×

Wyszukaj artykuł

Lewandowski w TOP10

Złota piłka dla Leo Messiego – Argentyńczyk znowu na szczycie

Redakcja Pinbook | 03-12-2019 | skomentuj

Złota piłka dla Leo Messiego – Argentyńczyk znowu na szczycie

Materiały prasowe

OceńRozstrzygnięty został plebiscyt „France Football” - znamy już tegorocznego laureata Złotej Piłki. Otrzymał ją Leo Messi – argentyński piłkarz, który znany jest niemal każdemu miłośnikowi piłki nożnej. Messi jest niewątpliwie jedynym z najlepszych piłkarzy w historii – wystarczy dodać, że jest to już szóste tego rodzaju wyróżnienie na jego koncie. Zawodnik Barcelony wygrywał już w tym plebiscycie w latach 2009, 2010, 2011, 2012 i 2015. Na szczyt wraca więc po czteroletniej przerwie. Rok temu Złota Piłka trafiła do Luki Modrica – w tym roku nie miał on jednak szans na powtórzenie swojego sukcesu.

  Zobacz także  


Argentyńczyk wyprzedził Virgila van Dijka i Cristiano Ronaldo, którzy zajęli odpowiednio 2. i 3. miejsce. W pierwszej dziesiątce znalazł się także reprezentant Polski – Robert Lewandowski. Napastnik Bayernu Monachium zajął jednak dopiero ósme miejsce (niektórzy widzieli go nawet w najlepszej trójce).

Pozostałe nagrody wielkiej gali

Nagrodę dla najlepszej piłkarki otrzymała Megan Rapinoe ze Stanów Zjednoczonych. Najlepszym piłkarzem do lat 21 wybrano natomiast reprezentanta Holandii - Matthijsa de Ligta, który na co dzień reprezentuje barwy włoskiego Juventusu. Najlepszym bramkarzem wybrano Alissona (Liverpool/Brazylia) – nagrodę w tej kategorii wręczał Robert Lewandowski. 


Wszystko na temat:

Sport Leo Messi Cristiano Ronaldo Robert Lewandowski Piłka nożna Wszystkie tagiKomentarze: