×

Wyszukaj artykuł

Zimna Wojna online - opis fabuły | obsada | opinie

Redakcja Pinbook | 26-08-2019 | skomentuj

Zimna Wojna online - opis fabuły | obsada | opinie

Zimna wojna plakat

Oceń


Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 5 Średni

Dodaj do profilu jako

Chcę obejrzeć Już oglądałem

Zimna wojna – twórcy i premiera

To pełnometrażowy film produkcji polsko-francusko-brytyjskiej z gatunku melodramatu. Za reżyserię odpowiedzialny jest Paweł Pawlikowski, twórca filmów „ Ida” oraz ”Kobieta z piątej dzielnicy”. Opracowaniem scenariusza zajęli się Paweł Pawlikowski oraz Janusz Głowacki. Tytuł ujrzał światło dzienne 10 maja 2018 roku podczas 71. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. Polscy widzowie mogli zapoznać się z tytułem najwcześniej 8 czerwca 2018 roku. Fabuła filmu opowiada o historii wielkiej i trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie potrafią być razem oraz jednocześnie żyć bez siebie. W tle rozgrywają się wydarzenia zimnej wojny lat 50. w Polsce, Berlinie, Jugosławia, a także Paryżu. 24 września 2018 roku Polski Instytut Sztuki Filmowej poinformował, że polska komisja oskarowa pod przewodnictwem Jana A.P. Kaczmarka wytypowała Zimną wojnę jako polskiego kandydata do Oscara w kategorii najlepszego filmu nieanglojęzycznego. W grudniu 2018 film otrzymał Europejską Nagrodę Filmową w kategorii najlepszego filmu fabularnego. 22 stycznia 2019 roku film Pawlikowskiego otrzymał jako pierwszy polski film trzy nominacje do Oscara (najlepszy film nieanglojęzyczny, najlepsza reżyseria i najlepsze zdjęcia). Obraz realizowano w plenerach w Łodzi, Wrocławiu, Białaczowie oraz w ruinach cerkwi greckokatolickiej we wsi Kniazie w gminie Lubycza Królewska. Okres zdjęciowy rozpoczął się w listopadzie 2016. Dzieło współfinansowane był przez Mazowiecki i Podkarpacki Fundusz Filmowy oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej.
Gdzie możemy obejrzeć „Zimna wojna” cały film online? Tytuł znajdziemy w serwisach cda.pl oraz Player.pl. Portale te, za niewielką opłatą, dają nam dostęp do nieograniczonej biblioteki filmów i seriali online.
Przeczytaj również: Dom zły

  Zobacz także  


Zimna wojna – opis fabuły

Pełna pasji historia miłości kobiety i mężczyzny, którzy poznali się wśród ruin powojennej Polski. Dzieli ich niemal wszystko, a szczególnie pochodzenie i temperament. Od początku wydają się tragicznie niedobrani. Okazuje się jednak, że mimo wszelkich różnic i przeciwności są na siebie skazani i nie są w stanie się rozstać. Raz po raz rozdzielają ich polityka, wady charakteru i nieszczęśliwe zrządzenia losu, podczas gdy zimnowojenna Polska lat pięćdziesiątych, Berlin, Jugosławia i Paryż stanowią tło dla ich historii miłosnej rozgrywającej się w niesprzyjających czasach.

Przeczytaj również: Najlepszy

  Zobacz także  


Zimna wojna – obsada

Joanna Kulig jako Zula Lichoń
Tomasz Kot jako Wiktor Warski
Borys Szyc jako Lech Kaczmarek
Agata Kulesza jako Irena Bielecka
Cédric Kahn jako Michel
Jeanne Balibar jako Juliette
Adam Woronowicz jako konsul
Adam Ferency jako minister

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiKomentarze: