×

Wyszukaj artykuł


Kurier - historia polskiego bohatera - gdzie oglądać online?

Redakcja Pinbook | 22-08-2019 | skomentuj

Kurier - historia polskiego bohatera - gdzie oglądać online?

Kurier plakat

Oceń


Kurier – twórcy i premiera

To pełnometrażowy film historyczno-sensacyjny produkcji polskiej. Za reżyserię odpowiedzialny jest Władysław Pasikowski, twórca filmów „Psy” oraz „Pokłosie”. Opracowaniem scenariusza również zajął się Pasikowski, w współpracy z Sylwią Wilkos. Tytuł ujrzał światło dzienne 11 marca na ekranach kin światowych. Polscy widzowie mogli zapoznać się z tytułem najwcześniej 15 marca 2019 roku. Fabuła filmu opowiada o kilkunastu dniach przed wybuchem Powstania, kiedy dowództwo Armii Krajowej rozważa wszystkie za i przeciw rozpoczęciu otwartej bitwy z Niemcami. Trudna misja, jakiej podjął się Nowak-Jeziorański polegała na przedostaniu się z okupowanej Polski do Londynu, by przekazać informacje o planach Armii Krajowej i dowiedzieć się czy Brytyjczycy udzielą pomocy dla walczącej Warszawy, na które liczyło dowództwo AK, a także politycy i delegat rządu na kraj. Po spotkaniu z najważniejszymi politykami brytyjskimi wraca do kraju ze smutnymi wieściami – pomoc nigdy nie nadejdzie. Film nominowany był do nagrody Złotego Lwa. Studio odpowiedzialne za produkcję dzieła to Scorpio Studio, Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Muzeum Powstania Warszawskiego.
Gdzie możemy obejrzeć „Kurier” cały film online? Tytuł znajdziemy w serwisach cda.pl oraz chili.com. Portale te, za niewielką opłatą, dają nam dostęp do nieograniczonej biblioteki filmów i seriali online.
Przeczytaj również: Braveheart - Waleczne Serce

  Zobacz także  


Kurier – opis fabuły

 

Akcja filmu rozpoczyna się kilkadziesiąt dni przed inicjującą Powstanie Godziną "W", gdy polski oficer, Jan Nowak, zostaje wyznaczony w Londynie do sekretnej misji: zostanie w trybie natychmiastowym przetransportowany alianckimi kanałami przerzutowymi przez włoską bazę w Brindisi aż do Polski, po czym dotrze do Warszawy i przekaże tajne informacje do rąk generała Tadeusza „Bora” Komorowskiego i dowództwa Armii Krajowej. Od powodzenia tej misji zależą dziesiątki tysięcy istnień, lecz gdyby Nowak wpadł w szpony wroga, ma rozkaz oddać życie, by przewożone materiały nie trafiły w ręce Niemców. Już w brytyjskiej stolicy pojawiają się jednak pierwsze problemy. Nie dość, że alianci nie kwapią się do spełnienia obietnic i wysłania do Polski posiłków, dzięki którym Powstanie miałoby realne szanse powodzenia, to jeszcze Nowak otrzymuje sprzeczne rozkazy od Polaków. Jedni proszą, by powstrzymał wybuch Powstania, inni dążą do patriotycznego rozlewu krwi. Poczynania kuriera śledzą również nazistowscy szpiedzy ukrywający się w Londynie.
Przeczytaj również: Najlepszy

  Zobacz także  


Kurier – obsada

Philippe Tłokiński jako Jan Nowak-Jeziorański
Bradley James jako Tom Dunbar
Patrycja Volny jako łączniczka Marysia
Julie Engelbrecht jako Doris Anderson
Grzegorz Małecki jako generał Tadeusz Bór-Komorowski
Mirosław Baka jako generał Tadeusz Pełczyński
Zbigniew Zamachowski jako pułkownik Antoni „Monter” Chruściel
Wszystko na temat:

Wszystkie tagiDodaj komentarz