× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


The Walking Dead – Opis i obsada – Gdzie oglądać online?

Redakcja Pinbook | 09-07-2019 | skomentuj

The Walking Dead – Opis i obsada – Gdzie oglądać online?

The Walking Dead plakat

Oceń


The Walking Dead – twórcy i premiera

To serial z gatunku horrorów, produkcji Amerykańskiej. Jest adaptacją serii komiksów o tym samym tytule. Twórcami są Frank Darabont i Robert Kirkman. Pierwszym wydawcą The Walking Dead była telewizja AMC, w której również odbyła się światowa premiera serialu w dniu 31. października 2010r. Seria od początku cieszyła się olbrzymią popularnością, więc już miesiąc po premierze zapowiedziano jej kontynuację. Stale rosnąca ilość widzów powodowała powstawanie kolejnych sezonów, aż do 2015r., kiedy zapowiedziano powstanie 7. części serii, po której powstała znowuż kolejna, ósma już część tej serii.
Gdzie oglądać The Walking Dead online? Obecnie jedyną platformą internetową, która ma prawa do udostępniania tego serialu online jest Netflix. Skorzystamy z jego usług za niewielką kwotę miesięcznego abonamentu. Do niedawna możliwe było wykorzystanie darmowego, miesięcznego okresu testowego, lecz właściciele zadecydowali o wyłączeniu tej funkcji dla regionu Polski.

Poznaj również inny serial przyprawiający o dreszcze - Nie z Tego Świata (Supernatural)

  Zobacz także  


Żywe trupy – opis fabuły

To historia, której akcja toczy się w postapokaliptycznym świecie opanowanym przez zombie. Grupka ludzi z okolic Atlanty w USA, nieliczni z przetrwałych, stara się przeżyć i z czasem odbudowywać cywilizację, która została kompletnie zniszczona w trakcie wojen. 
Na ich czele stoi były policjant Rick Grimes. Zanim doszło do apokalipsy był on zastępcą szeryfa, w trakcie konfliktu zapadł w śpiączkę, z której przebudził się już w opanowanym przez szwendaczy (zombie) świecie. Przewodzi jednej z niewielu ocalałych społeczności ludzkich, której głównym celem jest teraz szukanie schronienia i ucieczka od niekończących się hord ożywieńców. To bardzo trudny przeciwnik, odporny na obrażenia, a jego samo ugryzienie powoduje powolną przemianę ofiary w zombie. 
Jak się okazuje, hordy nieumarłych to nie jedyne zagrożenie jakie czeka na człowieka w tak trudnych czasach. Przetrwali muszą zmierzyć się z innymi ocalałymi, którzy w pozbawionym rządów i zasad świecie nie tracą okazji, by zwiększyć swoje szanse na przetrwanie kosztem innych. Ciągłe życie w strachu i przebywanie z tą samą grupą ludzi również generuje dodatkowe problemy w małych społecznościach. Czy ludzkość przetrwa tą apokalipsę? 

Lubisz filmy grozy? Przeczytaj ranking TOP10 najlepszych horrorów 

  Zobacz także  


The walking dead – obsada

W serialu przewinęło się blisko 1000 aktorów. Wypisujemy zatem tylko ich część, stanowiącą swego rodzaju filar tej obsady.

Andrew Lincoln jako Rick Grimes

Norman Reedus jako Daryl Dixon

Laurie Holden jako Andrea Harrison

Melissa McBride jako Carol Peletier

Steven Yeun jako Glenn Rhee

Jon Bernthal jako Shane Walsh

Sarah Wayne Callies jako Lori Grimes

Jeffrey DeMunn jako Dale Horvath
Wszystko na temat: