×

Wyszukaj artykuł

Kraina lodu – Opis i obsada – Gdzie oglądać online?

Redakcja Pinbook | 11-07-2019 | skomentuj

Kraina lodu – Opis i obsada – Gdzie oglądać online?

Kraina lodu plakat

Oceń


Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 5 Średni

Dodaj do profilu jako

Chcę obejrzeć Już oglądałem

Kraina lodu – Twórcy i premiera

To pełnometrażowy amerykański film animowany produkcji Walt Disney Animation Studios i Walt Disney Pictures. Reżyserem odpowiedzialnym za artystyczną wizję jest Chris Buck wraz z Jennifer Lee. Inspiracją dla powstania filmu była kultowa baśń Królowa Śniegu, napisana przez Hansa Christiana Andersena. To wyjątkowy film animowany, nagrodzony aż dwoma Oscarami – najlepszy film animowany i najlepsza piosenka ( „Let it Go”, a w polskiej wersji „Mam tę noc”). Film ustanowił rekord w kategorii zarobków. Na całym świecie uzyskał przychód 1 276 000 000 USD, co czyni go najbardziej dochodową animacją w historii. Stał się również inspiracją do powstania kilku krótkometrażowych produkcji osadzonych w tym samym świecie Krainy Lodu. Twórcy zapowiedzieli premierę kontynuacji Krainy Lody na 27 listopada 2019.
Gdzie oglądać Krainę lodu online? Obecnie ten film w swojej ofercie mają serwisy streamingowe takie jak Youtube, Cda.pl, czy Google Films. Za niewielką opłatą skorzystamy z ich niemal niekończących się i stale powiększających zasobów treści.

Przeczytaj również o innym filmie z tego studia - Iniemamocni 2

 

  Zobacz także  


Kraina lodu – opis fabuły

To historia o dwóch księżniczkach Arendelle  – siostrach. Od najmłodszych lat były ze sobą bardzo związane, czas upływał im na wspólnych zabawach i dokazywaniu. Jedna z nich, obdarzona została potężną mocą. To błogosławieństwo stało się również przekleństwem dla niej i całego kraju. Pewnego dnia dochodzi do nieszczęśliwego wypadku, w wyniku którego Elsa nie potrafi zapanować nad swoją mocą i przypadkowo rani swoją siostrę. Wydarzenie szczęśliwie nie kończy się tragicznie, lecz kładzie kres beztroskim zabawom sióstr. Sprawczyni wypadku spędza resztę swojego dzieciństwa w odosobnionej komnacie, próbując zapanować nad energią magiczna. Po latach nadchodzi dzień koronacji Elsy. Zestresowana księżniczka nie daje rady zapanować nad swoją mocą i mimo wysiłków zamraża podłogę w sali balowej. Przestraszona i zawstydzona ucieka w popłochu. Tym razem jednak jej moce uwolniły się na tyle potężnie, że sprowadziły na kraj wieczną zimę. Młodsza z sióstr – Anna, wyrusza w świat w poszukiwaniu zaginionej księżniczki. Chce położyć kres zimie i cierpieniom Elsy. Na drodze spotyka Kristoffa z reniferem Svenem oraz magicznego bałwana Olafa, którzy stają się jej kompanami i towarzyszą podczas wielkiej przygody w Krainie Lodu.

Lubisz filmy animowane? Przeczytaj inne artykuły z tej kategorii

  Zobacz także  


Kraina lodu – obsada

W przypadku animacji ciężko dojrzeć aktorów na ekranie. Użyczają oni jedynie swoich głosów, a my przedstawiamy tych, którzy dokonali tego w polskiej wersji językowej.

Anna Cieślak jako Anna (dialogi)

Magdalena Wasylik jako Anna (śpiew)

Lidia Sadowa jako Elsa (dialogi)

Katarzyna Łaska jako Elsa (śpiew)

Grzegorz Kwiecień jako Hans (dialogi)

Marcin Jajkiewicz jako Hans (śpiew)

Paweł Ciołkosz jako Kristoff

Czesław Mozil jako Olaf

Krzysztof Dracz jako Arcyksiążę z Weselton

Miłogost Reczek jako Król

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiKomentarze: