×

Wyszukaj artykuł


Baza danych w śmietniku

Na warszawskim Mokotowie znaleziono wypełnione druki awizo

Redakcja Pinbook | 07-11-2019 | skomentuj

Na warszawskim Mokotowie znaleziono wypełnione druki awizo

Fotografia poglądowa

Oceń


Jeden ze słuchaczy Radia Zet poinformował, że w śmietniku na warszawskim Mokotowie znajdują się wypełnione druki awizo. Dziennikarz poinformował o zdarzeniu policję, która zabezpiecza obecnie dokumenty – znajdowały się na nich bowiem dane osobowe i adresy. Drugi znaleziono przy ul. Czerniowieckiej w Warszawie – w pobliżu placówki pocztowej. Sprawa bulwersuje tym bardziej, że dokumenty znajdowały się w koszu na śmieci.

  Zobacz także  

Video dnia:Policja nie poinformowała na razie, jaki charakter mają znalezione dokumenty. Mieszkaniec Mokotowa mówi o prawdziwej bazie danych – według niego dokumentów mogło być nawet kilkaset.

Poczta wydaje oświadczenie

Całą sprawą błyskawicznie zainteresowała się policja. Jarosław Florczak z wydziału komunikacji społecznej Komendy Stołecznej Policji skomentował całą sprawę dla portalu tvnwarszawa.pl:

Mogę potwierdzić, że otrzymaliśmy takie zgłoszenie. W tej chwili trwają czynności procesowe zmierzające do tego, żeby ustalić wszystkie okoliczności tego zdarzenia oraz zabezpieczyć to, co tam się znajduje

Głos w sprawie zabrała także rzeczniczka prasowa Poczty Polskiej. Justyna Siwek przesłała portalowi tvnwarszawa.pl następujące oświadczenie:

Uprzejmie informuję, że zajmujemy się już wyjaśnieniem tej sprawy. Placówka przy Czerniowieckiej to agencja pocztowa. Ochrona danych osobowych jest dla nas niezwykle ważna, pracownicy lub współpracownicy, którzy dopuścili się zaniedbań muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi

Wszystko na temat:

Wiadomości Warszawa Poczta Wszystkie tagiDodaj komentarz