× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Pamiętniki wampirów – Opis i obsada – Gdzie oglądać online?

Redakcja Pinbook | 04-07-2019 | skomentuj

Pamiętniki wampirów – Opis i obsada – Gdzie oglądać online?

fotosy z filmu

Oceń


 

Pamiętniki wampirów – twórcy i premiera

Pamiętniki wampirów to serial fantasy pochodzenia USA. Stworzony został na podstawie serii powieści L.J. Smith o tym samym tytule. Twórcami 8 serii liczących łącznie 171 odcinków są Kevin Williamson i Julie Plec. Za produkcje odpowiadają Alloy Enteriament, CBS Television Studios, Outerbanks Entertainment, Warner Bros. Television. Premierowa emisja miała miejsce 10 września 2009r. Na kanale The CW. Nad serią zebrały się czarne chmury, kiedy w 2015r. Główna aktorka Nina Dobrev oraz Michael Trevino ogłosili, że zamierzają opuścić serial po szóstym sezonie. Twórcy poradzili sobie jednak z tą zmianą i powstał również sezon siódmy. W 2016r. Ogłosili nawet, że przedłużą serię o ósmy, ostatni zapowiadany sezon. 
Gdzie oglądać Pamiętniki wampirów online? Serial emitowany był na czterech kanałach polskiej telewizji – nFilm, nPremium, TVN i TVN7. Od lutego 2016r. Udostępniony został na platformie Netflix Polska, która ma wyłączność na dystrybucję tej produkcji w naszym kraju.

Lubisz seriale mrożące krew w żyłach? Przeczytaj koniecznie o Supernatural | Nie z tego świata

 

  Zobacz także  


Pamiętniki wampirów – opis fabuły

To historia dwóch braci – wampirów, oraz młodej i pięknej Eleny Gilbert. Jej rodzice giną tragicznie w wypadku, po którym wraz z bratem nie może pozbierać się psychicznie. Pogrążeni w żałobie cały czas próbują poradzić sobie z olbrzymim smutkiem i starają się iść do przodu. Kiedy rozpoczyna się nowy rok szkolny, okazuje się,że do klasy Eleny dołącza nowy uczeń. Przystojny i tajemniczy Stefan Salvatore. Ona i jej przyjaciele są nim zafascynowani. Okazuje się, że między nią a nowo przybyłym chłopakiem zaczyna iskrzyć. Nie wie jeszcze, że rozpoczęła znajomość z wampirem.
Stefan Salvatore przybył do Mystic Falls wraz ze swoim bratem Damonem. Po niemal półtorej wieku powrócili do swojego rodzinnego miasteczka, w którym to zaczęło się ich nieśmiertelne życie. Poznają tam Elenę, która do złudzenia przypomina wampirzycę, która odpowiada za ich przemianę i rozpoczynają walkę o jej dusze. O ile Stefan chce żyć normalnie pośród ludzi, o tyle jego brat to prawdziwe uosobienie przemocy i brutalności. Niezwykły plan, który Damon zamierza wprowadzić w życie odkryje tajemnice z przeszłości oraz pociągnie za sobą wiele ofiar, gdyż powiedzenie "dążyć do celu po trupach" traktuje on wyjątkowo dosłownie, a atmosferę podsyci fakt, że zarówno w żyłach Elene, jej brata jak i ich przyjaciół płynie krew osób, które znały w przeszłości braci – wampirów, oraz wampirzycę, która dokonała ich przemiany.

 Masz ochotę na dobry horror? Przeczytaj nasz ranking najlepszych filmów grozy

  Zobacz także  


Pamiętniki wampirów – obsada

Paul Wesley jako Stefan Salvatore / Silas / Ambrose / Tom Avery

Ian Somerhalder jako Damon Salvatore

Kat Graham jako Bonnie Bennett

Candice King jako Caroline Forbes

Zach Roerig jako Matt Donovan / Ethan Maxwell

Nina Dobrev jako Elena Gilbert / Katherine Pierce / Amara

Steven R. McQueen jako Jeremy Gilbert

Michael Trevino jako Tyler Lockwood
Wszystko na temat: