×

Wyszukaj artykuł

Frank nie cofnie się przed niczym

House of Cards (sezon 2) – krwawe porachunki

Redakcja Pinbook | 28-09-2020 | skomentuj

House of Cards (sezon 2) – krwawe porachunki

"House of Cards"/Materiały promocyjne

Oceń


PEŁNY DOSTĘP tylko dla ZAREJESTROWANYCH

Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 5 Średni

Dodaj do profilu jako

Chcę obejrzeć Już oglądałem

„House of Cards” to amerykański serial telewizyjny, który powstał na podstawie powieści Michaela Dobbsa, a także nawiązuje do miniserialu „Dom z kart” z 1990 roku. Scenariusz do czterech pierwszych sezonów napisał Beau Willimon. Produkcja opowiada o losach bezwzględnego polityka Francisa Underwooda, który chce się zemścić na prezydencie Stanów Zjednoczonych za to, że pominął go przy obsadzeniu stanowiska sekretarza stanu. W rolę głównego bohatera wcielił się Kevin Spacey. Premiera drugiego sezonu serialu odbyła się 14 lutego 2014 roku na platformie Netflix.

Rok produkcji: 2014
Oryginalny tytuł serialu: House of Cards
Gatunek: Dramat
Produkcja: USA
Data premiery: 14 lutego 2014
Liczba odcinków: 13
Twórcy: Beau Willimon
Platforma: Netflix

  Zobacz także  


Opis sezonu

W drugim sezonie „House of Cards” zobaczymy między innymi, jak Frank będzie oczekiwał na zaprzysiężenie na stanowisko wiceprezydenta. W tym czasie Zoe wraz z Lucasem Goodwinem i Janine Sikorski będą starali się znaleźć jak najwięcej informacji na jego temat. Te poszukiwania doprowadzą jednak do tragedii – Frank zwabi Zoe na stację metra, gdzie zepchnie ją pod nadjeżdżający pociąg. Ta niespodziewana śmierć sprawi, że Lucas będzie za wszelką cenę kontynuował swoje prywatne śledztwo, za co jemu również przyjdzie zapłacić wysoką cenę. Claire z kolei uda się zbliżyć do pierwszej damy, dzięki czemu odkryje, jak naprawdę wyglądają relacje pary prezydenckiej. Frank też nie będzie tracił czasu i będzie dążył do popsucia stosunków Raymonda Tuska z prezydentem. W tym celu spotka się z chińskim biznesmenem Xanderem Fenigiem i dzięki manipulacjom doprowadzi do pogorszenia się relacji chińsko-amerykańskich.

Macie już za sobą drugi sezon „House of Cards”? Jeśli tak, obejrzyjcie teraz film „Idy marcowe” z George’em Clooneyem w obsadzie. Polecamy również dramaty „Obywatel Milk” oraz „Kandydat”.

  Zobacz także  


Zwiastun

Obsada

Kevin Spacey – Francis Underwood
Robin Wright – Claire Underwood
Michael Kelly – Doug Stamper
Kristen Connolly – Christina Gallagher
Kate Mara – Zoe Barnes
Corey Stoll – Peter Russo
Sakina Jaffrey – Linda Vasquez
Michael Gill – Garrett Walker
Nathan Darrow – Edward Meechum

Wszystko na temat:

Seriale Seriale online Netflix Wszystkie tagiKomentarze:


Dodaj komentarz