×

Wyszukaj artykuł

Przepracował w niej 55 lat

Wojciech Mann odchodzi z radiowej Trójki

Redakcja Pinbook | 12-03-2020 | skomentuj

Wojciech Mann odchodzi z radiowej Trójki

AKPA

OceńW poniedziałek władze Programu Trzeciego Polskiego Radia w trybie natychmiastowym zakończyły współpracę z wieloletnią dziennikarką stacji, Anną Gacek. Jej zwolnienie wywołało natychmiast spekulacje, że w ramach solidarności ze swoją koleżanką, z radia odejdzie także Wojciech Mann. Okazuje się, że dziennikarz długo nie czekał z ogłoszeniem swojego odejścia. We wtorek nagrał razem z Anną Gacek krótkie nagranie, które opublikowali na Facebooku. Ogłosili, że nie będą więcej prowadzić audycji „W tonacji Trójki”, którą współprowadzili przez ostatnie 10 lat. Tomasz Mann w nagraniu nazwał osoby, które podjęły decyzję o zwolnieniu Gacek: „kimś, kto ma co prawda władzę, ale nie ma wyczucia i nie rozumie radia”. Stwierdził też, że „postanowiliśmy poczekać, aż ktoś położy kres destrukcji Polskiego Radia”.

  Zobacz także  


W ten sposób dziennikarz ogłosił, że odchodzi z Trójki, o czym później szczegółowo poinformował w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”. Wojciech Mann w wywiadzie podkreślił, że wolał sam podjąć tę decyzję, niż żeby ktoś zrobił to za niego.

Reakcja środowiska

Decyzja Wojciecha Manna odbiła się szerokim echem. Zasmuciła ona nie tylko wiernych słuchaczy Trójki, ale także wiele osób ze świata mediów. W tej sprawie postanowił wypowiedzieć się także Kuba Wojewódzki, który był niegdyś związany ze stacją. Zamieścił na Instagramie obszerny wpis, w którym porównał obecny stan Programu Trzeciego Polskiego Radia do krajobrazu po zaciekłej walce:

Po 55 latach pracy z Trójki odchodzi Wojciech Mann. KTOŚ. Legenda. Postać. Nauczyciel. Brawo, Panie Wojtku. Nieposłuszeństwo jest prawdziwą postawą wolności. Posłuszni muszą być tylko niewolnicy! Zaiste znakomitą politykę kadrową ma nasza władza, wyznaczając nowe standardy głupoty. Pani Prezes Polskiego Radia, gratuluję. Gdyby małość można było nagradzać, zostałaby Pani Człowiekiem Roku. Ciekaw jestem, ile pokoleń dziennikarzy wychowa Krzysztof Ziemiec, Joanna Lichocka czy Danuta Holecka... Trójka w której uczyłem się dziennikarstwa to dziś krajobraz po bitwie.

  Zobacz także  


Koniec pewnej epoki

Z pewnością można powiedzieć, że wraz z odejściem Wojciecha Manna, kończy się pewna epoka. Dziennikarz muzyczny pracę w Programie Trzecim Polskiego Radia rozpoczął w 1967 roku. Przez lata towarzyszył słuchaczom w takich audycjach, jak: „Magazyn 4/4”, „Mój magnetofon”, „Poranek z radiem”, „Baw się razem z nami”, „Muzyczna poczta UKF”, „W tonacji Trójki”, „Zapraszamy do Trójki”, „Bielszy odcień bluesa”, „Między dniem a snem”, „Radio Mann”, „Manniak niedzielny”, „Manniak po ciemku”, „Pół perfekcyjnej płyty”, „Tanie granie (na śniadanie)”, „Piosenki bez granic” oraz „W tonacji Trójki”. W latach 1985–1986 poprowadził osiem wydań Listy Przebojów Programu Trzeciego. Współtworzył także nadawany w latach 1986–1990 program rozrywkowy „Nie tylko dla orłów”. Od 2006 roku należał do Akademii Muzycznej Trójki.

Wszystko na temat:

Wojciech Mann Anna Gacek Radio Muzyka Dziennikarz Dziennikarstwo Gwiazdy Praca Wszystkie tagiKomentarze:rafal

rafal 15-03-2020

A mnie to nie przeszkadza. A tak na marginesie czy ktoś jeszcze pamięta orła w czekoladzie pani Jethon. Czy panu Manowi nic wtedy nie przeszkadzało , albo wtedy, kiedy wyrzucano z trójki w tamtej epoce . Wszystko było ok.!!!!!!!!!!!!!!!!!1