×

Wyszukaj artykuł

Dokument dający do myślenia

Dylemat społeczny – czy jesteśmy więźniami social mediów?

Redakcja Pinbook | 12-09-2020 | skomentuj

Dylemat społeczny – czy jesteśmy więźniami social mediów?

Materiały prasowe Netflix

Oceń


Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 5 Średni

Dodaj do profilu jako

Chcę obejrzeć Już oglądałem

Dziś z mediów społecznościowych korzystają niemal wszyscy – na Facebooku, Instagramie czy Twitterze znajdziemy zarówno bardzo młodych, jak i nieco bardziej wiekowych użytkowników. Wszystkie możliwości internetowych serwisów kuszą i pociągają – trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że ten kij ma dwa końce. Mówi o tym między innymi dokumentalny film pod tytułem „Dylemat społeczny”. 

Tytuł oryginalny: The Social Dilemma
Gatunek: Dokumentalny
Twórca: Jeff Orlowski
Rok produkcji: 2020
Kraj: USA

  Zobacz także  


Opis filmu

Prawie każdy z nas codziennie korzysta z mediów społecznościowych – udostępniamy tam swoje zdjęcia, reagujemy na materiały znajomych lub po prostu traktujemy tego rodzaju serwisy jako źródło naszych informacji o zmieniającym się świecie. Ogromny dynamizm i popularność serwisów sprawiają, że korzystanie z nich ma jednak drugie dno. Film „Dylemat społeczny” opowiada o tej drugiej stronie ekranu, nad którą zazwyczaj się nie zastanawiamy. W produkcji udział wzięli chociażby eksperci z amerykańskiej Doliny Krzemowej, którzy nieco przybliżą sposób działania dzisiejszych social mediów. Trzeba bowiem uczciwie przyznać, że bez wątpienia zmieniają one naszą cywilizację… Film dostępny jest na Netfliksie. Poniżej znajdziecie natomiast jego zwiastun i obsadę. 

  Zobacz także  


Dylemat społeczny – zwiastun 

Obsada

Skyler Gisondo
Kara Hayward
Vincent Kartheiser
Tristan Harris
Sophia Hammons
Catalina Garayoa
Barbara Gehring

Szukasz innych dokumentalnych produkcji? Sprawdź Uliczne jedzenie: Ameryka Łacińska, La Línea: W cieniu narkobiznesu i (Nie)zdrowe.

Wszystko na temat:

Filmy Filmy online Netflix Wszystkie tagiKomentarze: