×

Wyszukaj artykuł

Znamy już część obsady!

„Wesele 2” - Wojciech Smarzowski rozpoczął prace nad nowym filmem

Redakcja Pinbook | 06-07-2020 | skomentuj

„Wesele 2” - Wojciech Smarzowski rozpoczął prace nad nowym filmem

"Wesele"/Materiały prasowe

OceńJuż jakiś czas temu pojawiły się pierwsze informacje na temat tego, że Wojciech Smarzowski szykuje nowy film. Jego tytuł roboczy brzmi „Wesele 2”, ale w mediach pojawia się również pod nazwą „Jedwabne wesele”. Zdjęcia do filmu mają powstawać w Bydgoszczy w Starym Fordonie, a także w Pałacu w Ostromecku. Scenariusz do niego jest już podobno gotowy i twórcy zamierzają rozpocząć prace na planie jeszcze w tym roku. Na razie nie zdradzono zbyt wielu szczegółów na temat fabuły. Podobno ma ona nawiązywać do pogromu w Jedwabnem, który miał miejsce 7 lipca 1941 roku. Wówczas mieszkańcy tej miejscowości oraz pobliskich wsi zamordowali około ośmiuset Żydów. Ze słów Smarzowskiego wynika, że ten wątek zostanie pokazany w formie retrospekcji:

Akcja dzieje się współcześnie. W ciągu jednej nocy, w domu weselnym i w rzeźni. Jest też część retrospektywna. Z czasów wojny. I to chyba wszystko, co mogę powiedzieć na temat tego projektu.

  Zobacz także  


Pierwsze „Wesele” Wojciech Smarzowski nakręcił w 2004 roku. Film podejmuje wiele problemów, które są trwale wpisane w polską mentalność.

Szczegóły nowej produkcji

Wiadomo już, że na ekranie zobaczymy między innymi takich aktorów, jak Robert Więckiewicz, Arkadiusz Jakubik, Agata Kulesza, Andrzej Chyra oraz Michalina Łabacz. Za kamerą stanie Piotr Sobociński, który już wcześniej współpracował ze Smarzowskim przy takich filmach jak „Dom zły”, „Wołyń” czy „Drogówka”. Muzykę do filmu skomponuje Mikołaj Trzaska, który również ma za sobą wieloletnią współpracę z reżyserem. Za scenografię będzie odpowiadać Marek Warszewski, znany z takich produkcji jak „Miasto 44” czy „Karbala”. Rolę producenta wykonawczego pełni Klaudia Śmieja, a kierownikiem produkcji została Paulina Bareńska. Twórcy nie zdradzili jeszcze dokładnej daty premiery „Wesela 2” - jest ona na razie przewidywana na 2021 rok.

Warto jeszcze zwrócić uwagę, że właśnie trwa casting do filmu. Jak napisano w ogłoszeniu zamieszczonym przez Studio Metrage na Facebooku, twórcy poszukują osób o semickim typie urody - szczupłych, z ciemnymi włosami oraz wyrazistymi rysami twarzy. Może to czas, by spróbować swoich sił w branży filmowej?

Jeśli zainteresował was najnowszy film Smarzowskiego, z pewnością zaciekawi was także film wojenny „Red Tails". Gorąco zachęcamy również do obejrzenia takich hitowych produkcji jak „Samoloty” oraz „Dorian Gray”.


Wszystko na temat:

Wojciech Smarzowski Filmy Zapowiedź Agata Kulesza Robert Więckiewicz Wszystkie tagiKomentarze: