×

Wyszukaj artykuł

Zostały tylko gruzy i pogięte kraty

Brama Kancelarii Prezydenta została doszczętnie zniszczona! [FOTO, WIDEO]

Redakcja Pinbook | 10-01-2020 | skomentuj

Brama Kancelarii Prezydenta została doszczętnie zniszczona! [FOTO, WIDEO]

twitter.com/Arlukowicz

OceńBartosz Arłukowicz opublikował dzisiaj na Twitterze zdjęcia, które przedstawiają zniszczoną bramę, strzegącą do tej pory wjazdu na teren Kanelarii Prezydenta przy ul. Wiejskiej w Warszawie. Okazuje się, że sprawcą tej dewastacji jest kierowca ciężarówki, który wjechał nią w zabytkową bramę. Jeden świadków zdarzenia relacjonował okoliczności wypadku reporterowi Polsat News:

Kierowca cofał i zawadził górną częścią burty ciężarówki o bramę. Wokół samochodu było trzech funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa.

Podobno ciężarówka uderzyła najpierw w lewy filar bramy, po czym zakleszczyła się i ruszyła do przodu, przez co ostatecznie zniszczyła cały obiekt. Kierowca ciężarówki twierdzi, że wszystkiemu zawiniła nawigacja, która wprowadziła go w błąd w czasie jazdy. Kierowcę sprawdzono alkomatem, co wykazało, że był trzeźwy.

  Zobacz także  


Zniszczona brama zostanie przewieziona do magazynu Kancelarii Prezydenta, gdzie wkrótce zbadają ją konserwatorzy i ocenią, jak będzie wyglądał dalszy proces jej odrestaurowania.

Europoseł PO zamieścił w sieci zdjęcia, na których widać gruzy i pogięte kraty bramy znajdującej się przed Kancelarią Prezydenta:

  Zobacz także  


Nagranie pokazujące miejsce wypadku zamieścił z kolei były poseł Kukiz'15, Paweł Grabowski:

Wszystko na temat:

Prezydent Warszawa Wypadek Twitter Wszystkie tagiKomentarze: