×

Wyszukaj artykuł

Uczeń może przerosnąć mistrza?

Dowód – kto jest autorem genialnego twierdzenia matematycznego?

Redakcja Pinbook | 19-06-2020 | skomentuj

Dowód – kto jest autorem genialnego twierdzenia matematycznego?

"Dowód"/Materiały prasowe

Oceń


Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 5 Średni

Dodaj do profilu jako

Chcę obejrzeć Już oglądałem

„Dowód” z Gwyneth Paltrow i Jakem Gyllenhaalem w rolach głównych to przejmująca opowieść o tym, jak trudny i niedostępny może być świat wielkiej nauki. Młoda dziewczyna po śmierci ojca zacznie przeglądać jego notatki w poszukiwaniu jego ostatniego rewolucyjnego matematycznego twierdzenia. Wkrótce odkryje, że w niej również drzemie wielki potencjał. Stoczy prawdziwą walkę o to, żeby przekonać środowisko uniwersyteckie do swoich racji. Co się stanie, gdy się okaże, że przerosła własnego nauczyciela?

Tytuł oryginalny: Proof
Gatunek: Dramat
Rok produkcji: 2005
Premiera: 5 września 2005
Reżyseria: John Madden
Scenariusz: Rebecca Miller/David Auburn

  Zobacz także  


Opis fabuły

Film przedstawia historię młodej Catherine, która jest wyjątkowo utalentowaną studentką nauk ścisłych. Chociaż jest jedną z najlepiej zapowiadających się studentek, w pewnym momencie zostaje zmuszona do zrezygnowania z nauki. Jest to spowodowane faktem, że na ciężką chorobę zapadł jej ojciec. Wybitny matematyk o nieprzeciętnej osobowości był niegdyś legendą swojej uczelni. Wkrótce jednak zaczął chorować psychicznie i żyć we własnym świecie. Mężczyzna całe dnie spędza w izolacji, zapisując kolejne notesy niezrozumiałymi równaniami matematycznymi. Tuż przed 27 urodzinami Catherine, w życiu młodej kobiety zachodzi kolejna zmiana – ojciec nagle umiera, pozostawiając jej w spadku swój cały naukowy dorobek. Załamana kobieta nie jest w stanie poradzić sobie z tą sytuacją i wkrótce w jej życiu zjawia się z pomocą siostra Claire oraz były asystent jej ojca, Hal. Mężczyzna prosi ją o dostęp do notatek naukowca, ponieważ ma nadzieję, że znajdzie w nich rewolucyjne twierdzenie matematyczne. Wkrótce się okaże, że Catherine odziedziczyła po ojcu o wiele więcej, niż tylko stos zapisanych zeszytów.

  Zobacz także  


Zwiastun

Obsada

Gwyneth Paltrow – Catherine
Anthony Hopkins – Robert
Jake Gyllenhaal – Hal
hope Davis – Claire
Gary Houston – Profesor Barrow
Danny McCarthy – Policjant
Colin Stinton – fizyk
Anne Wittman – Joann
Daniel Hatkoff - student

Jeśli podobał wam się „Dowód”, zachęcamy do obejrzenia innych świetnych filmów z gatunku, takich jak „Gustloff – rejs ku śmierci” czy „Dorian Gray”. Polecamy także zobaczyć wstrząsający „Zaginiony batalion”.

Wszystko na temat:

Filmy Kino Wszystkie tagiKomentarze: