×

Wyszukaj artykuł


"Piękna i Bestia" (1991) online - opis fabuły | obsada | opinie

Redakcja Pinbook | 12-09-2019 | skomentuj

"Piękna i Bestia" (1991) online - opis fabuły | obsada | opinie

Piękna i Bestia plakat

Oceń


Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 5 Średni

Piękna i Bestia – twórcy i premiera

To pełnometrażowy film animowany produkcji amerykańskiej, wyprodukowany przez wytwórnię Diney, oparty na francuskiej baśni ludowej. Za reżyserię odpowiedzialni są Kirk Wise oraz Gary Trousdale, natomiast opracowaniem scenariusza zajęła się Linda Woolverton. Tytuł ujrzał światło dzienne 29 września 1991 roku na ekranach kin na całym świecie. Polscy widzowie mogli zapoznać się oficjalnie z tytułem najwcześniej 3 lutego 2012 roku. Doborem odpowiedniej ścieżki dźwiękowej zajął się Alan Menken
Gdzie możemy obejrzeć „Piękna i Bestia” cały film online? Tytuł znajdziemy w serwisach cda.pl, ipla.tv oraz Player.pl a także w bibliotece filmów YouTube. Portale te, za niewielką opłatą, dają nam dostęp do nieograniczonej kolekcji filmów i seriali online.

  Zobacz także  

Video dnia:Piękna i Bestia – opis fabuły

Piękna i Bestia to opowieść o miłości i ludzkich charakterach przedstawiona w prosty, ale sympatyczny sposób. Mówi nam ona, że wszystko, co najpiękniejsze jest przeważnie ukryte gdzieś głęboko. Historia zaczyna się w małym miasteczku, gdzie pewien wynalazca imieniem Maurycy, konstruuje maszynę do rąbania drewna i wyrusza z nią na konkurs. Niestety, z tej wyprawy powraca jedynie jego koń. Córka Maurycego, Bella, widząc dzielnego wierzchowca, każe mu zaprowadzić się do swego ojca. W ten sposób dziewczyna trafia do wielkiego, ponurego zamku w lesie, gdzie w towarzystwie gadających sprzętów domowych mieszka straszliwa Bestia. Potwór zgadza się na wymianę; wolność Maurycego za wolność Belli.

Przeczytaj również: WALL-E

  Zobacz także  


Piękna i Bestia – obsada

Wersja oryginalna:
Paige O’Hara jako Bella
Robby Benson jako Bestia
Richard White jako Gaston
Jerry Orbach jako Płomyk
David Ogden Stiers jako Trybik / Narrator
Polski dubbing:
Katarzyna Skrzynecka jako Bella
Stefan Każuro jako Bestia
Marek Stołowski jako Gaston
Jacek Czyż jako Płomyk
Ryszard Nawrocki jako Trybik
Przeczytaj również: Pocahontas

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiDodaj komentarz