× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Jak poznałem wasza matkę - Opis i obsada – Gdzie oglądać online?

Redakcja Pinbook | 03-07-2019 | skomentuj

Jak poznałem wasza matkę - Opis i obsada – Gdzie oglądać online?

jak poznałem waszą matkę

Oceń


Jak poznałem waszą matkę – twórcy i premiera

Jak poznałem waszą matkę/ How I Met Your Mother to amerykański serial telewizyjny, z gatunku sitcom. Jego twórcami byli Craig Thomas i Carter Bays, którzy wzięli za inspirację przeżycia swoje oraz ich przyjaciół w Nowym Yorku. Możemy zatem uznać, że w minimalnym stopniu produkcja oparta jest na faktach. Premiera serialu miała miejsce 19 września 2005r. W stacji CBS. Ostatnie odcinki wyemitowano 9 lat później, 31. marca. Dziś Jak poznałem waszą matkę obejrzymy już tylko w internecie m.in. na Cda.pl, a od początku tego roku, wszystkie odcinki serialu obejrzymy na platformie streamingowej Netflix.

Lubisz sitcomy z USA? Przeczytaj artykul o Gotowe na Wszystko!

  Zobacz także  


Jak poznałem wasza matkę – opis fabuły

Tak jak wspominaliśmy, podstawą do stworzenia serii były autentyczne historie twórców i ich przyjaciół. W głównych postaciach znajdziemy odwzorowania Cartera Baysa jak i Craiga Thomasa z żoną. Jak poznałem waszą matkę często nazywany jest „odwróconym love story”. Nie jest to typowy sitcom, w którym akcja rozgrywa się chronologicznie. Narratorem historii jest Ted Mosby, który opowiada swoim dzieciom historie swoje oraz jego przyjaciół, które doprowadziły do poznania ich matki. Wspominając dawne lata mówi o swoich (nie)szczęśliwych próbach zdobycia odpowiedniej narzeczonej. Młody, dotychczas lekko stapający po ziemi mężczyzna wpada na pomysł ustatkowania się w momencie, kiedy jego najlepszy przyjaciel Marshall oświadcza się swojej kobiecie – Lilly. Od tego momentu, nasz główny bohater niemal bez przerwy zajmuje sobie głowę myślami, jak znaleźć miłość i się ustatkować. Z pomocą w tej trudnej misji przychodzi Barney, specyficzny człowiek, który w każdej pannie widzi sposobność jej „upolowania”. Sytuacja nabiera rozpędu, kiedy Ted poznaje Robin i od razu wie, że jest to miłość od pierwszego wejrzenia. Niestety los ma całkiem inne plany i sprawy będą się komplikować i rozwiązywać. Każdy odcinek to kontynuacja głównych wątków oraz oczywiście mniejsze, poboczne perypetie przyjaciół, usłane najlepszym humorem.

Przeczytaj również o innym klasycznym amerykańskim serialu - Teoria Wielkiego Podrywu!

 

  Zobacz także  


Jak poznałem waszą matkę – obsada

Przez lata emisji w serialu gościnnie pojawiły się dziesiątki aktorów. Przedstawiamy zatem obsadę tylko głównych ról, która pozostała niezmienna przez wszystkie sezony.

Josh Radnor – Ted Mosby
Jason Segel – Marshall Eriksen
Cobie Smulders – Robin Scherbatsky
Neil Patrick Harris – Barney Stinson 
Alyson Hannigan – Lily Aldrin 
Cristin Milioti – Tracy McConnel
Wszystko na temat: