×

Wyszukaj artykuł

Zapowiada się produkcja roku?

„Król” - zobaczcie pierwszy zwiastun serialu na podstawie Twardocha

Marta | dnia: 29-07-2020 | skomentuj

„Król” - zobaczcie pierwszy zwiastun serialu na podstawie Twardocha

"Król"/Materiały promocyjne

Oceń


PEŁNY DOSTĘP tylko dla ZAREJESTROWANYCH


Już jesienią na ekranach zadebiutuje „Król”, który prawdopodobnie będzie jednym z najgłośniejszych polskich seriali tego roku. Scenariusz do niego powstał w oparciu o powieść Szczepana Twardocha. Wyreżyserował go z kolei Jan P. Matuszyński, twórca filmu „Ostatnia rodzina” o Beksińskich, a także niektórych odcinków seriali „Wataha” oraz „Nielegalni”. Zdjęcia do serialu nakręcił Kacper Fertacz. Za napisanie scenariusza odpowiadają Łukasz M. Maciejewski, Dana Łukasińska i sam Szczepan Twardoch. Pisarz pełnił również rolę konsultanta produkcji i napisał dialogi dla serialowych bohaterów.

  Zobacz także  


Na razie twórcy nie zdradzili dokładnej daty premiery „Króla”. Wiadomo jedynie, że ukaże się on jesienią 2020 roku. Serial będzie można oglądać na kanale Canal+ Premium oraz w usłudze Canal+. Produkcja ma się składać z ośmiu odcinków.

O czym będzie?

Akcja „Króla” rozgrywa się w przedwojennej Warszawie, w 1937 roku. W mieście panują napięte nastroje związane z faszystowskimi tendencjami wśród polskich oraz zagranicznych polityków. Kontrolę nad stolicą przejmuje żydowski gang, któremu dowodzi polski socjalista, Kuma Kaplica (Arkadiusz Jakubik). Jego prawą ręką jest bokser Jakub Szapiro (Michał Żurawski). Szapiro zamierza w przyszłości przejąć władzę Kumy i stać się postrachem miasta. Na razie jednak korzysta z życia i nawiązuje skomplikowane relacje z trzema różnymi kobietami. Jedną z jego kochanek jest Ryfka Kij (Magdalena Boczarska). Wkrótce pod opiekę mężczyzny trafia młody chłopak o imieniu Mosze, którego Szapiro zamierza uczynić swoim następcą. Jego plany może jednak pokrzyżować uknuty przez przeciwników boksera spisek, który może zmienić układ władzy nie tylko w stolicy, ale także w całym kraju.

  Zobacz także  


Świetna obsada

Serial „Król” zasługuje na uwagę nie tylko ze względu na intrygującą fabułę, ale również doborową obsadę. W serialu poza Arkadiuszem Jakubikiem, Michałem Żurawskim i Magdaleną Boczarską wystąpili również: Kacper Olszewski, Borys Szyc, Adam Bobik, Adam Ferency, Lena Góra, Barbara Jonak, Andrzej Kłak, Mikołaj Kubacki, Piotr Pacek, Marcin Pempuś, Aleksandra Pisula, Andrzej Seweryn, Andrzej Szeremeta, Krzysztof Pieczyński, Bartłomiej Topa, Masza Wągrocka, Paweł Wolak, Piotr Żurawski i Aleksandra Konieczna. Poniżej możecie zobaczyć pierwszy zwiastun nadchodzącej produkcji.

Nie możecie się już doczekać premiery „Króla”? Podczas oczekiwania na nowe odcinki koniecznie obejrzyjcie poruszający dramat „Każdego dnia”. Gorąco zachęcamy również do obejrzenia filmów „Barbie i tajemnicze drzwi” oraz „Łowca i Królowa Lodu”.

Wszystko na temat:

Seriale Seriale online Zapowiedź Premiera Aktorzy Borys Szyc YouTube Serial Król Wszystkie tagiKomentarze:


Dodaj komentarz