×

Wyszukaj artykuł

Faworyta online - opis fabuły | obsada | opinie

Redakcja Pinbook | 26-08-2019 | skomentuj

Faworyta online - opis fabuły | obsada | opinie

Faworyta plakat

Oceń


PEŁNY DOSTĘP tylko dla ZAREJESTROWANYCH

Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 5 Średni

Dodaj do profilu jako

Chcę obejrzeć Już oglądałem

Faworyta – twórcy i premiera

To pełnometrażowy film biograficzny i historyczny produkcji amerykańsko-brytyjsko-irlandzkiej. Za reżyserię odpowiedzialny jest Jorgos Lantimos, twórca filmów „Lobster” oraz „Zabicie świętego jelenia”. Opracowaniem scenariusza zajęli się Deborah Davis oraz Tony McNamara. Tytuł ujrzał światło dzienne 30 sierpnia 2018 roku na ekranach kin światowych. Polscy widzowie mogli zapoznać się z tytułem najwcześniej 8 lutego 2019 roku. Akcja filmu rozpoczyna się z chwilą pojawienia się na angielskim dworze nowej służącej Abigail, co zaczyna zagrażać pozycji lady Sary, która rządzi kraje, w zastępstwie schorowanej królowej Anny. W rolach głównych występują Olivia Colman jako królowa Anna, Emma Stone jako Abigail oraz Rachel Weisz jako Lady Sarah. Statuetka Oscara została przyznana Olivii Colman w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa w roku 2019. Aktorka zdobyła również nagrodę Złotego Globu dla najlepszej aktorki w komedii lub musicalu. Łącznie dzieło zdobyło 35 nagród filmowych i było nominowane do 58. Zdjęcia do filmu były kręcone w Hatfield, Londynie i Oksfordzie w Wielkiej Brytanii. Wytwórnie odpowiedzialne za produkcję dzieła to Element Pictures, Film4, Fox Searchligh Pictures, Irish Film Board, Scarlet Films, TSG Entartainment oraz Waypoint Entertainment.
Gdzie możemy obejrzeć „Faworyta” cały film online? Tytuł znajdziemy w serwisach cda.pl oraz chili.com, a także w bibliotece filmów YouTube. Portale te, za niewielką opłatą, dają nam dostęp do nieograniczonej biblioteki filmów i seriali online.
Przeczytaj również: Twój Vincent

  Zobacz także  


Faworyta – opis fabuły

Początek XVIII wieku. Anglia jest w stanie wojny z Francuzami, ale uwagę dworu pochłaniają wyścigi kaczek i pojawienie się na rynku ananasów. Na tronie zasiada schorowana królowa Anna, a krajem zamiast niej rządzi jej bliska przyjaciółka, lady Sarah. Z podziwu godnym oddaniem dogląda ona przy tym rozkapryszonej i porywczej królowej. Na dwór przybywa nowa służąca Abigail, która swym urokiem oczarowuje Sarah. Sarah bierze Abigail pod swoje skrzydła, a Abigail dostrzega w tym szansę na powrót do swych arystokratycznych korzeni. Ponieważ sprawy polityczne i prowadzenie wojny coraz bardziej pochłaniają Sarah, Abigail stopniowo zajmuje jej miejsce u boku królowej Anny. Rozkwitająca przyjaźń z królową daje Abigail szansę na spełnienie swoich ambicji. Dziewczyna dochodzi więc do wniosku, że nie pozwoli, aby ktokolwiek lub cokolwiek – czy byłaby to kobieta, mężczyzna, polityka czy królik – stanęło jej na drodze.


Przeczytaj również: Korona królów

  Zobacz także  


Faworyta – obsada

Olivia Colman jako królowa Anna
Emma Stone jako Abigail
Rachel Weisz jako lady Sarah
Nicholas Hoult jako Robert Harley
Joe Alwyn jako Masham
James Smith jako Godolphin
Mark Gatiss jako lord Malborough
Jenny Rainsford jako Mae

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiKomentarze:


Dodaj komentarz