× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Zazdrość w związku - jak sobie z nią poradzić?

Redakcja Pinbook | 19-07-2019 | skomentuj

Zazdrość w związku - jak sobie z nią poradzić?

Oceń


Zazdrość dopada jedną albo drugą osobę w związku. Najczęściej jednak zazdrosne okazują się kobiety. Często ludzie stają się o siebie bardzo zazdrośni i to z najróżniejszych powodów – mówi się, że zdrowa zazdrość nie jest niczym złym, ale my mamy jednak odmienne zdanie. Nie ma czegoś takiego jak „zdrowa zazdrość”.
Wyobraźcie sobie, że zazdrość potrafi doprowadzić do naprawdę wielu przykrych sytuacji, a w najgorszym przypadku – nawet do rozstania. Można jednak poradzić sobie z zazdrością i to całkiem prosto. Wystarczy tylko trochę chęci i zastosowania kilku prostych rzeczy. Nie pozwólmy sobie samym na wpędzenie się w całkowicie błędne koło.

  Zobacz także  


Musisz poczuć swoją wartość

Jeśli twój mężczyzna jest koło ciebie to znaczy że docenił wszystko to, co chciałaś mu dać. Podobasz mu się. Jesteś dla niego piękna, atrakcyjna. Widzi w tobie dobre cechy, które mu zaprezentowałaś. Jesteś kimś niesamowitym i nie masz powodu, aby porównywać się z kimkolwiek innym. Naprawdę. Musisz zbudować swoją pewność siebie, a nawet przez myśl ci nie przejdzie, że on mógłby chcieć cię np. zdradzić. Odpuść zazdrość! Jesteś fajną babką!

Nie porównuj się z innymi – nigdy!

Oczywiście, że jakaś tam ma ładniejsze włosy niż ty. Albo, że potrafi go nieco bardziej rozśmieszyć. Ponadto zawsze w jego otoczeniu będą jakieś kobiety – chociażby w pracy. Ale to nie ma znaczenia. Ty też masz mnóstwo swoich cech, które wyróżniają cię wśród innych. Nie ma co się do nich porównywać, bo każda z nas jest inna. I wcale nie jesteś przez to gorsza. Ze swoim zestawem cech jesteś niesamowita, wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju. I tego się trzymaj!

zdj1

Musisz mieć swoje życie

Nie możesz zafiksować się kompletnie na punkcie jego i tylko jego. Kiedy on wychodzi z kumplami nagle nie masz co robić? Kiedy pracuje do późna dostajesz szaleju, bo nie wiesz jak zapełnić sobie czas? Musisz mieć swoje własne sprawy, zainteresowania. Musisz skupić się na sobie – nie tylko w takich chwilach. Ale niech on wie, że masz swoje życie. Nie będziesz miała wtedy czasu na wymyślanie mu zdrad, na porównywanie się z innymi i szukaniem dziury w całym. A potem staniesz się kobietą sukcesu – do głowy ci nie przyjdzie, aby źle o sobie pomyśleć.

  Zobacz także  


Rozmowa dobra na wszystko

Zawsze dziel się ze swoim partnerem emocjami i tym, o czym myślisz i co cię trapi. Dzięki temu doskonale będziecie wiedzieli jaki jest problem i mogli wspólnie go rozwiązać. Jeśli jesteś o coś zazdrosna – powiedz mu o co i wysłuchaj go. Nie pomyśl jednak od razu, że na pewno cię oszukuje. Musicie rozmawiać merytorycznie i przede wszystkim – musisz mu ufać. Bez zaufania nie uda się wam nigdy nic zbudować.

zdj2

Nie wpędzaj go w ramiona innej

Im dłużej mówisz o tym, że ma coś za uszami, tym dłużej on zastanawia się nad tym, czy skoro go podejrzewasz o coś i jesteś taka o to zazdrosna – to czy nie lepiej w końcu sprawić, byś naprawdę miała powód do zazdrości. W końcu co to za różnica. Poza tym on zobaczy w końcu w tobie kogoś zafiksowanego na tym, że robi coś niepoprawnego, zniknie cały czar tego że jesteś jego ukochaną i w końcu sama go wepchniesz w obce ramiona.

Całe szczęście to naprawdę proste przestrzegać tych kilku punktów, żeby wasz związek był zdrowy i pozbawiony chorej zazdrości.
Wszystko na temat: