× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Żywot Briana – Kinowy geniusz Monty Pythona po raz drugi! - Gdzie oglądać online?

Redakcja Pinbook | 13-08-2019 | skomentuj

Żywot Briana – Kinowy geniusz Monty Pythona po raz drugi! - Gdzie oglądać online?

plakat filmu

Oceń


Żywot Briana – twórcy i premiera

To kolejny pełnometrażowy, satyryczny film fabularny grupy Monty Python, produkcji brytyjskiej. Reżyserem jest Terry Jones, znany z produkcji wielu innych filmów spod szyldu MP. Twórców scenariusza jak to w przypadku tej grupy zwykle bywa, jest wielu: John Cleese, Graham Chapman, Terry Gilliam, Eric Idle, Terry Jones i Michael Palin. Za produkcję odpowiedzialny jest John Goldstone, zaś dystrybucją zajęło się Warner Bros. Film spotkał się z przewidywanym odbiorem wśród widzów i fanów, gdyż dzielą się oni na tych co Monty Pythona kochają i tych co go nienawidzą, niemniej zaliczany jest do jednych z najlepszych w gatunku satyrycznym.
Gdzie obejrzymy Żywot Briana cały film online? Znajdziemy go w ofercie cda.pl i Netflix. Z obu serwisów skorzystamy w ramach płatnej subskrypcji lub darmowego okresu testowego.

Przeczytaj również: Złap mnie, jeśli potrafisz

  Zobacz także  


Żywot Briana – opis fabuły

Ci, którzy znają Monty Pythona wiedzą, że te produkcje mają być czystą satyrą na temat, który twórcy uznają za stosowny. Tym razem ich wybór padł na tematykę religijną, a konkretnie lincz ówcześnie popularnych hollywódzkich filmów o Jezusie i Nowym Testamencie. Nie upiekło się również religii samej w sobie, z której absurdów szydzą Pythony w swoich metaforach. Twórcy lubują się również w grotesce, w taki też sposób zadają cios, tym których ten film ma zmierzić. Przenosimy się do roku 33 naszej ery, do miejsca które zwane jest kolebką chrześcijaństwa. Poznajemy tu Briana, mężczyznę, który urodził się dokładnie wtedy kiedy Jezus Chrystus. W przeciwieństwie do tego drugiego, jest raczej zwyczajnym człowiekiem, jednak przypadki doprowadzają do tego, że staje się jednym z najpopularniejszych proroków. Kiedy jego popularność wymyka się spod kontroli, a stale śledzący go tłum fanów nie daje mu żyć, rozpoczyna się druga lawina przypadowych wydarzeń, tym razem dla niego niekorzystnych. Wynikiem zbiegów okoliczności zostaje uwięziony i skazany na ukrzyżowanie, co stanie się puentą tej historii, wraz z końcowym utworem „Always look on the bright side of life”.

Przeczytaj również: Nasza planeta - oglądaj online

  Zobacz także  


Żywot Briana – obsada

Graham Chapman – Brian Cohen/Wielgas Kutas/Mędrzec ze Wschodu

John Cleese – Reg (przywódca Frontu Wyzwolenia Judei)/Centurion/Żydowski urzędnik/Mędrzec ze Wschodu

Terry Gilliam – Strażnik więzienny

Eric Idle – Stan (Loretta)/Targujący się Harry/Otto

Terry Jones – Mandy Cohen (matka Briana)/Colin/Szymon Święty/Pustelnik

Michael Palin – Poncjusz Piłat/Wielki Nos/Były trędowaty/Mędrzec ze Wschodu

Carol Cleveland - Pani Gregory

Kenneth Colley – Jezus

Neil Innes – Chudy Samarytanin

Charles McKeown – Fałszywy Prorok/Ślepiec/Chichoczący Strażnik/Stig

Spike Milligan – Spike

Sue Jones Davies – Judith

George Harrison – Pan Papadopulos (cameo)
Wszystko na temat: