×

Wyszukaj artykuł

Uratuje swoich pacjentów?

Dr House (sezon 1) – genialny lekarz o niekonwencjonalnych metodach

Redakcja Pinbook | 10-09-2020 | skomentuj

Dr House (sezon 1) – genialny lekarz o niekonwencjonalnych metodach

"Dr House"/Materiały promocyjne

Oceń


Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 5 Średni

Dodaj do profilu jako

Chcę obejrzeć Już oglądałem

„Dr House” to amerykański medyczny serial telewizyjny, który został wyprodukowany dla stacji FOX. Opowiada on o losach dr Gregory’ego House’a, nietuzinkowego i genialnego lekarza, który w swojej pracy stosuje niekonwencjonalne oraz budzące kontrowersje metody. Premiera pierwszego sezonu serialu odbyła się w Stanach Zjednoczonych 16 listopada 2004 roku. W pierwszym sezonie dr House stanie przed wieloma wyzwaniami. Pod jego opieką znajdzie się między innymi pacjentka z błędnie postawioną diagnozą nowotworu mózgu.

Rok produkcji: 2004
Oryginalny tytuł: House M.D.
Gatunek: Komediodramat
Liczba odcinków: 22
Produkcja: USA
Data premiery: 16 listopada 2004
Twórcy: David Shore
Platforma: Amazon Prime Video

  Zobacz także  


Opis sezonu

W pierwszym sezonie serialu „Dr House” pod skrzydła tytułowego bohatera trafi wielu poważnie chorych pacjentów. W pierwszym odcinku sezonu poznamy między innymi przypadek młodej przedszkolanki Rebecci Adler, u której lekarz rodzinny zdiagnozował nowotwór mózgu. House stwierdzi wówczas, że przyczyną jej złego stanu zdrowia jest nie nowotwór, lecz zapalenie naczyń krwionośnych w mózgu. Wkrótce się jednak okaże, że on również się myli. Gdy pacjentka odmówi dalszego leczenia, lekarz poprosi ją o jeszcze jedną, ostatnią szansę. Postanowi odłożyć na bok swoją dumę i wyjawi, ze on również padł ofiarą błędu lekarskiego, na wskutek którego do końca życia będzie musiał się zmagać z niepełnosprawnością. Wyrazi również przekonanie, że tym razem odkrył prawdziwą przyczynę choroby Rebecci. Stawka jest bardzo wysoka - kolejna pomyłka House’a może ją kosztować nawet życie.

Jeśli macie już za sobą pierwszy sezon „Dr House’a”, koniecznie obejrzyjcie słynny na całym świecie serial medyczny „Chirurdzy”. Warto również zapoznać się z takimi produkcjami jak „Znachor” oraz „Bogowie” z Tomaszem Kotem w roli profesora Zbigniewa Religi.

  Zobacz także  


Zwiastun

Obsada

Hugh Laurie – Dr Gregory House
Robert Sean Leonard – Dr James Wilson
Omar Epps – Dr Eric Froeman
Jesse Spencer – Dr Robert Chase
Lisa Edelstein – Dr Lisa Cuddy
Jennifer Morrison – Dr Allison Cameron
Sela Ward – Stacy Warner

Wszystko na temat:

Seriale Seriale online Amazon Wszystkie tagiKomentarze: