×

Wyszukaj artykuł

"Spartakus" online - opis fabuły | obsada | opinie

Redakcja Pinbook | 06-09-2019 | skomentuj

"Spartakus" online - opis fabuły | obsada | opinie

Spartakus

Oceń


PEŁNY DOSTĘP tylko dla ZAREJESTROWANYCH

Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 5 Średni

Dodaj do profilu jako

Chcę obejrzeć Już oglądałem

Spartakus – twórcy i premiera

To amerykański serial telewizyjny emitowany przez telewizję Starz od 22 stycznia 2010 roku. Fabuła serialu koncentruje się na losach Spartakusa, trackiego gladiatora, który w latach 73-71 p.n.e. dowodził powstaniem niewolników przeciwko republice rzymskiej. Pierwsza seria przedstawia wymyśloną przez twórców – ze względu na słabo udokumentowanego życiorysu Spartakusa - wersję wydarzeń, które doprowadziły do powstania, z kolei na drugą i trzecią składają się epizody z przebiegu rebelii. Na serial składają się cztery serie, noszące podtytuły „Krew i piach” (ang. „Blood and Sand”) z 2010 roku, prequel „Bogowie Areny” (ang. „Gods of the Arena”) z 2011 roku, sequel „Zemsta” (ang. „Vengeance”) z 2012 roku i „Wojna potępionych” (ang. „War of the Damned”) z 2013 roku. W Polsce serial premierowo emitowany był przez telewizję HBO od 19 czerwca 2010 do 18 maja 2013 roku. 3 marca 2013 emisję Krwi i piachu rozpoczęła ogólnodostępna TV Puls, w kolejne niedziele nadająca po dwa odcinki – pierwszy w wersji ocenzurowanej, zaś drugi bez cenzury. 7 października 2013 roku emisję pierwszej serii rozpoczęła telewizja AXN Black.
Gdzie możemy obejrzeć „Spartakus” cały serial online? Tytuł znajdziemy w serwisach cda.pl, fili.cc oraz seriale.co, a także na platformie Netflix. Portale te, za niewielką opłatą, dają nam dostęp do nieograniczonej biblioteki filmów i seriali online.
Przeczytaj również: Alienista

  Zobacz także  


Spartakus – opis fabuły

Akcja serialu "Spartakus: Krew i piach" rozgrywa się w starożytnym Rzymie, gdzie królują przemoc, zdrada i polityczne intrygi. Wojownik z Tracji odmawia wykonania rozkazu wydanego przez rzymskiego dowódcę, Klaudiusza Glabera. Za swój sprzeciw zostaje skazany na śmierć na arenie gladiatorów. Świetnie wyszkolony w walce, zabija jednak swoich przeciwników i zyskuje prawo łaski. Jego siła i nieustępliwy charakter wzbudzają podziw właściciela szkoły dla gladiatorów, Batiatusa, który wykupuje go z niewoli i nadaje mu nowe imię. Od tej pory, pod czujnym okiem Doctore, Spartakus szkoli się w wojennym rzemiośle. Wkrótce staje się jednym z najlepszych gladiatorów w starożytnym Rzymie.

Przeczytaj również: Wikingowie

  Zobacz także  


Spartakus – obsada

Andy Whitfield jako Spartakus
John Hannah jako Kwintus Lentulus Batiatus
Lucy Lawless jako Lukrecja
Manu Bennett jako Kriksos
Viva Vianca jako Ilithyia
Peter Mensah jako Doctore / Oenomaus
Nick E. Tarabay jako Ashur
Jai Courtney jako Varro
Antonio Te Maioha jako Barca

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiKomentarze:


Dodaj komentarz