×

Wyszukaj artykuł

Liderka rankingu tenisistek

Caroline Wozniacki zakończyła karierę!

Redakcja Pinbook | 24-01-2020 | skomentuj

Caroline Wozniacki zakończyła karierę!

youtube.pl

OceńCaroline Wozniacki była liderką światowego rankingu tenisistek. Zakończyła swoją karierę meczem trzeciej rundy Australian Open w Melbourne. 29-latka już wcześniej zapowiadała, że zakończy swoją profesjonalną karierę podczas tego turnieju. Tenisistka, której w 2018 roku udało się wywalczyć swój jedyny tytuł wielkoszlemowy, od lat zmagała się z reumatoidalnym zapaleniem stawów. Choroba ta przyspieszyła jej trudną decyzję. Wozniacki oświadczyła również, że chciałaby teraz więcej czasu poświęcić swojej rodzinie. Napisała na Instagramie:

Na korcie osiągnęłam wszystko, o czym mogłam marzyć. Zawsze sobie powtarzałam, że nadejdzie czas, w którym będę miała do zrobienia ważne rzeczy poza tenisem. Taki właśnie nadszedł. W ostatnich miesiącach zdałam sobie sprawę, że mam do zrobienia wiele rzeczy poza kortem.

  Zobacz także  


Tenisistka była sklasyfikowana na 36. miejsce listy WTA. Na Australian Open, podczas swojego ostatniego starcia z Tunezyjką Ons Jabeur przegrała 5:7, 6:3, 5:7, przez co odpadła w trzeciej rundzie.

Wzruszenie

Po zakończeniu meczu, Dunka rozpłakała się. Jabeur postanowiła więc zabrać głos i powiedziała, że jej przeciwniczka była inspiracją dla wielu tenisistek na świecie, zwłaszcza dla niej. Dodała:

Miałam szczęście, że byłam w tourze razem z tobą.

Z kolei Wozniacki, która wciąż nie mogła opanować łez, powiedziała jeszcze na korcie dziennikarzom, starając się żartować nieco:

Jedynym pasującym rozwiązaniem było to, że mój ostatni mecz był trzysetowy i zacięty, a karierę zakończyłam błędem z forhendu.

Podkreśliła również, że lata kariery tenisowej były dla niej „wspaniałą podróżą”. Obiecała też, że będzie się jeszcze pojawiać na turniejach, chociaż już nie w formie zawodniczki. Caroline Wozniacki wygrała łącznie 30 turniejów. Prowadziła w światowym rankingu tenisistek przez 71 tygodni łącznie.

  Zobacz także  


Zobaczcie ostatnie chwile Caroline na korcie:

Wszystko na temat:

Tenis ziemny Sport Wszystkie tagiKomentarze: