×

Wyszukaj artykuł

Marszałek Sejmu spotka się z Nancy Pelosi

Elżbieta Witek z wizytą w Stanach Zjednoczonych

Redakcja Pinbook | 03-03-2020 | skomentuj

Elżbieta Witek z wizytą w Stanach Zjednoczonych

AKPA

OceńMarszałek Sejmu Elżbieta Witek rozpoczęła właśnie swoją wizytę w Stanach Zjednoczonych. Dzisiaj ma się spotkać w Waszyngtonie z przewodniczącą Izby Reprezentantów Nancy Pelosi. W środę z kolei pojedzie do Nowego Jorku, gdzie odbędzie się jej spotkanie z przedstawicielami Polonii.

Zgodnie z komunikatem, który opublikowano na stronie internetowej Sejmu, Elżbieta Witek we wtorek będzie najpierw rozmawiać ze współprzewodniczącymi Grupy ds. Państw Bałtyckich Izby Reprezentantów Adamem Schiffem oraz Johnem Shimkusem. Spotka się także z przewodniczącym Komisji Spraw Zagranicznych Senatu Jamesem E. Rischem oraz przedstawicielem opozycji, Bobem Menendezem.

  Zobacz także  


Później Elżbieta Witek spotka się z przewodniczącą Izby Reprezentantów, Nancy Pelosi. Zaraz potem, odbędzie się spotkanie marszałek z korespondentami polskich mediów w USA.

Polonia

W środę Elżbieta Witek weźmie udział w briefingu analityków The Heritage Foundation dotyczącego sytuacji politycznej i wyborczej w USA. Po jego zakończeniu, marszałek złoży wieniec na grobie Jana Karskiego oraz odbędzie wizytę w Centrum Kultury Papieża Jana Pawła II w Waszyngtonie. W Nowym Jorku z kolei Witek złoży kwiaty przy Pomniku Katyńskim. Następnie, w Konsulacie Generalnym RP będzie uczestniczyć w nominacji Adriana Kubickiego na Konsula Generalnego, po czym spotka się z amerykańską Polonią.


Wszystko na temat:

Elżbieta Witek Polska USA Polityka Politycy Wszystkie tagiKomentarze: