opowiadając historię o tym, iż Emma jest córką magicznych bohaterów uwięzionych w miasteczku Storybrooke, ta pomyślała, że chłopiec jest szalony. Ciekawość wzięła jednak górę i kiedy przywiozła Henry’ego z powrotem do miasteczka, gdzie zawsze rządna władzy Regina ustanowiła siebie burmistrzem i była jednocześnie matką, która zaadoptowała jej syna, Emma odkryła, że Storybrook było czymś więcej niż się wydawało. Z czasem uwierzyła, że opowieści były prawdziwe, zaczęła widzieć słabe punkty w klątwie i w końcu udało jej się ją złamać. Rzeczywistość i mity połączyły się, gdy po zdjęciu złego czaru baśniowe postaci doznały przebudzenia, przypominając sobie kim tak naprawdę są. Lecz ku ich przerażeniu nie zostały przeniesione do baśniowej krainy. Co gorsza Rumpelsztyk, znany również jako pan Gold, w celu zdobycia przewagi w walce z Reginą, sprowadził do miasteczka magię. W Krainie Baśni siły nadprzyrodzone mają swoje miejsce, jednak w realnym świecie, konsekwencje ich działania są niezgłębione. Teraz nasi bohaterowie, aby odnaleźć drogę do domu, muszą dodatkowo zmagać się z magią. W miarę jak pojawiają się nowe postaci z bajek, powracają starzy znajomi, a ci, którzy do tej pory uchodzili za godnych zaufania, zwrócą się przeciwko swoim sojusznikom.

Przeczytaj również: Tajemnice Smallville

  Zobacz także  


Dawno, dawno temu – obsada

Jennifer Morrison jako Emma Swan
Ginnifer Goodwin jako Królewna Śnieżka / Mary Margaret Blanchard / Syrena
Robert Carlyle jako Rumplestiltskin / Pan Gold / detektyw Weaver
Josh Dallas jako Książę / David Nolad / Książę James
Lana Parrilla jako Zła Królowa / Regina Mills / stara kobieta / Ursula / Roni
Jared S. Gilmore jako Henry Mills
Colin O’Dongoghue jako kapitan Killian ‘Hook’ Jones / Rogers
Emilie de Ravin jako Belle French / Lacey

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiDodaj komentarz