×

Wyszukaj artykuł

"Downtown Abbey" online - opis fabuły | obsada | opinie

Redakcja Pinbook | 05-09-2019 | skomentuj

"Downtown Abbey" online - opis fabuły | obsada | opinie

Downtown Abbey

Oceń


PEŁNY DOSTĘP tylko dla ZAREJESTROWANYCH

Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 5 Średni

Dodaj do profilu jako

Chcę obejrzeć Już oglądałem

Downtown Abbey – twórcy i premiera

To brytyjski serial kostiumowy osadzony na początku wieku XX, stworzony i napisany przez Julian Fellowes. Emisja rozpoczęła się 26 września 2010 roku na antenie brytyjskiej telewizji ITV. Serial ukazał się również w amerykańskiej stacji PBS, która wsparła produkcję serialu w ramach antologii „Masterpiece Classic”, 9 stycznia 2011 roku. Akcja serialu osadzona jest w fikcyjnym Downtown Abbey w Yorkshire w latach 1912 – 1926. Ukazuje codzienne życie arystokratycznej rodziny Crawley oraz ich służby, z wielkimi wydarzeniami historycznymi rozgrywającymi się w tle i realnie wpływającymi na losy bohaterów. Wspomniane w serialu wydarzenia historyczne to między innymi zatonięcie Titanica, rozpoczęcie Pierwszej Wojny Światowej, pandemia grypy oraz skandal związany z postacią Marconi’ego. Serial został doceniony zarówno przez widzów jak i krytków, czego odzwierciedleniem jest 30 nagród i aż 110 nominacji. Dzieło to, zdobyło między innymi Złoty Glob w roku 2015 w kategorii najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu, miniserialu lub filmie telewizyjnym za występ Joanne Froggatt oraz w roku 2013 w kategorii najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu, miniserialu lub filmie telewizyjnym za występ Maggie Smith. Zdjęcia wykonane na potrzeby serialu realizowane były w Hampshire w Wielkiej Brytanii. Doborem odpowiedniej ścieżki dźwiękowej zajął się John Lunn. Wytwórnie odpowiedzialne za produkcję serialu to Carnival Films oraz Masterpiece.
Gdzie możemy obejrzeć „Downtown Abbey” cały serial online? Tytuł znajdziemy w serwisach cda.pl, seriale.co oraz ipla.tv. Portale te, za niewielką opłatą, dają nam dostęp do nieograniczonej biblioteki filmów i seriali online.
Przeczytaj również: The Crown

  Zobacz także  


Downtown Abbey – opis fabuły

Życie w angielskim zamku Downton Abbey toczy się ustalonym od pokoleń porządkiem. Sielską atmosferę w posiadłości lorda Granthama i jego żony Cory zakłóca wiadomość o śmierci ich niedoszłego zięcia oraz spadkobiercy Patricka. Mają oni bowiem trzy córki, ale żadnego syna. Jednak w wyniku regulacji prawnych dziedzicem może zostać jedynie męski potomek. Szok po tragedii Titanica potęguje fakt, że teraz jedynym dziedzicem może zostać nikomu nieznany kuzyn Matthew. Kuzyn jest z zawodu prawnikiem i należy do klasy średniej, co początkowo jest nie do przyjęcia z perspektywy arystokracji. Optymalne rozwiązanie – Matthew żeni się z najstarszą córką lady Mary. Lady Mary ma jednak trudny charakter i sprawy nie układają się zbyt prosto, zwłaszcza, że w jej sypialni umiera nagle turecki dyplomata, Kemal Pamuk. Sprawy nie udaje się utajnić, bo młodsza siostra, Lady Edith, donosi o tym ambasadorowi tureckiemu w Londynie i plotka sprawia, że lady Mary przestaje być dobrą partią. Równolegle do życia rodziny lorda przedstawione jest życie służby. Jest to panorama "całego zamku", a nie tylko jego właścicieli. Ukazane są również przemiany zachodzące w ówczesnym społeczeństwie angielskim. Najmłodsza z córek lorda, Lady Sybil, ma sympatie socjalistyczne i wspiera własną pokojówkę, Gwen Dawson, w uzyskaniu pracy sekretarki.

Przeczytaj również: Korona królów

  Zobacz także  


Downtown Abbey – obsada

Hugh Bonneville jako Robert Crawley, hrabia Grantham
Elizabeth McGovern jako Cora Crawley, hrabina Grantham
Michelle Dockery jako Lady Mary Josephine Crawley / Lady Mary Josephine Talbot
Dan Stevens jako Matthew Reginald Crawley
Jessica Brown Findlay jako Lady Sybil Cora Crawley / Lady Sybil Cora Branson
Laura Carmichael jako Lady Edith Crawley / Edith Pelham, Markiza Hexham
Maggie Smith jako Violet Crawley, hrabina wdowa Grantham
Allen Leech jako Tom Branson

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiKomentarze:


Dodaj komentarz