×

Wyszukaj artykuł

Znamy finalistów europejskich pucharów

Redakcja Pinbook | 10-05-2019 | skomentuj

Znamy finalistów europejskich pucharów

vodafone.is

OceńMiłośników Ligi Mistrzów nie zawiodły mecze półfinałowe. Para Barcelona-Liverpool dostarczyła niezapomnianych emocji, szczególnie kibicom angielskiej drużyny. W pierwszym meczu Duma Katalonii pewnie zwyciężyła u siebie 3-0. Losy dwumeczu zdawały się być przesądzone. The Reds nie dali jednak za wygraną i w rewanżowym meczu pokonali Barcelonę 4-0 – dzięki temu to właśnie oni wystąpią w madryckim finale. Podobna dramaturgia towarzyszyła też drugiemu dwumeczowi. Ajax zwyciężył 0-1 na wyjeździe z londyńskim Tottenhamem. U siebie Holendrzy prowadzili już 2-0, jednak hat-trickiem popisał się Lucas, który zapewnił Anglikom awans.

  Zobacz także  


Liga Europy także wyłoniła dwóch finalistów, którzy na co dzień występują w angielskiej Premier League. W pierwszym z dwumeczów Arsenal podejmował Valencię. Już po pierwszym spotkaniu wyłoniony został faworyt – kanonierzy wygrali pewnie 3-1. W rewanżu na stadionie hiszpańskiego klubu potwierdzili swoją jakość odnosząc zwycięstwo 2-4. Drugi dwumecz półfinałowy przysporzył nieco więcej emocji – Eintracht podejmował Chelsea. Oba mecze w regulaminowym czasie gry kończyły się wynikami 1-1. O awansie do finału rozstrzygnęły rzuty karne, w których lepsi okazali się Londyńczycy. 

Finał Ligi Europy już 29 maja. Zmierzą się w nim dwie ekipy z Londynu - Chelsea i Arsenal. Finał Ligi Mistrzów odbędzie się 3 dni później – 1 czerwca. O najważniejsze w klubowej piłce nożnej trofeum powalczą Liverpool i Tottenham.


Wszystko na temat:

Wszystkie tagiKomentarze: