×

Wyszukaj artykuł


"Wielka przygoda Bolka i Lolka" online - opis fabuły | obsada | opinie

Redakcja Pinbook | 12-09-2019 | skomentuj

"Wielka przygoda Bolka i Lolka" online - opis fabuły | obsada | opinie

Wielka podróż Bolka i Lolka plakat

Oceń


Wielka podróż Bolka i Lolka – twórcy i premiera

To pełnometrażowy film animowany produkcji polskiej, będący pierwszym polskim pełnometrażowym filmem animowanym. Za reżyserię odpowiedzialni są Władysław Nehrebecki oraz Stanisław Dulz, natomiast opracowaniem scenariusza zajęli się Leszek Mech oraz Władysław Nehrebecki. Tytuł ujrzał światło dzienne 16 września 1977 roku na ekranach kin na całym świecie. Akcja filmu rozpoczyna się gdy angielski milioner wyznacza nagrodę za podróż dookoła świata poniżej 80 dni. Rzucone wyzwanie podejmują Bolek i Lolek. Dzieło zostało wyróżnione nominacją do nagrody Złotego Lwa.
Gdzie możemy obejrzeć „Wielka podróż Bolka i Lolka” cały film online? Tytuł znajdziemy w serwisie cda.pl oraz w bibliotece filmów YouTube. Portale te, za niewielką opłatą, dają nam dostęp do nieograniczonej biblioteki filmów i seriali online.
Przeczytaj również: Ekspres polarny

  Zobacz także  


Wielka podróż Bolka i Lolka -  opis fabuły

Film opowiada o wyprawie znanych bohaterów Bolka i Lolka, którzy zostali ochotnikami do powtórzenia wyczynu milionera Phileasa Fogga, znanego z okrążenia Ziemi w 80 dni. Zgodnie z ostatnią wolą Fogga, osoba, która powtórzy jego wyczyn, odbierze nagrodę w wysokości 20 000 funtów w złocie. Śladem chłopców natychmiast rusza Jeremiasz Pitsbury, lojalny sługa lorda Fogga, potomka Phileasa Fogga. Ma on za zadanie uniemożliwić chłopcom okrążenie Ziemi w 80 dni. Lord bowiem pragnie, by owe 20 000 funtów nagrody przypadły jemu, jako spadkobiercy, a nie chłopcom. Jednak w trakcie podróży Jeremiasz zaprzyjaźnia się z Bolkiem i Lolkiem, a ich podróż kończy się sukcesem.

Przeczytaj również: Mustang z Dziekiej Doliny

  Zobacz także  


Wielka podróż Bolka i Lolka – obsada

Ewa Złotowska jako Bolek
Danuta Mancewisz jako Lolek
Jan Kociniak jako Jeremiasz Pitsbury
Wiesław Michnikowski jako lord Fogg
Andrzej Zaorski jako sprawozdawca
Zdzisław Leśniak jako reporter
Lech Ordon jako notariusz
Tomasz Zaliwski jako Jimmy Pif-Paf / stary kapitan
Tadeusz Włudarski jako kapitan ‘Albatrosa’ / rozbójnik Abdullahh
Kazimierz Brusikiewicz jako herszt rozbójników / właściciel słoni

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiDodaj komentarz