Data premiery pozostanie bez zmian?

„Avatar 2” - James Cameron wznowił prace nad filmem!

"Avatar"/Materiały promocyjne

Jeszcze przed wybuchem pandemii rozpoczęto prace nad drugą częścią „Avatara”. Z powodu wprowadzonych ograniczeń, ekipa musiała przerwać zdjęcia do filmu, które odbywały się w Nowej Zelandii. Reżyser produkcji James Cameron mówił wówczas, że chciałby powrócić do pracy tak szybko, jak to tylko możliwe. Zapewniał też, że z powodu opóźnień w pracach nie zamierza jeszcze podejmować decyzji o przesunięciu daty premiery nowej odsłony filmu. Wszystko wskazuje na to, że filmowiec dotrzymał słowa - niedawno pojawiły się informacje, że ekipa drugiej części „Avatara” otrzymała pozwolenie na powrót do Nowej Zelandii. Teraz okazuje się, że twórcy wznowili już prace na planie.

Producent serii „Avatar”, Jon Landau, poinformował w mediach społecznościowych, że po odbyciu czternastodniowej kwarantanny powrócił już z Jamesem Cameronem na plan „Avatara 2”. Na swoim instagramowym profilu zamieścił zdjęcie z pierwszego po przerwie dnia zdjęciowego w Nowej Zelandii.

Przedsięwzięcie na wielką skalę

James Cameron do tej pory nie zdradził szczegółów fabuły drugiej odsłony „Avatara”. Wiadomo jedynie, że Neytiri i Jake założą rodzinę, ale z powodu pewnych niespodziewanych okoliczności zostaną zmuszeni do opuszczenia swojego miejsca zamieszkania na Pandorze. Wyruszą więc w podróż, podczas której poznają zupełnie nowe planety. Należy przy tym zaznaczyć, że twórcy „Avatara” nie pracują obecnie jedynie nad drugą odsłoną filmu. Przedsięwzięcie ma o wiele większą skalę - zdjęcia są kręcone jednocześnie do czterech kolejnych części produkcji. Premiera drugiej odsłony „Avatara” jest zaplanowana na 17 grudnia 2021 roku i twórcy twierdzą, że nie ulegnie ona zmianie. Każda kolejna część ma się ukazywać co dwa lata. Premiera piątej i ostatniej części filmu ma się odbyć 17 grudnia 2027 roku.

Nie możecie się doczekać nowego „Avatara”? W tym czasie zachęcamy do obejrzenia „Power Rangers” i „Osobliwego domu pani Peregrine”. W świat niezwykłych krain przeniesie was także animowany film „Dorothy of Oz”.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Used my iPhone to snap a picture of our first shot back in production on the Avatar sequels.

Post udostępniony przez Jon Landau (@jonplandau)

Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO