× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Piękna i bestia (2017r.) - Filmowa adaptacja przepięknej bajki Disneya – Gdzie oglądać online?

Redakcja Pinbook | 15-07-2019 | skomentuj

Piękna i bestia (2017r.) - Filmowa adaptacja przepięknej bajki Disneya – Gdzie oglądać online?

plakat filmu

Oceń


Piękna i bestia – Twórcy i premiera

To pełnometrażowy film animowany reżyserii Billa Condona. Scenariusz to dzieło Stephene Chbosky’ego i Evana Spiliotopoulosa. Wytwórniami odpowiedzialnymi za tą produkcję są Walt Disney Pictures i Mandeville Films. To filmowa adaptacja kultowej animacji Disneya z 1991r. o tym samym tytule. Premiera miała miejsce 23 lutego 2017r. Film spotkał się z olbrzymią popularnością zarówno wśród zagorzałych fanów oryginalnej wersji jak i tych, którzy z tytułem spotkali się po raz pierwszy. Budżet w wysokości 160mln USD dał ponad 10 krotnie większy zarobek, co tylko potwierdza jego udane przyjęcie.
Gdzie oglądać Piękna i Bestia online? Film ten w swojej ofercie ma CDA.pl, HBO GO oraz player.pl

Lubisz filmy animowane? Przeczytaj również o: Vaiana: Skarb Oceanu

 

  Zobacz także  


Piękna i bestia – Opis fabuły

To niezwykła historia pełna magii i uczuć. Rozpoczyna się we Francji, kiedy to biedny Maurycy gubi się w trakcie zimowej śnieżycy w lesie. Przypadkiem trafia do wielkiego pałacu, z nadzieją że znajdzie tam schronienie przed żywiołem. Na nieszczęście dla niego, zamieszkuje go Bestia, bezwzględny potwór, który więzi mężczyznę. Wypuszcza go jednak w zamian za obietnicę wymiany jedynej córki Maurycego jako więźnia. Nie mający wyboru nieszczęśnik przystaje na warunki przeżycia. Kiedy nadchodzi czas wypełnienia przysięgi, Bella – piękna dziewczyna ze wsi udaje się do pałacu Bestii. Nie staje się ona jednak takim więźniem jak sobie wyobrażała. Potwór umieszcza ją w pięknych pałacowych komnatach i otacza służbą – przedmiotami o ludzkich cechach. Żyje ona w dostatku i nie brak jej niczego, oprócz możliwości powrotu do dawnego życia. Po pewnym czasie ojciec Belli postanawia uratować swoją córkę z pałacowego więzienia. Prosi o pomoc lokalnego bohatera, przystojnego i odważnego myśliwego – Gastona. Zakochany w córce Maurycego młodzieniec organizuje wyprawę ratunkową, lecz na marne. Jak się okazuje, między Bestią a dziewczyną z czasem rodzi się uczucie. Stają się sobie bliscy, a Bella dostrzega piękno jakie skrywa pod potworną skórą jej stróż. Mimo tego Gaston nie poddaje się i dalej pragnie uwolnić obiekt swoich westchnień. Czy ta historia zakończy się happy-endem?

Zobacz również inne najlepsze filmy animowane

  Zobacz także  


Piękna i bestia – obsada

Wymieniamy zarówno aktorów, których widzimy na ekranie jak i tych, którzy tylko użyczyli swojego głosu animowanym postaciom zaczarowanej służby i fantastycznych bestii.

Emma Watson jako Bella

Dan Stevens jako Bestia

Luke Evans jako Gaston

Kevin jako Maurycy

Josh Gad jako Le Fou

Ewan McGregor jako Płomyk

Stanley Tucci jako Maestro Cadenza

Ian McKellen jako Trybik
Wszystko na temat:

Wszystkie tagiDodaj komentarz