×

Wyszukaj artykuł

Film z gwiazdorską obsadą

Nagle, ostatniego lata – dylemat pewnego chirurga

Marta | dnia: 22-11-2020 | skomentuj

Nagle, ostatniego lata – dylemat pewnego chirurga

Nagle, ostatniego lata / Materiały prasowe

Oceń


PEŁNY DOSTĘP tylko dla ZAREJESTROWANYCH

Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 5 Średni

Dodaj do profilu jako

Chcę obejrzeć Już oglądałem

„Nagle, ostatniego lata” to trzymający w napięciu dramat psychologiczny z gwiazdorską obsadą, który został wyreżyserowany przez Josepha L. Mankiewicza. Scenariusz do niego powstał w oparciu o sztukę autorstwa Tennessee Williamsa. W role głównych bohaterów wcielili się Elizabeth Taylor, Katharine Hepburn i Montgomery Clift. Produkcja opowiada o zamożnej kobiecie, która oferuje pewnemu lekarzowi pieniądze w zamian za przeprowadzenie zabiegu lobotomii na jej bliskiej krewnej. Zdesperowany chirurg stanie przed poważnym dylematem.

Rok produkcji: 1959
Oryginalny tytuł: Suddenly, Last Summer
Gatunek: Dramat
Produkcja: USA
Reżyseria: Joseph L. Mankiewicz
Scenariusz: Gore Vidal / Tennesee Williams

  Zobacz także  


Opis filmu

Akcja filmu rozgrywa się w latach 30. XX wieku w Nowym Orleanie. Doktor John Cukrowicz pracuje w szpitalu psychiatrycznym, w którym zajmuje się eksperymentalnym leczeniem wyjątkowo trudnych przypadków za pomocą lobotomii. Szpitalowi brakuje odpowiednich funduszy i pilnie potrzebne sa pieniądze na ratowanie placówki. Tej pomocy jest w stanie udzielić mu jedynie bogata wdowa Violet Venable, która obiecuje zasilenie konta szpitala pod warunkiem przeprowadzenia lobotomii na swojej siostrzenicy Caterine, która jej zdaniem jest psychicznie chora. Lekarz szybko odkrywa, że młoda dziewczyna nie cierpi na zaburzenia psychiczne. Zdesperowany doktor staje przed trudnym wyborem – czy przeprowadzić operację mimo tej jasnej diagnozy, czy rozpocząć na własną rękę śledztwo i dowiedzieć się, dlaczego ciotka pragnie pozbycia się swojej krewnej.

Zachęcamy do obejrzenia kolejnych filmów z udziałem Elizabeth Taylor - „Kotka na gorącym, blaszanym dachu” i „Kleopatra”. Koniecznie zobaczcie również dramat „Kto się boi Virginii Woolf?”, który przyniósł amerykańskiej gwieździe Oscara.

  Zobacz także  


Zwiastun

Obsada

Elizabeth Taylor – Catherine Holly
Katharine Hepburn – Violet Venable
Montgomery Clift – John Cukrowicz
Albert Dekker – Lawrence J. Hockstader
Mercedes McCambridge – Grace Holly
Gary Raymond – George Holly
Mavis Villiers – Panna Foxhill
Patricia Marmont – Benson
Joan Young – Felicity

Wszystko na temat:

Filmy Filmy online Wszystkie tagiKomentarze:


Dodaj komentarz