×

Wyszukaj artykuł

Łapówką była wycieczka na Zanzibar

Oficerowie Wojska Polskiego zatrzymani przez CBA

Redakcja Pinbook | 16-01-2020 | skomentuj

Oficerowie Wojska Polskiego zatrzymani przez CBA

Fotografia poglądowa

OceńWe wtorek żołnierze Żandarmerii Wojskowej i funkcjonariusze CBA zatrzymali trzech oficerów Wojska Polskiego. Zatrzymanymi są: szef Szefostwa Służby Mundurowej Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy płk. rezerwy Krzysztof B., zastępca Szefa Służb Mundurowych Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy płk. Paweł M., szef Wydziału Materiałowego 16. Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Drawsku Pomorskim mjr. Arkadiusz R. i dwaj przedsiębiorcy, Tomasz K. i Mirosław S.

  Zobacz także  


Zatrzymani oficerowie mieli w zamian za korzyści majątkowe wykorzystywać swoje stanowiska i wiedzę, w celu informowania przedsiębiorców o planowanych i prowadzonych już przetargach oraz pracach badawczo-rozwojowych, które były organizowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

Łapówki

Przyjmowane przez oficerów korzyści majątkowe miały mieć różnorodną formę. Przedsiębiorcy wręczali im łapówki w postaci pieniędzy, sprzętu elektronicznego i zagranicznych wyjazdów. Jak poinformowała prokuratura, Arkadiusz R. przyjął od Tomasza K. łapówkę w postaci telefonu komórkowego i wycieczki na Zanzibar. Z kolei Paweł M., w zamian za udzielenie tajnych informacji, przyjął korzyść majątkową w postaci 200 tys. złotych.

Zatrzymani oficerowie usłyszeli zarzut ujawnienia tajnych informacji poprzez funkcjonariusza publicznego, zarzut zakłócania przetargu publicznego oraz przyjęcia korzyści majątkowych. Obaj przedsiębiorcy usłyszeli zarzut udzielenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu.


Wszystko na temat:

Wojsko Korupcja Działania służb Prokuratura Wszystkie tagiKomentarze: