×

Wyszukaj artykuł

Najpierw misje, potem dyplomacja

Papież Franciszek wydał zalecenie ws. urzędników watykańskich

Marta | dnia: 18-02-2020 | skomentuj

Papież Franciszek wydał zalecenie ws. urzędników watykańskich

mirror.co.uk

Oceń


PEŁNY DOSTĘP tylko dla ZAREJESTROWANYCH


W poniedziałek ogłoszono zalecenie Franciszka, które zamieszczone zostało w liście do rektora Papieskiej Akademii Kościelnej, arcybiskupa Josepha Marino. Papież przypomniał w nim, że podczas zeszłorocznego synodu biskupów na temat Amazonii wyraził pragnienie, aby księża przygotowujący się do pracy w dyplomacji watykańskiej, przez rok prowadzili działalność misyjną w odległych wspólnotach. Ten nowy obowiązek wejdzie w życie razem z nowym akademickim 2020/2021.

  Zobacz także  


Papież Franciszek napisał do nuncjuszy apostolskich, uzasadniając swoją decyzję:

Jestem przekonany, że takie doświadczenie może być przydatne wszystkim młodym ludziom, którzy przygotowują się do posługi kapłańskiej albo ją zaczynają, ale szczególnie tym, którzy w przyszłości będą współpracować z papieskimi reprezentantami, a potem sami zostaną przedstawicielami Stolicy Apostolskiej w krajach i Kościołach partykularnych.

Papież zaznaczył, że tego rodzaju etap kształcenia, który polega na aktywności ewangelizacyjnej we wspólnotach w różnych zakątkach rozrzuconych po wszystkich kontynentach, jest niezbędny do tego, żeby móc podołać wszelkim wyzwaniom, które stoją przed Kościołem, a także całym światem.


Wszystko na temat:

Papież Franciszek Watykan Kościół Księża Wszystkie tagiKomentarze:


Dodaj komentarz