×

Wyszukaj artykuł

Zrezygnuje z pracy?

Dr House (sezon 5) – Wilson zmierzy się z osobistą tragedią

Redakcja Pinbook | 15-09-2020 | skomentuj

Dr House (sezon 5) – Wilson zmierzy się z osobistą tragedią

"Dr House"/Materiały promocyjne

Oceń


Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 5 Średni

Dodaj do profilu jako

Chcę obejrzeć Już oglądałem

„Dr House” to amerykański medyczny serial telewizyjny, który został wyprodukowany dla stacji FOX. Opowiada on o losach dr Gregory’ego House’a, nietuzinkowego i genialnego lekarza, który w swojej pracy stosuje niekonwencjonalne oraz budzące kontrowersje metody. Premiera piątego sezonu serialu odbyła się w Stanach Zjednoczonych 16 września 2008 roku. W piątym sezonie bohaterowie zmierzą się z osobistą tragedią Wilsona, który nie będzie mógł pogodzić się z przedwczesną śmiercią swojej ukochanej.

Rok produkcji: 2008
Oryginalny tytuł: House M.D.
Gatunek: Komediodramat
Liczba odcinków: 24
Produkcja: USA
Data premiery: 16 września 2008
Twórcy: David Shore
Platforma: Amazon Prime Video

  Zobacz także  


Opis sezonu

Piąty sezon serialu „Dr House” rozpoczyna się w momencie, gdy Wilson postanawia zrezygnować z pracy w szpitalu. Powodem tej decyzji jest jego osobista tragedia, która nie pozostaje bez wypływu na jego pracę oraz na przyjaźń z House’em. Będzie musiał rozstrzygnąć, czy dalsza znajomość z lekarzem będzie dla niego zdrowa i korzystna. Z kolei House wcale nie będzie miał pewności, czy to on tak naprawdę przyczynił się do śmierci dziewczyny swojego najlepszego przyjaciela. Wkrótce jednak lekarze będą musieli na moment odłożyć swoje prywatne sprawy na bok i wspólnie zawalczyć o zdrowie kolejnych pacjentów. Zmierzą się między innymi z serią zgonów biorców narządów od tego samego dawcy, u których w tym samym czasie nastąpiło odrzucenie przeszczepów. Żeby dowiedzieć się, co jest prawdziwą przyczyną ich śmierci i ocalić pozostałych pacjentów, House wynajmie prywatnego detektywa.

Warto obejrzeć również inne produkcje poświęcone tematyce medycznej. Polecamy oparty na faktach film „Patch Adams” z Robinem Williamsem w roli głównej. Zachęcamy też do zapoznania się z takimi tytułami jak „Lot nad kukułczym gniazdem” i „Przełęcz ocalonych”.

  Zobacz także  


Zwiastun

Obsada

Hugh Laurie – Dr Gregory House
Robert Sean Leonard – Dr James Wilson
Omar Epps – Dr Eric Froeman
Jesse Spencer – Dr Robert Chase
Lisa Edelstein – Dr Lisa Cuddy
Jennifer Morrison – Dr Allison Cameron
Olivia Wilde – Dr Remy Hadley
Peter Jacobson – Dr Chris Taub

Wszystko na temat:

Seriale Seriale online Amazon Wszystkie tagiKomentarze: