Prezenterka ostrzega przed nieuczciwą reklamą

Monika Zamachowska padła ofiarą oszustwa! Sprawa już jest w sądzie

AKPA

Twórcy reklam często i chętnie korzystają z wizerunków sławnych osób. Wynika to z faktu, że produkty sygnowane nazwiskiem osoby znanej z mediów zazwyczaj wzbudzają większe zaufanie wśród konsumentów. Na rynku nie brakuje jednak oszustów, którzy robią to bez zgody właścicieli wizerunków. Ostatnio ofiarą podobnego oszustwa padła Monika Zamachowska, której wizerunek został bezprawnie wykorzystany w reklamie suplementu diety. Prezenterka poinformowała o tym na Instagramie, gdzie zamieściła przekreśloną grafikę ze zdjęciem odchudzającego produktu dietetycznego:

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Nie reklamowałam nigdy i nie zamierzam mieć nic wspólnego z tą firmą. Pozew za bezprawne użycie mojego wizerunku jest już w sądzie.

Post udostępniony przez Monika Zamachowska (@monikazamachowska)

Prezenterka nie poprzestała jedynie na wpisie w mediach społecznościowych.

Sprawa w sądzie

Zamachowska w poście wyjaśniła, że nie reklamuje tego wyrobu dietetycznego, a jej wizerunek został bez jej zgody wykorzystany przez producenta produktu. Zaznaczyła także, że podjęła już odpowiednie kroki prawne:

Nie reklamowałam nigdy i nie zamierzam mieć nic wspólnego z tą firmą. Pozew za bezprawne użycie mojego wizerunku jest już w sądzie.

Jej postawa zyskała aprobatę dużej części fanów na Instagramie, którzy pisali w komentarzach:

I bardzo dobrze pani Moniko. Zarabiają posługując się pani nazwiskiem. Co za oszuści!!

Nie pierwszy taki przypadek

Monika Zamachowska nie jest pierwszą ofiarą takiego oszustwa. Dokładnie ta sama firma w 2018 roku wykorzystała bezprawnie wizerunek Martyny Wojciechowskiej. Ona również szybko wówczas zareagowała i ostrzegła wszystkich przed kupowaniem rzekomo reklamowanego przez nią produktu:

Zdecydowanie podkreślam, że nie mam nic wspólnego z reklamy tego środka odchudzającego oraz nigdy z niego (ani tego typu substancji) nie korzystałam. Jedynym, znanym mi i skutecznym sposobem na schudnięcie jest zdrowa, zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna, co zdecydowanie polecam. (…) Nie znam jego składu, a źródła jego pochodzenia i dystrybucji są co najmniej podejrzane. Możecie mocno zaszkodzić swojemu zdrowiu!

Podobne sytuacje spotkały także inne polskie gwiazdy: Annę Muchę, Agnieszkę Chylińską, Małgorzatę Rozenek-Majdan i Annę Guzik. W ostatnich dniach z kolei w ten sam sposób wykorzystano wizerunek Sylwii Przybysz. Piosenkarka ostrzegła przed nieuczciwą reklamą produktu odchudzającego:

Nie wiem, czy mam płakać, czy się śmiać, gdy widzę te przerobione zdjęcia. Jakaś nieznana mi firma bezprawnie wykorzystuje mój wizerunek do promowania swojego produktu. Jestem zażenowana całą sytuacją, ponieważ oprócz dennych zdjęć, upublicznili udzielony niby przeze mnie wywiad, w którym chwalę się, że schudła dzięki ich produktowi. Nie mam z tą firmą ani jej produktami nic wspólnego. Wiem, że większość z Was wyczuła to na kilometr i dziękuję za liczne wiadomości. Podsumowując całą sprawę - jedno wielkie dno!Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO