×

Wyszukaj artykuł

Pulp Fiction - kultowy film Quentina Tarantino - gdzie oglądać online?

Redakcja Pinbook | 31-07-2019 | skomentuj

Pulp Fiction - kultowy film Quentina Tarantino - gdzie oglądać online?

Pulp Fiction plakat

Oceń


PEŁNY DOSTĘP tylko dla ZAREJESTROWANYCH

Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 5 Średni

Dodaj do profilu jako

Chcę obejrzeć Już oglądałem

Pulp Fiction – twórcy i premiera

To pełnometrażowy film kryminalny produkcji amerykańskiej. Reżyserem tego dzieła jest Quentin Tarantino. Za scenariusz również odpowiedzialny jest Tarantino wraz z Rogerem Avary. Tytuł ujrzał światło dzienne 12 maja 1994 roku w kinach światowych. Polscy widzowie mogli zapoznać się z nim najwcześniej 19 maja 1995 roku. Film opowiada kilka epizodów rozgrywających się w przestępczym Los Angeles. Tytuł filmu nawiązuje do popularnych w połowie XX wieku magazynów i powieści kryminalnych, które charakteryzowały się drastyczną przemocą i błyskotliwymi dialogami. Quentin Tarantino napisał Pulp Fiction na przełomie 1992 i 1993 roku, inkorporując sceny, które pierwotnie napisał Avary na potrzeby „Prawdziwego romansu”. Akcja rozgrywa się w sposób niechronologiczny, sam film cechuje autotematyzm, poczynając od planszy tytułowej, która podaje dwie słownikowe definicje słowa Pulp. Dzieło zdobyło Złotą Palmę na festiwalu filmowym w Cannes w 1994 roku, odnosząc wielki komercyjny sukces i uznanie widzów oraz krytyków. Ponadto produkcja była nominowana do siedmiu Oscarów, między innymi za najlepszy film. Pulp Fiction jest powszechnie uznawane za arcydzieło Tarantino, a szczególnym uznaniem cieszy się wybitny scenariusz
Gdzie możemy obejrzeć Pulp Fiction cały film online? Tytuł znajdziemy znajdziemy w serwisach cda.pl, fili.cc, chili.com oraz na platformach Netflix i HBO GO. Na tych portalach za niewielką opłatą otrzymujemy dostęp do nielimitowanej biblioteki filmów i seriali online.
Przeczytaj również: Gran Torino

  Zobacz także  


Pulp Fiction – opis fabuły

W podrzędnej restauracji dwoje złodziejaszków, Honey Bunny i Pumpkin, rozmawia o napadzie rabunkowym, którego mają dokonać. Decydują, że sklepy z alkoholem stały się zbyt ryzykownym celem i postanawiają dokonać napadu na restaurację. Wyciągają broń i terroryzują gości oraz personel. W międzyczasie rozgrywają się też wątki dwóch płatnych zabójców. Vincent i Jules dostają się do mieszkania, z którego odzyskać mają walizkę należącą do ich szefa, gangstera Marcellusa Wallace'a. Kiedy Marcellus wyjeżdża z miasta, Vincent otrzymuje rozkaz zaopiekowania się jego młodą żoną Mią. Butch Coolidge jest bokserem, który od Marcellusa Wallace'a otrzymuje dużą sumę pieniędzy za przegranie swojej ostatniej walki. Butch nie dotrzymuje jednak słowa i przypadkowo zabija swojego przeciwnika podczas walki, przez co musi się ukrywać i uciec z Los Angeles.

Przeczytaj również: Kill Bill

  Zobacz także  


Pulp Fiction – obsada

John Travolta jako Vincent Vega
Samuel L. Jackson jako Jules Winnfield
Uma Thurman jako Mia Wallace
Bruce Willis jako Butch Coolidge
Harvey Keitel jako Winston „Wilk” Wolfe
Ving Rhemes jako Marsellus Wallace
Tim Roth jako Ptyś / Ringo
Amanda Plummer jako Króliczek / Yolanda

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiKomentarze:


Dodaj komentarz