× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


"Asterix w Brytanii" online - opis fabuły | obsada | opinie

Redakcja Pinbook | 12-09-2019 | skomentuj

"Asterix w Brytanii" online - opis fabuły | obsada | opinie

Asterix w Brytanii plakat

Oceń


Asterix w Brytanii – twórcy i premiera

To pełnometrażowy film animowany produkcji duńsko-francuskiej, oparty na komiksie René Goscinny'ego i Alberta Uderzo pod tym samym tytułem. Za reżyserię odpowiedzialny jest Pino Van Lamsweerde, natomiast opracowaniem scenariusza zajął się Pierre Tchiernia. Tytuł ujrzał światło dzienne 3 grudnia 1986 roku na ekranach kin światowych. Doborem odpowiedniej ścieżki dźwiękowej zajął się Vladimir Cosma.
Gdzie możemy obejrzeć „Asterix w Brytanii” cały film online? Tytuł znajdziemy w serwisach cda.pl, Player.pl oraz ipla.tv, a także w bibliotece filmów YouTube. Portale te, za niewielką opłatą, dają nam dostęp do nieograniczonej kolekcji filmów i seriali online.

  Zobacz także  


Asterix w Brytanii – opis fabuły

Brytania pada pod najeźdźcami z Rzymu. Bynajmniej nie dlatego, że Brytowie są słabsi czy tchórzliwi, o nie. Po prostu ci prostaccy Rzymianie nie potrafią zrozumieć, że o pewnej godzinie brytyjscy wojownicy po prostu muszą zrobić przerwę na wypicie wrzątku, zaś weekend to rzecz święta i nikt z nich nie będzie walczył w te dni. Wszystko to może przyczynić się do wielkiej klęski. W całej Brytani ostała się już jedna tylko wioska, której mieszkańcy wysłali delegata do niepokonanej wioski Galów. Asterix i Obelix wraz z Jolitoraxem i olbrzymią beczką magicznego napoju wyruszają w szaloną podróż do mglistego i deszczowego kraju. I jak zawsze nie zabraknie bójek, dobrej zabawy i dzików - aczkolwiek sposób przyrządzania tych ostatnich nie ucieszy zbytnio Obelixa. Tak czy siak przyjaciele będą musieli sprostać nie tylko rzymskim wojskom kręcącym się po całej Brytanii, ale też i dziwacznym zwyczajom tych zwariowanych Brytów. I tak odwiedzą Tower w Londynie, ujrzą zdumiewającego praprzodka słynnego Big Bena i wezmą udział w najkrwawszej grze w futbol.

Przeczytaj również: Jak ukraść Księżyc

  Zobacz także  


Asterix w Brytanii – obsada

Wersja oryginalna:
Roger Carel jako Astérix / Idefix
Pierre Tornade jako Obélix
Graham Bushnell jako Żolitorax
Nicolas Silberg jako konsul Motus
Roger Lumont jako centurion Stratocumulus
Pierre Mondy jako dekturion Sepilapsus
Maurice Risch jako Chauteapetrus
Polski dubbing:
Ryszard Nawrocki jako Asterix
Jan Prochyra jako Obelix
Jacek Czyż jako Żolitorax / jeden z zawodników Durovernum / jeden z Brytów / legionista opowiadający przepis na fasolę / jeden z Galów
Andrzej Arciszewski jako wódz wioski Żolitoraxa / kapitan piratów
Jan Kulczycki jako konsul Modus
Przeczytaj również: Minionki rozrabiają
Wszystko na temat: