×

Wyszukaj artykuł

Część trylogii Krzysztofa Kieślowskiego

Trzy kolory. Biały – historia pewnego fryzjera

Marta | dnia: 09-11-2020 | skomentuj

Trzy kolory. Biały – historia pewnego fryzjera

"Trzy kolory. Biały"/Materiały prasowe

Oceń


PEŁNY DOSTĘP tylko dla ZAREJESTROWANYCH

Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 5 Średni

Dodaj do profilu jako

Chcę obejrzeć Już oglądałem

„Trzy kolory. Biały” to jeden z filmów składających się na trylogię reżysera Krzysztofa Kieślowskiego. Nad filmem, który powstał w koprodukcji francusko-polski-szwajcarskiej, pracował również scenarzysta Krzysztof Piesiewicz. W role głównych bohaterów wcieliły się największe gwiazdy polskiego kina, między innymi Zbigniew Zamachowski, Janusz Gajos i Jerzy Stuhr. Film w 1994 roku otrzymał nagrodę Srebrny Niedźwiedź, a w 1995 roku Złotą Kaczkę. Był również nominowany do nagrody Europejskiej Akademii Filmowej.

Rok produkcji: 1994
Gatunek: Dramat
Produkcja: Polska / Francja / Szwajcaria
Reżyseria: Krzysztof Kieślowski
Scenariusz: Krzysztof Kieślowski / Krzysztof Piesiewicz

  Zobacz także  


Opis filmu

Film opowiada o losach polskiego fryzjera, Karola Karola, który wraz ze swoją żoną, pochodzącą z Francji Dominique, prowadzi w Paryżu salon fryzjerski. Jest jednak tak zestresowany życiem w obcym kraju i brakiem znajomych oraz znajomości języka, że staje się impotentem. Wkrótce Dominique postanawia rozwieść się z mężem i zabiera mu cały dobytek, łącznie z samochodem. Mimo to Karol wciąż ją kocha, ale była żona nie daje mu żadnych nadziei na poprawienie się ich relacji. Pozbawiony dachu nad głową fryzjer próbuje uzbierać pieniądze na bilet powrotny do Polski grając w metrze na grzebieniu. W ten sposób poznaje swojego rodaka, Mikołaja, który postanawia mu pomóc - ukrywa Karola w walizce i przemyca go do kraju. Karol po powrocie w ojczyste strony obmyśla plan sprowadzenia Dominique. Uda mu się ją zmusić do powrotu?

Warto też obejrzeć kolejny film z serii wyreżyserowanej przez Krzysztofa Kieślowskiego - „Trzy kolory. Niebieski”. Zachęcamy również do obejrzenia innych świetnych polskich produkcji, takich jak „Zimna wojna” czy „Dzień świra”.

  Zobacz także  


Zwiastun

Obsada

Zbigniew Zamachowski – Karol Karol
Julie Delpy – Dominique Vidal
Janusz Gajos – Mikołaj
Jerzy Stuhr – Jurek
Grzegorz Warchoł – Elegant
Jerzy Nowak – chłop
Aleksander Bardini – notariusz
Cezary Harasimowicz – inspektor

Wszystko na temat:

Filmy Filmy online Wszystkie tagiKomentarze:


Dodaj komentarz