× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Najczęstsze przyczyny rozpadu związków

Redakcja Pinbook | 18-04-2019 | skomentuj

Najczęstsze przyczyny rozpadu związków

Oceń


Zakochani są wspaniali – pomyślałby każdy, kto nie doświadczył problemów w swoim związku.

Niestety do mniejszości należą Ci, którzy problemów w związku nigdy nie mieli lub dalej nie mają. Większość z nas przeżyła gorsze chwile swoich relacji i nie każda z nich zakończyła się jej umocnieniem. Pewne sytuacje oznaczają niestety bezwarunkowe rozstanie, często we wrogich stosunkach. Jakie są najczęstsze powody rozpadów związków? Prezentujemy je w naszym zestawieniu i radzimy, w jaki sposób uniknęlibyśmy takich sytuacji.

  Zobacz także  


4. Kłamstwa, kłamstewka

Często myślimy sobie, że jeśli nie powiemy naszej ukochanej osobie o np. zwolnieniu nas z pracy, to zyskamy jej spokój i szczęście. Tak przynajmniej to sobie tłumaczymy. W rzeczywistości, jeśli związek ma mieć przyszłość to musimy być z partnerem/partnerką w 100% szczerzy i mówić sobie o wszystkim. Kiedy druga osoba poczuje, że nie jest godna naszego zaufania, automatycznie spada jej zaufanie do nas. Stąd już krótka droga do rozstania, gdyż jak mamy być z kimś komu nie ufamy?

3. Rutyna

O ile w początkowych fazach związku to zjawisko raczej się nie pojawia i codziennie staramy się w coraz to inny sposób okazywać uczucie, o tyle pary z większym stażem często borykają się z tym problemem. Nasza relacja zdaje się być mechaniczna, oparta na powtarzających się schematach, w których rzadko pojawia się coś co mile zaskoczy drugą osobę i przypomni jej jak ważna jest dla nas. Niektóre związki do takiej rutyny się przyzwyczajają jednak prędzej czy później nuda zabije nawet największe uczucie. Jeśli zależy nam na drugiej osobie, powinniśmy częściej myśleć o tym jak sprawić jej miłą niespodziankę. Czasami nawet bukiet kwiatów, lub czteropak schłodzonego piwa wystarczy, by rozgrzać nasze uczucia.

  Zobacz także  


2. Wzajemne ograniczanie

Wszyscy wiemy jak mocno działa na nas miłość. Niekiedy uczucie tak mocno oddziałuje na nas, że traktujemy naszego partnera/partnerkę jako nasz skarb. Chcemy spędzać wspólnie każdą chwilę, wszędzie wychodzić razem i poświęcać czas tylko na pielęgnowanie miłości. O ile przy zachowaniu umiaru jest co bardzo miłe, o tyle często przeradza się to w sytuację, w której jeden z partnerów zaczyna mieć dość ciągłego towarzystwa ukochanej osoby, a to prowadzi do napięć i kłótni, które mogą skończyć się rozstaniem. Nasza rada – dajcie sobie więcej przestrzeni, nauczcie się spędzać czas osobno, żeby z utęsknieniem do siebie wracać.

1. Zdrada

To chyba największe wyzwanie dla miłości. Jedni mówią, że jeśli się prawdziwie kocha to taka sytuacja nie ma miejsca, jedni uważają ją za błąd, który czasem można wybaczyć. My jesteśmy przekonani, że taka sytuacja stawia każdy związek na ostrzu noża. Szanse na powrót do normalnej relacji niemal przekreśla świadomość, że nasza ukochana/ukochany mógł obdarzyć kogoś innego uczuciem równie mocnym jak nas i ofiarował jej to co miało należeć tylko do nas. Nasza rada – nie zdradzajcie. Jeśli potrzeba „skoku w bok” jest zbyt silna, lepiej powiedzcie o tym partnerowi i nie narażajcie go na cierpienie. Lepiej rozstać się przed niż po fakcie.
Wszystko na temat:

Wszystkie tagiDodaj komentarz